Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 

Ati patit asa ceva vreodata cu o fata ?

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
205 replies to this topic

#91
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006
Asa da!
E bine cand se elimina orice incertitudine si se stie clar ce si cum.

#92
Xelo

Xelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 12.05.2005
Asa da ce, ca a ramas tot ca-n tren. Il face femeia la modul grav...Posted Image

#93
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006
Eram ironic.

#94
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostMembruAnonim, on 07 aprilie 2022 - 14:35, said:

A zis ca vom iesi , " vedem"   mai exact si cand ............

fratiuer, pe bune? :) te invarte asta ca pe titirez.
esti destul de aprins, ceea ce e si mai nasol. pentru tine.

#95
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDeathRipple, on 07 aprilie 2022 - 15:22, said:



fratiuer, pe bune? :) te invarte asta ca pe titirez.
esti destul de aprins, ceea ce e si mai nasol. pentru tine.

In ce sens sunt "aprins" ? Eu i-am propus, a zis : "vedem, o să ieșim"

Nimic mai mult de comentat...

#96
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,426
  • Înscris: 13.01.2011
Săracul om :console:
Ce viu interes suscită situația lui!  🤭

Mai poate să spună cineva, că doar bărbații é porci?!  🤣

#97
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,755
  • Înscris: 30.07.2006

View Postcrisstonne, on 07 aprilie 2022 - 16:00, said:


Mai poate să spună cineva, că doar bărbații é porci?!  ��

Si femeile e curve?

#98
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,426
  • Înscris: 13.01.2011

View Postvalirex, on 07 aprilie 2022 - 16:08, said:

Si femeile e curve?

Poarcé 🤣

View Postcatalina1, on 04 aprilie 2022 - 18:56, said:

Scoat-o la un suc ca oamenii normali la cap!!!

Să o salte cu japca?
Nu cred că este normal.
Nu vrea și bastá  😩

Ea nu vrea.

#99
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006

View PostMembruAnonim, on 07 aprilie 2022 - 15:52, said:

In ce sens sunt "aprins" ? Eu i-am propus, a zis : "vedem, o să ieșim"

Nimic mai mult de comentat...

Esti aprins pentru ca tu vrei ceva cu fata aia, altfel nu deschideai topic pe Softpedia, dar nu stii s-o exprimi.
Sunt frumoase momentele astea in viata, cand ti se pune pata pe cineva si vezi fluturasi roz, numai ca trebuie sa vezi si ce faci mai departe.
Tu astepti de la ea ceva, dar nu stii nici tu ce. Nu exista o regula a abordarii, dar pot sa-ti spun ca nu e bine ce faci. "Vedem, o sa iesim". Cand? Maine? Duminica? Joi de la 3 la 2?
Mult mai normal era sa-i propui "hai sa mergem la o bere dupa program" sau "hai la un film/concert/picnic/bungee jumping sambata" etc. Atunci vedeai daca zice da, sau stabileati o alta data concreta daca spune nu.
Astepti acum de la ea o invitatie clara, care sa stii ca e improbabila.
Nu multe femei iau initiativa. Doar cele care sunt din caracter mai infipte sau cand li s-au aprins calcaiele grav dupa un barbat. La cum descrii tu, nu i s-au aprins.

Am comis-o si eu ca tine. Cand eram adolescent si apoi foarte tinerel, nu stiu cum s-a facut ca putinele relatii ce le avusesem pe atunci fusesera numai cu fete/femei cu multa initiativa. Eu nu prea facusem nimic la inceput. Mai tarziu mi-am dat seama ca habar nu aveam cum sa abordez o femeie, eram timid, frica de refuz cat casa si tot asteptam. Pana m-am prins ca nu prea merge asa.
Nu ti-o zic in ras deloc, dar la stadiul asta ai sanse de 99% ca fata sa creada ori ca esti pampalau, ori ca nu esti interesat de ea.

#100
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,562
  • Înscris: 01.08.2006
Omu' încearcă, nu știu ce vă luați de el. Că nu cred că o să aștepte până la pensie după ea.
Dacă nu îți iese nimic în următoarele 2 săptămâni, mai bine o lași baltă. Ori ea nu e de tine, ori tu, de ea.
Poate după ce nu o mai bagi in seamă, o să te caute ea 😄

#101
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postambr0zie, on 07 aprilie 2022 - 16:42, said:



Îți înțeleg punctul de vedere, dar cum am scris și mai sus, eu i-am propus, dar când am văzut că îmi zice "vedem, o să ieșim" , m-am descurajat total, nu înțeleg atunci de ce s-a băgat în seamă cu mine, că ea a început asta.

Edited by althea, 07 April 2022 - 18:37.


#102
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006
Tu nu i-ai propus nimic. Sau dacă așteptai ca răspunsul ei să fie 'OK, hai diseară la ora 8 în locul cutare' asta nu prea se întâmplă.
Eu nu sunt mare cuceritor. Nici pe departe. Dar am reușit performanta de a fi refuzat exact când îmi doream mai puțin și de a gafa în moduri foarte penibile. Așa că m-am cam prins, cu anii, de ce trebuie și ce nu trebuie făcut în faza asta de tatonare.
Nu trebuie să fii disperat după fată, adică s-o stresezi cu mesaje sau să stai după fundul ei la muncă - asta ai înțeles.
Dar nici ce faci nu e bine, că îmi dai impresia că vrei să arăți că NU ești disperat. Doar că neluând inițiativa (adică să o inviti CONCRET la o ieșire, plimbare, masă, film, alergare prin cearceafuri etc) o să pari că ești complet dezinteresat sau nu ai curaj.
Eu in locul tău așa aș face, mâine as invita-o la un suc după program. Sau un suc sâmbătă. Dacă zice nu, că poate are planuri și e din scurt, atunci aș aștepta, pe loc, sa propună o dată viitoare foarte curând. Că dacă e interesata de tine, găsește două ore, că nu are 3 servicii și 4 copii.
Dacă spune doar 'nu pot' zâmbesc dar a doua oara nu o mai chem niciodată și rămânem colegi, fără supărări și ranchiune.

Tu nu i-ai propus nimic. Sau dacă așteptai ca răspunsul ei să fie 'OK, hai diseară la ora 8 în locul cutare' asta nu prea se întâmplă.
Eu nu sunt mare cuceritor. Nici pe departe. Dar am reușit performanta de a fi refuzat exact când îmi doream mai puțin și de a gafa în moduri foarte penibile. Așa că m-am cam prins, cu anii, de ce trebuie și ce nu trebuie făcut în faza asta de tatonare.
Nu trebuie să fii disperat după fată, adică s-o stresezi cu mesaje sau să stai după fundul ei la muncă - asta ai înțeles.
Dar nici ce faci nu e bine, că îmi dai impresia că vrei să arăți că NU ești disperat. Doar că neluând inițiativa (adică să o inviti CONCRET la o ieșire, plimbare, masă, film, alergare prin cearceafuri etc) o să pari că ești complet dezinteresat sau nu ai curaj.
Eu in locul tău așa aș face, mâine as invita-o la un suc după program. Sau un suc sâmbătă. Dacă zice nu, că poate are planuri și e din scurt, atunci aș aștepta, pe loc, sa propună o dată viitoare foarte curând. Că dacă e interesata de tine, găsește două ore, că nu are 3 servicii și 4 copii.
Dacă spune doar 'nu pot' zâmbesc dar a doua oara nu o mai chem niciodată și rămânem colegi, fără supărări și ranchiune.

P. S. Nu înțelegi de de a început dacă nu vrea nimic. Încă nu știi dacă nu vrea nimic. Dar dacă asa e, ori nu i-a plăcut ceva la tine de când ați început să comunicați mai mult. Ori a apărut altcineva mai interesant pentru ea pe fir, ori a dorit să facă pe cineva gelos, ori pur și simplu a vrut să-și testeze farmecele feminine. Eu de asta ți-am zis sa clarifici rapid situația în care ești, că la momentul ăsta numai relație nu e.

Edited by ambr0zie, 07 April 2022 - 17:33.


#103
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
O sa mai incerc odata maine, dupa program. Cum ai scris si tu, daca spune "nu pot " sau din nou "vedem"  si nu propune o alta zi (daca nu poate maine spre exemplu, mai spre seara), o sa-i zambesc si va fi ultima abordare, promit. Nu voi sta ca prostul in fundul ei , sincer. Acuma, nici sa se simta "obligata" ca tot o intreb daca iese cu mine, nu vreau, si sa iasa doar ca sa stie ca a iesit cu mine. Sincer, m-am cam asteptat la asta, si stiu de ce spun asta. Mi s-a spus de catre cineva din cadrul companiei ( colegi ingineri ca si noi) ca fata a mai refuzat iesiri, culmea, ca tot ea i-a abordat cica pe respectivii tipi , la servici (asta am aflat ieri), deci oare ce ar fi aici ?

100% sigur ca nu e maritata, nu are nici copii.

Sa vrea doar sa o vada lumea ca umbla baietii dupa ea sau ? Nu stiu, dar daca esti interesat de cineva, iesi cu persoana respectiva in oras, nu ? NU doar la servici, serviciul e servici, nu vreau sa le combin.

Edited by althea, 07 April 2022 - 18:37.


#104
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostMembruAnonim, on 07 aprilie 2022 - 15:52, said:

In ce sens sunt "aprins" ? Eu i-am propus, a zis : "vedem, o să ieșim"

Nimic mai mult de comentat...

daca nu te interesa tovarasa erai mai relaxat in abordare. vrei sa inmoi biscuitele, vrei sa fie si niste sentiment, e de inteles. esti la varsta la care nu stii sa le deosebesti. cu totii am fost.
'vedem' ridica mari semne de intrebare, si chiar daca veti sfarsi prin a va vedea si dincolo de birou, nu sta intr-o relatie cu un astfel de personaj.
taie-o acum, suferi un pic si dupa o saptamana esti ca nou. cu cat te vei lasa mai mult prins cu atat va fi mai nasoala trezirea :)

#105
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Bine zici, asta asa e, dar totusi nu inteleg de ce m-a abordat atunci .... eu asta nu inteleg ... a zis ca ii e drag de mine, si imi spune ca vrea ceva serios si un viitor impreuna ... wtf, doar la servici si in virtual (whatsapp, mesaje, etc) ?

Edited by althea, 07 April 2022 - 18:39.
te rog nu mai cita integral mesale cărora le răspunzi, încarci inutil topicul si îl faci greu de parcurs


#106
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,638
  • Înscris: 12.06.2010
Spune-i asa la 9 dimineata. Vii diseara cu mine, gandeste-te si da-mi un raspuns pana la pranz. Ca daca nu vii imi fac alt program. La pranz, daca zice nu, zici merci si pui telefonul la ureche si suni o verisoara. Alo, Gigica, vezi ca trec diseara pe la tine....
Vezi ca bandita poare sa.zica da si inainte de plecare sa se suceasca. Asa ca mana pe telefon, alo, gigica!?

#107
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,755
  • Înscris: 30.07.2006

View PostMembruAnonim, on 07 aprilie 2022 - 17:34, said:


Sa vrea doar sa o vada lumea ca umbla baietii dupa ea sau ? Nu stiu, dar daca esti interesat de cineva, iesi cu persoana respectiva in oras, nu ? NU doar la servici, serviciul e servici, nu vreau sa le combin.

Asta e din aia care te tine pe jar, dansezi dupa cum canta ea, si cand ajungi in acel punct, abia atunci vezi daca a meritat sau nu asteptarea.

#108
Unk75

Unk75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 15.02.2010
Te sucește rău. Dacă voia ceva cu tine, știai sigur 100% nu mai veneai aici să îți pui semne de întrebare. Las-o în pace, e plină balta de pește, nu te mai gândii la ea.

Edited by Unk75, 07 April 2022 - 19:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate