Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Eurovision 2023, Liverpool, Anglia, Sâmbătă, 13.05.2023: Suedia a câștigat finala Eurovision 2023. Loreen, a mai câștigat EuroVision în anul 2012.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
447 replies to this topic

#181
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,016
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttrid_ovi, on 11 mai 2023 - 15:29, said:



Pai daca tot nu sunt sanse de castig, macar sa-i oripilam, sa ne tina minte.
Hai să vedem, predicțiile nu arată deloc bine, dar totuși 10 din 16 se duc în finală, nu, deci sunt șanse. Au mai fost surprize la Eurovision destule, în ciuda caselor de pariuri.

View Postbursucelu_viesel, on 11 mai 2023 - 21:30, said:

A fost super! Foarte mandru de prestatia asta pt tara noasta. Nici nu ma intereseaza daca se califica sau nu.

Acum la bani marunti, putea sa cante si mai bine/spectaculos, si-a pierdut vocea la o nota de sus, si inflexiunile erau mai inspirate la repetitie, dar si-asa am ascultat cu totii si ne-am minunat la el. Eu zic ca a facut din rah_t bici in conditii date.
SI spectacolul ca sceneta a fost deosebit si f interesant. Mi-a placut. Cam fortat cu prietena aia a lui ca a venit la final sa-l murdareasca cu namol .. bizar.. dar.. nah intrigant.. sa se intrebe lumea ce-a vrut sa zica.
Foarte multumit sunt.
Păi cam bifează 2 din 3 căsuțe, la prima vedere: show/efecte, prezenta pe scenă, însă la talent muzical, na, aia e.

#182
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 03.02.2009
Nu prea mi-a placut intro/video-ul pregatit .. prea mult a durat s-o faca pe mascariciul langa statuile alea Caragiale.. dezamagitor sa arati asa ceva ca imagine de tara. Dar e vina echipei din Romania aici.

Edited by bursucelu_viesel, 11 May 2023 - 21:36.


#183
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
Daca ala a fost show, aia de dinainte ce a facut? Prezenta pe scena? In sacou de femeie cu pantaloni scurti si cu lant stralucitor la gat? A jucat cumva in Romina?
Si sa le traiasca membrii echipei tvr, ca nu au mai avut bani de un make-up artist. Ori il lasi cu cosuri pe fata, ori il machezi incat sa nu se mai vada nimic.

#184
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 03.02.2009
Armenia mi s-a parut goala ca si continut muzical. F putina melodie acolo. Hai la refren dar ceva f scurt. Nu mi-a placut. Ascult Cipru acum.. ma plictisete.. stereotipic desi canta f bine si cu imaginea pe negru.. bleah. Vad ca a tinut sa-si arate muschii tipul. Era culmea daca facea un program de culturism cu pozitiile tipice Posted Image
lool a venit Islanda fata aia care ridica haltera. Deci nu eram departe cu ideea..

Edited by bursucelu_viesel, 11 May 2023 - 21:43.


#185
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,239
  • Înscris: 17.08.2022

View PostDanyHiker, on 11 mai 2023 - 21:28, said:

Al nostru s-a prezentat peste asteptari. La vale.


Se poate si mai rau....
-Grecia
-Danemarca, Islanda

#186
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 03.02.2009
Acum ascult piesa Islandei si e mereu imi aduc aminte ce misto a cantat refrenul Andrei. Islandeza canta bine dar n-are farmecul vocii lui Andrei cand urca la "I got the powee..e..e.er" E o melodie "curata"., n-are senzatia aia imbacsita de deja-vu ca restul.

#187
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,016
  • Înscris: 16.07.2015
Piesele sunt cam de același nivel, în mare, cu mici excepții... Diferențele sunt făcute de prezența de moment și micile improvizații+vestimentația. Al nostru a fost îmbrăcat și machiat, coafat cam neinspirat, raportat la fundal și aici s-ar putea să pierdem. De câți ani n-a mai bătut vreo piesă câștigătoare de Eurovision, recorduri de vânzări și pe platforme de streaming, mai nou?

Ideea e că pentru destui câștigători nu a reprezentat vreo rampă de lansare, în ciuda așteptărilor.

#188
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 03.02.2009
Hai ca asta-i buna.. si urmatorul face dublu biceps.. ala din Grecia. Is 3 culturisti la rand (Cipru, Islanda si Grecia).. Intamplator si trag de fiare.. deci.. sunt la moda. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VRwFogGHfTA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E semn sa merg si eu la Eurovision la anu..Posted Image

Edited by bursucelu_viesel, 11 May 2023 - 21:50.


#189
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,016
  • Înscris: 16.07.2015

View Postvio69c, on 11 mai 2023 - 21:45, said:



Se poate si mai rau....
-Grecia
-Danemarca, Islanda
Hai încă 3 piese să mai găsim mai slabe ca ale noastre. :)

#190
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,994
  • Înscris: 24.01.2012
Melodia ca melodia, prezența scenică ca prezența scenică, da’ de ce a venit fătuța aia la sfârșit să -l mânjească cu hăndel pe burticuța tremurândă?
Sper să nu ne calificăm în finală, că ne-am făcut suficient de câcat cu piesa asta și cu Burticel.
Pe bune, asta e tot ce poate trimite România mai bun la un concurs internațional?!?
Brrrrr…

#191
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,482
  • Înscris: 06.11.2014
Aia cu Solo din Polonia n-a gasit alt ritm? Spui ca-i varianta lesinata de la CHROMANCE & Momoland - Wrap me in plastic si mai era o varianta din Sua..

Edited by iZet, 11 May 2023 - 21:54.


#192
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,016
  • Înscris: 16.07.2015
Eu nu știu de ce organizatorii nu specifică clar, anul ăsta urmărim și am dori ca melodiile să întrunească criteriile X, Y, Z sau măcar să de-a indicii ceva cam ce și-ar dori de la piese... De când cu mișcările astea tip PC și restul, nici nu mai știi ce melodie să câștige selecțiile naționale că să nu "deranjezi".

#193
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 03.02.2009
Grecul n-are voce suficienta pt a canta fara instrumental, n-are haz vocea lui. Insa are melodia mai antrenanta, si fundalul e misto cu fata AI. Are si-un haz cu joaca de boxer. Si nu-mi place ca are accent englezesc.. Vad ca a placut publicului, mult l-a aplaudat.

Edited by bursucelu_viesel, 11 May 2023 - 21:56.


#194
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,016
  • Înscris: 16.07.2015

View PostiZet, on 11 mai 2023 - 21:54, said:

Aia cu Solo din Polonia n-a gasit alt ritm? Spui ca-i varianta lesinata de la CHROMANCE & Momoland - Wrap me in plastic si mai era o varianta din Sua..
Mda, wannabe.

Edited by Vlad_22, 11 May 2023 - 22:01.


#195
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 03.02.2009
Poloneza n-a mers pe ideea de care ziceam, sa interpreteze scandalul care s-a intamplat cu Gladiator. Daca le veneau o idee si o realizau bine, s-ar fi calificat sigur, si ar fi avut maxim respect. Asa e doar o voce naspa, desi nu falseaza.Hoho ce miscari de dans a bagat la interludiul ala de dans. F frumos.

Edited by bursucelu_viesel, 11 May 2023 - 22:00.


#196
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,016
  • Înscris: 16.07.2015
Nu știu, majoritatea participanților cântă încă de mici, dar la o parte importanta nu prea se observă.

Edited by Vlad_22, 11 May 2023 - 22:03.


#197
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 03.02.2009
Nu inteleg de ce-i asa bine cotata Slovenia. E imbacsita cu deja-vu melodia, baietii fac cu ochiul prea prea, si are si momente aiurea cu solo-chitara. Nu-mi place deloc chiar. Nici vorba s-o fi vazut-o pe primele locuri. Ma si irita refrenul chiar.
Eu zic ca s-au vazut cu sacii-n caruta si urmeaza sa si-o ia. Ar merita sa nu se califice chiar..

Of, vad ca la toate tarile arata imagini superbe.. si la noi crochiul ala cu Caragiale incontinuu.. jalnic! Ar trebui dat afara ala resposabil pt asa ceva.

Foarte energetica piesa Georgiei. Si foarte originala partea aia cand canta cu intreruperi.. n-am mai auzit asa ceva. La ultimul refren devine prea obositoare totusi.

Edited by bursucelu_viesel, 11 May 2023 - 22:08.


#198
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,239
  • Înscris: 17.08.2022

View PostVlad_22, on 11 mai 2023 - 21:50, said:

Hai încă 3 piese să mai găsim mai slabe ca ale noastre. Posted Image

Pe alese....
-Georgia, San Marino, Austria, Albania

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate