Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Campanie: Vitamina D gratuit

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#55
Lucyannn

Lucyannn

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.07.2022
A venit postasul, mi-a dat un colet si a zis ca nu trebuie sa platesc nimic. Cand l-am desfacut am gasit un Espressor de cafea si tablete de Omega. De asemenea am primit si o factura pentru rata 1 in valoare de 35 lei.

Am sunat la ei si au zis ca eu am dat comanda de asa ceva...si ca il pot returna pe banii mei. Cand am ajuns la posta doamna de acolo mi-a zis ca sunt zeci de oameni care fac retururi in aceste zile catre aceasta firma si pretind ca au primit asa ceva in locul vitaminelor d3.

Am gresit, rata e pe 12 luni, am postat si factura.

Am dat sute de comenzi de-a lungul anilor si clar nu am comandat asa ceva...am comandat doar pachetul de vitamina D cu plata transportului de 10 lei.

Poza facturii primite in colet: https://imgur.com/a/8kRsVPa

#56
Lucyannn

Lucyannn

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.07.2022

View Postmegastorm, on 06 iulie 2022 - 16:49, said:

aceea era oferta pe care puteai sa o accesezi...pentru ea te au sunat. un espressor (adica filtru de 40 lei) plus ulei de peste pentru tot anul. cineva care a fost sunat din familia ta a acceptat acea oferta si probabil de aceea...nu ai primit produsele? daca nu ai primit nimic suna la ei si o sa rezolve situatia...
Nu m-au sunat dupa comanda, nici altcineva din familie nu are acces la telefonul meu. Si nici datele familiei mele nu le au..nimeni nu stia ca eu am comandat vitamina d doar cu plata transportului. Totusi avand in vedere ca doamna de la posta a zis ca sunt zeci de cazuri similare cu aceeasi firma sunt sigur ca ori au o eroare de sistem ..ori un angajat a bagat niste comenzi ca sa ia vreun bonus.

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca ai vazut ca era colet voluminos, nu trebuia sa il accepti.

View PostLucyannn, on 06 iulie 2022 - 16:50, said:

A venit postasul, mi-a dat un colet si a zis ca nu trebuie sa platesc nimic.

A venit postasul cu ditamai coletul? Ciudat. La mine nu a vrut sa vina nici cu plicul in care era vit d. A trebuit sa merg eu la oficiul postal sa ridic plicul.


edit: poti face o reclamatie la ANPC sa ii scuture putin.

Edited by MembruAnonim, 06 July 2022 - 18:28.


#58
Lucyannn

Lucyannn

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.07.2022

View PostMembruAnonim, on 06 iulie 2022 - 18:27, said:

Daca ai vazut ca era colet voluminos, nu trebuia sa il accepti.



A venit postasul cu ditamai coletul? Ciudat. La mine nu a vrut sa vina nici cu plicul in care era vit d. A trebuit sa merg eu la oficiul postal sa ridic plicul.


edit: poti face o reclamatie la ANPC sa ii scuture putin.

Asa e, nu trebuia sa il ridic..insa nici nu mi trecea prin cap ca se poate intampla asa ceva..mai ales ca ma ocup cu piese auto si in fiecare zi trimit si primesc colete.

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLucyannn, on 06 iulie 2022 - 19:10, said:

Asa e, nu trebuia sa il ridic..insa nici nu mi trecea prin cap ca se poate intampla asa ceva..mai ales ca ma ocup cu piese auto si in fiecare zi trimit si primesc colete.

Suna-i. Daca trimiti mail, cine stie cand primesti raspuns. Spun asta doar ca sa ai bifata treaba ca "ai luat legatura cu comerciantul". Fara treaba asta nu poti depunde sesizare la anpc. Ii suni si ii intrebi ce-i cu coletul ala. Apoi depui online sesizare, iti ia fix 5 minute deoarece speta este simpla, nu trebuie sa scrii multe randuri. Explici pe scurt "Am dat comanda de vit d insa am primit un expresor pe care nu l-am comandat si pt care ma pun sa platesc x rate etc".

#60
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Nu-i costa mult să-ți trimită în expresor că doar au tarife negociate de transport. Tu pe de altă parte sau alții ca tine poate o sa înghititi țeapa și o să rămâneți cu expresorul sau cu costul de a trimite un expresor prin curier înapoi la destinatar.
Nu exista nimic gratuit! Mai rău meritați cu țepele astea. Și sunt sigur că vitamina aia d3 este de proasta calitate.

#61
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
daca nu doriti sa va mai contacteze, le puteti spune la telefon sa va stearga din baza de date si sa nu va mai contacteze si se vor conforma. Le puteti aminti si de legea GDPR daca insista.

#62
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostLucyannn, on 06 iulie 2022 - 17:37, said:


Nu m-au sunat dupa comanda, nici altcineva din familie nu are acces la telefonul meu. Si nici datele familiei mele nu le au..nimeni nu stia ca eu am comandat vitamina d doar cu plata transportului. Totusi avand in vedere ca doamna de la posta a zis ca sunt zeci de cazuri similare cu aceeasi firma sunt sigur ca ori au o eroare de sistem ..ori un angajat a bagat niste comenzi ca sa ia vreun bonus.
A, deci in familie nu vorbesti cu nimeni despre comenzi pe net, nimeni nu iti umbla in telefon, dar in unii de pe strada ai toata increderea si nu te gandeai ca se poate intampla asa ceva. Felicitari!

Edited by Cr1spy, 10 July 2022 - 19:13.


#63
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Am primit si eu tot printr-o cunostinta site-ul asta cu vitamina D pentru tot anul la doar 10 lei (cost curier) , dar cum parea prea bine ca sa fie adevarat am cautat pe net si am ajuns aici... Ciudat insa, cunostinta care mi-a recomandat, chiar a primit vitamina asta D (vezi pozele de jos) dar la ce scrie lumea pe aici parca as zice pas. E combinata la fel cum e cu monedele alea de la casa de monede.

Attached Files



#64
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
Ce pot sa zic, eu am comandat 2 cutii și sunt mulțumit.
Nici nu am luat dar nu vad ce ar putea fi rău la ele, că pastila în sine

#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si mie mi-a venit cutia, inca nu am luat niciun comprimat. As vrea o sursa sigura care sa ne spuna ca este ok. Intre timp am luat detrical. Insa daca tot am comandat aceasta vit d, as vrea sa o si consum, mai ales ca se lauda ca este calitate norvegiana.

Totusi, in Norvegia acest vita solaris se gaseste in farmacii? Adica este recunoscut acest brand printre norvegieni?

#66
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
https://expleo.pl/wi...-o-co-chodzi-D3

Cu google translate, e interesant articolul. Pe scurt, marketing agresiv. Calitatea D3 e încă sub semnul întrebării....

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Baietii s-au pus pe treaba si le-au pus la vanzare pe olx. Probabil au comandat pe adrese fictive mai multe bucati si apoi s-au gandit sa le vanda pe olx. https://www.olx.ro/d...0&sliderIndex=1


Eu tot am retineri in a consuma aceasta vit d. Mare branza nu am pierdut, 9 lei.

Am picat in plasa cand am vazut ca aui fost promovati de Digi24. Altfel nu comandam.

"Societatea mamă a NordicMed Pharma: 2,5 milioane clienţi şi peste 10 ani de experienţă în Europa Centrală şi de Est.
Natural Pharmaceuticals, distribuitorul VitaSolaris® şi compania din spatele acestei campanii, funcţionează în Polonia de peste 10 ani. În tot acest timp, Natural a câştigat încrederea clienţilor săi din ECE. A obţinut chiar şi certificatul de recunoaştere a amabilităţii serviciului clienţi în Polonia (8 ani consecutivi). Suplimentele alimentare Natural Pharmaceuticals au primit recunoaşterea ca Brand Sănătos al Anului în Polonia (2020 pentru OmegaMarine, 2021 pentru MemoreX – marca poloneză a MemoComplex)."
sursa digi24





edit: m-au sunat zilele trecute sa imi faca oferta de omega. Le-am zis ca nu sunt interesat si la revedere. 20 sec a durat tot apeulul. Nu au mai revenit cu niciun telefon.

Edited by MembruAnonim, 02 August 2022 - 23:52.


#68
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ah, i-au recomandat Digi. Ma intrebam mereu care ar fi fost motivele sa va inscrieti la asa ceva, cand in permanenta sunt promotii prin farmacii.
Recent a avut Remedia oferta la 1+1 D2 UI 4000.

 MembruAnonim, on 17 iulie 2022 - 17:19, said:

Si mie mi-a venit cutia, inca nu am luat niciun comprimat. As vrea o sursa sigura care sa ne spuna ca este ok. Intre timp am luat detrical. Insa daca tot am comandat aceasta vit d, as vrea sa o si consum, mai ales ca se lauda ca este calitate norvegiana.

Totusi, in Norvegia acest vita solaris se gaseste in farmacii? Adica este recunoscut acest brand printre norvegieni?
Exista firma in Norvegia, dar este poloneza si cu angajati polonezi. Piata lor de desfacere am inteles ca este in Europa de Est, nu in Norvegia, daca am inteles bine, citind pe diagonala, ca un subiect de can-can.

Edited by Cr1spy, 03 August 2022 - 00:07.


#69
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Cr1spy, on 03 august 2022 - 00:06, said:

Ah, i-au recomandat Digi. Ma intrebam mereu care ar fi fost motivele sa va inscrieti la asa ceva

A fost stire la digi si am zis ca sunt oameni seriosi daca promoveaza ceva

https://www.digi24.r...-pharma-1857407

#70
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Scrieti-le la Digi si multumiti-le ptr grija ptr sanatatea populatiei, mai ales pe timp de pandemie...

Edited by Cr1spy, 03 August 2022 - 03:47.


#71
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Se pare ca au terminat espressoarele. Am primit plic de la ei, si la Vitamina K2 primesc un ceas cu un diamant autentic si 46 de cristale.Posted Image

#72
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 09.01.2008

 Lucyannn, on 06 iulie 2022 - 16:50, said:

A venit postasul, mi-a dat un colet si a zis ca nu trebuie sa platesc nimic. Cand l-am desfacut am gasit un Espressor de cafea si tablete de Omega. De asemenea am primit si o factura pentru rata 1 in valoare de 35 lei.

Am sunat la ei si au zis ca eu am dat comanda de asa ceva...si ca il pot returna pe banii mei. Cand am ajuns la posta doamna de acolo mi-a zis ca sunt zeci de oameni care fac retururi in aceste zile catre aceasta firma si pretind ca au primit asa ceva in locul vitaminelor d3.

Am gresit, rata e pe 12 luni, am postat si factura.

Am dat sute de comenzi de-a lungul anilor si clar nu am comandat asa ceva...am comandat doar pachetul de vitamina D cu plata transportului de 10 lei.

Poza facturii primite in colet: https://imgur.com/a/8kRsVPa
Fix aceeasi situatie si aici. M-a rugam mama sa-i comand D3 si asta am si facut. Le scriu un email sa vina sa-si ia cafetiera si Omega sau le pastrez gratis. Nici la posta nu ma duc. Le voi scrie si ca in lipsa acceptarii variantei de returnare, 48 de ore scriu si la ANPC si la toate site-urile unde si-au facut reclama.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate