Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Cu masina Milano-Viena

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Ar mai fi o varianta care pare mult mai ok si comoda, si probabil si mai ieftina. Cu trenul, dar nu cu bilet luat pe o distanta anume, ci cu interrail. Astfel nu esti conditionat cand sa pleci dintr-un oras ( pt ca poti sa te cazezi in orice oras , sau sa ti schimbi planul oricand, sau sa vezi si alta tara daca inca nu ai obosit).

#20
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007

View PostBrainie, on 10 iunie 2022 - 13:51, said:

Dacă o iei la sfârșitul lui noiembrie e valabilă maxim 2 luni. Dacă o iei după 1 dec (pentru anul următor ) e valabilă max 14 luni. Eu așa știu.
Corect

#21
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,562
  • Înscris: 14.04.2008
Sunt nenumarate variante de traseu.
O alta varianta ar fi Milano-Brescia-malul vestic al lacului Garda (oprire Limone sau Riva) , apoi spre/pe autostrada pana in Innsbruck. Sau cazare  in Lienz si mai opriti si la Braies. A doua zi continuati pe Grossglocknerstrasse si pana la Viena pe unde va tenteaza.
Aveti variante din plin, creati-va propriul traseu! Calculati timpul estimat si ce pauze vreti sa faceti.

#22
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006
Salutare,
Pt ca nu am gasit un topic dedicat Italiei, cum sunt pt celelalte, as vrea sa va inteb cat este mit si cat este realitate  ceea ce se spune referitor la circulatia cu masina in Iralia, in special in orase  -ca e aglomarat, a e debandada, ca e posibil sa ti-o loveaza etc.
Intreb pt ca as vrea sa merg in Milano pt cateva zile, in drum spre Franta si sotiazice nu, ca uite ce am auzit. Ma gandesc insa ca pe autostrazi e civilizat si in oras, aca nu ma misc cuea - o las parcata la hotel, nu ar treb sa fie problema.
Cei care ati fost mai des sau poate chiar locuiti acolo si cititi, ce sfaturi imi dati?

Thx,
Dan.

#23
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,640
  • Înscris: 12.12.2006
Mai nebunie am inteles ca este prin sud, prin Sicilia. Pe autostrazile din nord chiar am remarcat cat de civilizat si bine se merge, chiar daca e aglomerat se merge constant cu 120-130 km/h, (cu exceptia benzii sau benzilor de tiruri unde normal, se merge mai lent). Sunt camere fixe asa ca se merge constant si legal, mult mai relaxat decat la noi.

In orase noi nu ne-am plimbat cu masina, am lasat-o intr-o parcare cat de cat centrala si de acolo pe jos. Chiar in Milano nu am fost dar am fost in Verona, Vicenza, Florenta, Bologna, Ravenna, Bergamo si multe localitati mai mici - cu masina noastra sau inchiriata.

Edited by mdt, 16 February 2023 - 21:13.


#24
manead

manead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 08.09.2006
Multumesc. Nu ma gandeam la plimbare prin oras. Ci doar de ajuns eventual la o cazare. Si atat.
Ma gandeam sa stam in verona vreo 2 zile si sa mergem la Venetia cu trenul. de dim pana seara. stiu ca e putin, dar cred ca intr-o zi putem acoperi cate ceva.

Edited by manead, 17 February 2023 - 09:29.


#25
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,562
  • Înscris: 14.04.2008
Poate nu e prea tarziu: in orasele din Italia, daca mergi cu masina, trebuie sa fii atent la zonele ZTL.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate