Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Plata aplicatie CEC

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Am alta problema acum pe ghiseul.ro. Nu exista sa selectez 0.1% si 0.25% din valoarea lucrarilor, gaseste doar 0.1% si 0.5%. Nu stiu daca s-a schimbat legea sau ceva, de la primarie mi-au zis de 0.1 si 0.25, chiar mi-a calculat si suma. Am dat paste din pagina de plata. De la primarie am primit o foaie printata cu aceleasi legi, dar 0.1% si 0.25% in schimb.


Ca fapt divers, nu va faceti casa, nu merita, luati in ansamblu rezidential, facute la misto, si muriti brusc, la cutremur, decat sa va omoare statul asta nenorocit treptat, cu 1000 de formulare si tot felul de taxe si taxulite de care afli pe parcurs si iti mananca tot timpul.


Cred ca sun maine si la primarie, si la ICJ, iar, sa intreb ce dracu am de plata, de fapt


Si, comedie, se platesc si separat taxele de la legile astea doua, nu au putut sa lase dracu una singura.

Am dezlegat misterul, 0.25% este la incepere si 0.25% la finalizare, dar pe ghiseul.ro se poate selecta doar 0.5%

Iar din cauza ca au trecut deja 2-3 zile de cand ma uit ca curca in craci, de la comunicarea inceperii lucrarilor, am de platit si penalitati 0.19% pe zi, care se platesc separat, la fiecare din cele 2 tipuri de legi.

Ar trebui sa existe un serviciu unde sa platesti 1000 lei sau ceva de genul si sa puna niste atarnatori de-astia de la institutii sa le sorteze ei si sa le bage in ce conturi trebuie, iar restul de bani sa le ramana lor, un fel de taxa de protectie anti-hartuire, sa scapi de teroarea institutiilor.

Edited by Cyanid3, 14 July 2022 - 23:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate