Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cazul Roe vs. Wade din SUA a fost anulat. Dreptul la avort poate fi acum interzis de un stat din SUA fara a incalca Constitutia.

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1014 replies to this topic

#1009
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postrepresor, on 24 iunie 2022 - 21:47, said:

eu nu inteleg de ce trebuie sa fie dreptul exclusiv al femeii, l-a facut singura? eu nu as permite avortul la cererea femeii fara acordul partenerului ...
Corect, asa trebuie sa fie.
Cu o mica clarificare: da ea nu doreste, dar tu doresti sa-l pastrezi, il cari tu in burta 9 luni, da? Asta inteleg eu ca sugerezi.

#1010
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postviotl, on 19 noiembrie 2022 - 01:28, said:

Corect, asa trebuie sa fie.
Cu o mica clarificare: da ea nu doreste, dar tu doresti sa-l pastrezi, il cari tu in burta 9 luni, da? Asta inteleg eu ca sugerezi.
O inca mica clarificare, daca ea il doreste dar el nu, el sa fie absolvit de orice obligatie financiara. "If you can kill this motherfucker, I can at least abandon him" Dave Chapelle

#1011
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

View Postviotl, on 19 noiembrie 2022 - 01:28, said:

Corect, asa trebuie sa fie.
Cu o mica clarificare: da ea nu doreste, dar tu doresti sa-l pastrezi, il cari tu in burta 9 luni, da? Asta inteleg eu ca sugerezi.

In viitorul apropiat asta o sa fie posibil 100% prin incubatoare artificiale.

#1012
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Daca statele ar fi capabile sa creasca prin serviciile sociale adulti echilibrati din acesti copii, multe femei ar alege sa duca sarcina la termen si daca nu se razgandesc dupa nastere, sa dea copilul in plasament. Daca fac asta acum, insa, copilul ala o sa creasca flamand, in frig, batut si violat in mod repetat, iar la 18 va fi aruncat in strada fara sa stie nimic si cu traume psihice.

Rezolvati problema asta mai intai.

#1013
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011
Din nou fetisul vostru pentru Stat. Sa faca statu', sa creasca statu copilul. Plasament....

Cuvantul pe care il cauti si nu vrei sa il gasesti este adoptie. S-a ocupat cineva de asta, ever ? Oare de ce? Sa intre in scena toti care zic ca distrugerea familiei e o teorie.

#1014
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Eu zic sa faca statul si nu esti de acord, dar in acelasi timp tot tu zici sa faca altii, nu esti putin ipocrit?

#1015
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011
Intre Statu si altii, este o diferenta enorma.  Nu crezi, stiu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate