Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Romania - Muntenegru (14.06.2022 21:45, Prima TV)

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

Poll: Romania - Muntenegru (14.06.2022 21:45, Prima TV) (44 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul dintre Romania si Muntenegru?

  1. castiga Romania (11 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

  2. meci egal (10 votes [22.73%] - View)

    Percentage of vote: 22.73%

  3. castiga Muntenegru (23 votes [52.27%] - View)

    Percentage of vote: 52.27%

Vote Guests cannot vote

#55
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006
Alt meci pe care l-am urmarit cu un ochi pe telefon, cu cate un joc si un prieten cu care faceam bascalie.
Infrangerea nu ma mira, proportiile da. Lipsa de atitudine si golaniile de final, cu acele faulturi mizerabile. Eu am jucat ceva fotbal cand eram (foarte) tanar si alea nu-s faulturi de joc, sunt golãnii unde e destul de greu sa iei cartonas rosu, dar poti rani un adversar serios. A sti cum sa pierzi decent face parte din sport.
Mai e ceva ce m-a frapat - OK, Muntenegru ca natie au oameni foarte inalti, solizi, dar acum s-a vazut clar ca in fotbalul de azi, fara o echipa formata din jucatori atletici, inalti, solizi, nu faci nimic. Singurul care mi s-a parut ca arata a fotbalist pentru anul 2022 e Burca. Si poate si Puscas. In rest, surcele.

Nu stiu daca Iordanescu isi va da demisia. Chiar daca si-o da, la baza de selectie de acum poate sa vina si Trapattoni antrenor (cu 30 de ani mai tanar) - prea multe nu s-ar realiza.
E una din putinele situatii cand comentatorii aveau dreptate - treaba s-a imputit de la un nivel adanc, a schimba selectionerul nu rezolva nimic.
Nulitatea Stroichita daca isi da demisia si se pune in locul lui o bucata de lemn, tot aia-i.
Presedintele Burleanu - sa nu uitam ca el a fost unicul candidat la acest post.

M-as bucura sa ma insel in ce spun acum, dar cred ca si in cupele europene care bat la usa, reprezentantele Romaniei se vor face de ras ca si anul trecut.

#56
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,262
  • Înscris: 17.03.2009
O echipa de inchipuiti,plini de fite fotbal ioc.
Afara cu toti!

#57
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 01.09.2021

View Postlost_in_a_dream, on 13 iunie 2022 - 23:38, said:

Muntenegru e o echipa de mana a treia. Nu are cum sa ne bata, de doua ori la rand.
Deci nu are cum! Posted Image
trist...

#58
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
My bad. :no:

#59
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Îl ascult pe imbecilul ăsta de Iordănescu care tocmai spune că noi avem un profil de tehnicitate, talent, din astea. Doar că suntem în construcție și de aia ne fut toți la fotbal. Repet, aia cu tehnică, talent dar cu puturoșenie e doar un mit. Nu avem nicio tehnică și niciun talent nativ, nu suntem niște brazilieni neînțeleși, stați calmi. Tocmai pentru că ne facem că nu pricepem cauza
dezastrului n-o să facem niciun rahat în sportul ăsta.

Edited by caiuscorneliu, 14 June 2022 - 23:38.


#60
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 22.05.2011
Egzact. :)

Macar la fratii nostri broscari le-au dat ‘zee germanz cu terenul in cap, nu montenegro.

#61
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021
N.ai de ce sa ii dai afara. Au si ei rolul lor in grupa...a ajuns Bosnia sa spere ca poate mai incurcam pe cineva ca sa castige ei grupa. Deja am invins Finlanda si le.am asigurat locul 1. Cine stie ce rezultate mari mai obtine Romania, poate face un egal cu Finlanda data viitoare.

#62
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 01.09.2021

View Postlost_in_a_dream, on 14 iunie 2022 - 22:59, said:

Eu i-as trimite in mina, pe jucatorii nostri. Sa vada putin care e valoarea banului.
e fraier cine da, nu cine cere

#63
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 04.01.2006
Pentru mine fotbalul se rezuma la vizionarea meciurilor vechi si cititul cartilor foarte vechi de fotbal. Merg inainte de culcare :)
Azi am urmarit cateva emisiuni Replay. Desi Mitran si Olaianos uneori se pierd in platitudini si lungesc ciorba, e o emisiune buna, relaxanta pentru mine.
Din intamplare azi am inceput seria de emisiuni dedicata campaniei de calificare la CM 2002. Am urmarit episodul dedicat meciului cu Italia (0-3). Ce echipa si ce atitudine, invinsa clar dar nu umilita. Desi atunci era cu adevarat un moment de reconstructie, in care 2 jucatori mari, Hagi si Gica Popescu, tocmai se retrasesera. Popescu avea sa revina peste catva timp, oarecum neasteptat, pentru ca Hagi devenise selectioner.
Asta e adevarul, a fost o generatie decenta candva, dupa ce ei au terminat cu fotbalul, au mai fost mici zvacniri, dar nimic serios.
Daca se vrea ca fotbalul sa mearga din nou in Romania (desi nu cred ca se vrea, in Liga I merg banii bine, parerea mea personala, poate ma insel, e ca salariile platite sunt prea mari pentru ce demonstreaza ei si ce rezultate au), trebuie o reconstructie de la zero, incepand cu copii si juniori. Cam ce face Hagi, dar la o scara mai mare, sa existe concurenta.

Dar na, eu cand am terminat-o cu pasiunea puternica pentru fotbal, acum vreo 15 ani, dupa ce imi venise rau la propriu dupa o infrangere, am bagat la cap ce imi spusese cineva - "aia" castiga intr-o zi cat iau eu intr-o luna (optimist), peste cateva zile joaca iar si au uitat, iar eu ma consum. Mi s-a parut de mare bun simt.

#64
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View Postanaki, on 14 iunie 2022 - 23:09, said:

O echipa de inchipuiti,plini de fite fotbal ioc.
Afara cu toti!

Şi pe cine să punem în locul lor ? Avem noi jucători la PSG, la Manchester City, la Bayern, la AC Milan, la Juventus, la Chelsea...la...etc ? Nu !

Apropos, ce crezi că va face campioana României - CFR Cluj -  îi primul tur de calificare în Liga Campionilor cu...marea echipă din Armenia, Pyunik Erevan ?! Mi-e şi frică să mă gândesc !

Edited by lupini, 15 June 2022 - 02:17.


#65
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,075
  • Înscris: 30.07.2006

View Postlupini, on 15 iunie 2022 - 02:17, said:

Şi pe cine să punem în locul lor ? Avem noi jucători la PSG, la Manchester City, la Bayern, la AC Milan, la Juventus, la Chelsea...la...etc ? Nu !

Apropos, ce crezi că va face campioana României - CFR Cluj -  îi primul tur de calificare în Liga Campionilor cu...marea echipă din Armenia, Pyunik Erevan ?! Mi-e şi frică să mă gândesc !

Mai multi navetisti vin zilnic in Bucuresti decat are Muntenegru toata populatia.
Si ne dau 3-0 la noi acasa , in timp ce Ungaria bate in deplasare Anglia cu 4-0.

De ce ne-am mai uita la tatuatii astia cu pretentii de fotbalisti?

Edited by marius.bunu, 15 June 2022 - 07:16.


#66
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,685
  • Înscris: 21.03.2020
nepretuitii esentiali din FRF ne-au aranjat si cu VARul, ma miram eu de ce nu se analizeaza nicio faza controversata ca au fost destule care puteau schimba soarta meciului:
https://www.gsp.ro/f...raj-666587.html

cel putin un rosu, un 11 metri si un offside fals - gol valabil am vazut eu

arbitrul a tinut cu echipa agresiva si golaneasca...

#67
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Siiigur că da...Posted Image Unii văd că sunt încă în faza de negare.

#68
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,685
  • Înscris: 21.03.2020
Strict la comentariul meu ai ceva nemultumiri?

#69
stellaris

stellaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 28.02.2022
Hai capul sus ca n-am jucat chiar asa rau. Cel mai mult mi-au placut Camora is Cicaldau!

#70
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,685
  • Înscris: 21.03.2020
Cu selectia a fost o prostie, sa titularizezi o echipa diferita de cea care e tinut Finlanda pe jar in prima repriza denota ca Iordanescu e genul ala de antrenor de autobaze - sistemul clasic romanesc antijoc. Cand l-a dat afara Gigi stia el de ce...
Nu avem Federatie, nu avem antrenor, nu avem jucatori la discretie si sa-i tii pe cei care au dat rezultate pe bara e deja fudulie...

#71
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,262
  • Înscris: 17.03.2009

View Postlupini, on 15 iunie 2022 - 02:17, said:

Şi pe cine să punem în locul lor ? Avem noi jucători la PSG, la Manchester City, la Bayern, la AC Milan, la Juventus, la Chelsea...la...etc ? Nu !

Apropos, ce crezi că va face campioana României - CFR Cluj -  îi primul tur de calificare în Liga Campionilor cu...marea echipă din Armenia, Pyunik Erevan ?! Mi-e şi frică să mă gândesc !
Nu si nici nu vom avea prea curand!
Majoritatea au fost umflati cu pompa de impresari destepti si dupa ce au ajuns la echipele respective au dat chix,altii talentati au iesit din forma pe motiv de antrenamente nocturne vezi Costea -Cruduta,altii din prea multa ingamfare vezi Alibeg urmeaza Popescu.
Nu au respect pentru traditia cluburilor pt care joaca nu au respect pt nationala ,pt suporteri,cred ca azi noapte unii dintre ei au petrecut pe cinste ,poate apare si vreo filmare.
Si in alte timpuri a luat bataie echipa Romaniei dar fotballistii au murit demn pe teren,nu ca generatia asta .

Edited by anaki, 15 June 2022 - 11:32.


#72
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
M-am uitat si eu la rezumat, dar parca romanii nu au fost pe teren. Cel putin la jocul aerian, zici ca "ai nostri" nu aveau picioare ca sa sara.
Vesnica problema: avem 2-3 ocazii, dar nu intra nimic. Au si aia ocazii, dar aia le fructifica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate