Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 

Motorola edge 30

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Motorola Edge 30 va primi Android 14 ?

#92
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Da, cei de la Motorola au comunicat ca va primi si Android 14 . Vom vedea daca se tin de cuvant .

#93
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View Posteugen_b_e, on 31 iulie 2023 - 06:53, said:

Da, cei de la Motorola au comunicat ca va primi si Android 14 . Vom vedea daca se tin de cuvant .
Și când mă gândesc că eu mi-am luat LG G8s cu Android 9 și acum am deja Android 12...
Să vedem cum va fi cu Motorola EDGE 30 Neo, am înțeles că cei ce au făcut update de la 12 la 13, deja nu mai au unele funcții cum ar fi stingerea display-ului cu dublă atingere (funcție pe care o are și LG-ul meu, de fapt dacă nu cumva chiar de cei de la LG a fost inventată).
Am ales Motorola din lipsă de altceva similar LG-ului (cu excepția lui Snapdragon 855 de pe LG), poate aș fi putut alege un model de iPhone...

#94
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007

View Posteugen_b_e, on 31 iulie 2023 - 06:53, said:

Da, cei de la Motorola au comunicat ca va primi si Android 14 . Vom vedea daca se tin de cuvant .
Mulțumesc pentru răspuns.

#95
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Deci pe partea de baterie dupa update la A13 va pare in regula?

#96
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Da, dupa update la android 13 bateria tine la fel ca inainte .

#97
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
La fusion nu. Dar nu prea are nimeni pe aici fusion.

Sunt pline forumurile la Moto și publicații cu privire pbl mă asta.

#98
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
Salut, am cumparat ieri si eu un Moto Edge 30 si nu am gasit in setari sa instalez o aplicatie geamana de WhatsApp. Fiind dual sim am nevoie de WhatsApp pe ambele numere, aveam acest lucru pe telefonul vechi Huawei.
Pe Motorola nu se poate instala aplicatia geamana?

#99
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007
Pune WhatsApp Business și ai 2 oatapuri.
Lasă aplicația "germană"...

#100
Ghilionn21q

Ghilionn21q

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 14.10.2016

View PostTony44, on 28 iulie 2023 - 13:28, said:

Salutare!
Am comandat și eu la Digi din data de 20.07.2023, un Motorola EDGE 30 Neo, prin fidelizare (prelungirea contractului cu 2 ani pentru ambele abonamente nelimitate ce le dețin, urmând să plătesc un avans de 249 lei când curierul îmi va aduce telefonul și apoi 87 lei rată lunară timp de 12 luni).
Sper să îmi sosească măcar săptămâna viitoare...
Telefonul îl iau pentru un membru al familiei mele, eu fiind deținător de LG G8s.
Specificațiile lui EDGE 30 Neo, sunt cumva asemănătoare cu ceea ce folosesc eu de 3 ani și jumătate, cu excepția procesorului, LG-ul având Snapdragon 855 (un telefon ireproșabil, acum la 3 ani și jumătate de la achiziționare).
Display-ul lui EDGE 30 Neo fiind P-OLED (P-OLED = pixeli pe suport de plastic).
Iar al lui LG G-OLED (G-OLED = pixeli pe suport de sticlă).
Avantaje și dezavantaje...
Am văzut un videoclip pe YouTube, cu un display P-OLED (EDGE 30 Neo) spart partea tactilă protectoare de deasupra, iar display-ul propriu zis perfect funcțional.
La cele G-OLED existând posibilitatea spargerii în totalitate (parte tactilă + display).

Salutare, as dori sa achiziționez și eu acest telefon pentru cel mic, este ok după atâta timp? Ce pro-uri și ce cons-uri aveți sa îmi spuneți despre el?

#101
Tony44

Tony44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 18.10.2014

View PostGhilionn21q, on 01 octombrie 2023 - 20:24, said:



Salutare, as dori sa achiziționez și eu acest telefon pentru cel mic, este ok după atâta timp? Ce pro-uri și ce cons-uri aveți sa îmi spuneți despre el?
Salut!
Da, e un telefon bun la toate capitolele...
Însă va trebui să îi puneți folie din sticlă securizată, din primul moment al scoaterii din cutie.
Eu l-am achiziționat pentru sora mea, eu fiind posesor de LG G8s cu G-OLED.
Punctul slab este acela că P-OLED-ul nu are absolut nici un fel de protecție.
Sora mea, de la momentul când a sosit telefonul de la Digi și până la momentul când a sosit folia comandată (sticlă securizată), a reușit deja să îi facă chiar în mijlocul display-ului o ușoară zgârietură de aproximativ 5 mm.
Deși am aplicat folia securizată peste, la înclinarea telefonului în lumină, aceasta se poate vedea.
Comparând display-ul lui Motorola cu cel al LG-ului, calitatea este la fel de bună, să nu mai vorbesc de luminozitatea lui afară...
De asemeni se aude bine în convorbiri, recepția semnalului foarte bună, noi folind Digi și fiind la aproximativ 700 m de antene.
Fotografii destul de bune, chiar și spre amurg.
Deja i-am comandat și a și sosit o husă foarte protectoare de pe Joom China.
De asemeni și încă două folii din sticlă securizată.
Dacă mai ai și alte întrebări, te ajut cu drag!

#102
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Actualizare de securitate 1 decembrie 2023 .

#103
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006
A venit.Așteptăm A14.

#104
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Pateste cineva sa se dezactiveze luminozitatea adaptiva peste noapte? M-am saturat sa-mi mai tot prajeasca ochii cu luminozitatea la 100% dimineata pe intuneric.

#105
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Actualizare de securitate 1 februarie 2024 .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate