Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ati patit asa ceva vreodata cu o fata ?

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
205 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut. De aproximativ 2 saptamani sunt intr-o relatie cu o fata de la locul meu de munca, ea tot de la birou ca si mine (ambii suntem ingineri). Ne-am cunoscut acolo, tot povesteam una alta pe langa treburile de birou si companie, pana cand am decis sa ne bagam intr-o relatie, fiind vizibila o afectiune reciproca.

Problema e , cu weekend-urile, am incercat sa-i dau de inteles sa ne vedem cand ea spunea ca ii este dor de mine ca " ne-am putea vedea ca dorul sa fie mai mic", asta pana vine ziua de luni dimineata si incepem din nou job-ul, pentru ca la job nu prea ai timp de povestit, una alta. Dar ea ocoleste oarecum si imi spune ceva de genul : " mie mi-e dor de tine de cum iesim de la lucru" , spunand ca "mai putin si vine luni si ne vedem", dar in weekend ce are daca ne vedem, sau ce relatie e asta doar la servici ? Eu nu pricep ce naiba e aici, e ceva dubios sau mi se pare mie ? Ati patit asa ceva ? Posted Image

Mersi.

#2
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
E măritată.

#3
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
e maritata sau deja are pe altul. mergi mai departe daca vrei o aventura, dar nu te implica emotional ca o sa te dea la o parte mai tarziu

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Măritată nu am auzit ca ar fi, sa aibe pe altul, nu stiu ce sa zic, orice e posibil, dar atunci de ce ar vrea o "relatie" doar la locul de munca ? adica doar acolo sa se afiseze ?

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Initiatorul nu mentioneaza cand si unde are loc sexul. Cu ramanere peste noapte sau fara?
P.S. A, inteleg ca deocamdata "relatie" inseamna doar discutii cu tente si apropo-uri. Nu-i nici macar first base. Pai mai trebuie macar o iesire la pizza/ mall ca sa ajungeti la ce-am scris initial.

Edited by __Dan__, 03 April 2022 - 16:46.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 __Dan__, on 03 aprilie 2022 - 16:43, said:

Initiatorul nu mentioneaza cand si unde are loc sexul. Cu ramanere peste noapte sau fara?
Era vorba despre o iesire in oras, dupa vedeam cum stabileam amandoi, probabil decurgeau de la sine lucrurile. Dar daca nu o poti scoate din casa, vorba aia, adica, ii dai de inteles ca ti-e dor de ea si vreti sa iesiti, si ea o da ca "vine luni si ne vedem, mai putin" , nu stiu, mie imi da de gandit, daca mai are rost continuatul sau nu ...

#7
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Daca nu are sot, are copil. :)

#8
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005
Sau nu-i maritata si nici nu are pe altul, dar nu se gandeste la ceva serios cu tine. Doar asa, sa fie-acolo, cat o fi, si cand apare Fat Frumos cu sacul de malai gros, intrerupem.

Cat timp relatia voastra e doar la job, nu trebuie sa te prezinte prietenilor, nu iesi cu ea in public, e libera in weekend sa scaneze teritoriul dupa aia la care viseaza.

Edited by Phobos, 03 April 2022 - 16:51.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 __Dan__, on 03 aprilie 2022 - 16:43, said:

Initiatorul nu mentioneaza cand si unde are loc sexul. Cu ramanere peste noapte sau fara?
P.S. A, inteleg ca deocamdata "relatie" inseamna doar discutii cu tente si apropo-uri. Nu-i nici macar first base. Pai mai trebuie macar o iesire la pizza/ mall ca sa ajungeti la ce-am scris initial.
Pai da, exact asta vreau, sa o scot la o pizza, la un suc, orice. Nu vreau neaparat sex din prima, nu sunt disperat in halul ala (cu timpul, sa decurga de la sine). Chiar imi place fata, dar in legatura cu asta e ciudata atitudinea ...

#10
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 18.12.2019
de ce nu o intrebi?

#11
florianos

florianos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 05.01.2011
E rusinos.

#12
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

 MembruAnonim, on 03 aprilie 2022 - 15:57, said:

dar in weekend ce are daca ne vedem, sau ce relatie e asta doar la servici ? Eu nu pricep ce naiba e aici, e ceva dubios sau mi se pare mie ?
mai sunt si profitoare;
poate vrea sa evolueze in cariera si trage pe cine poate Posted Image

Edited by STARTREK1, 03 April 2022 - 18:16.


#13
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

 MembruAnonim, on 03 aprilie 2022 - 15:57, said:


Problema e , cu weekend-urile, am incercat sa-i dau de inteles sa ne vedem cand ea spunea ca ii este dor de mine ca " ne-am putea vedea ca dorul sa fie mai mic", asta pana vine ziua de luni dimineata si incepem din nou job-ul, pentru ca la job nu prea ai timp de povestit, una alta. Dar ea ocoleste oarecum si imi spune ceva de genul : " mie mi-e dor de tine de cum iesim de la lucru" , spunand ca "mai putin si vine luni si ne vedem", dar in weekend ce are daca ne vedem, sau ce relatie e asta doar la servici ? Eu nu pricep ce naiba e aici, e ceva dubios sau mi se pare mie ? Ati patit asa ceva ?
Eu nu inteleg de ce nu ii zici clar in fata: hai la un cico/cafea/whatever. Ce e aia "am incercat sa ii dau de inteles sa ne vedem"? Invita fata clar și raspicat si vezi si tu ce zice.

#14
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018
o femeie are nevoie de atentia unui barbat
tu esti tipul care se ocupa cu oferitul de atentie in timpul programului. nimic mai mult.
cu siguranta mai e unu care ii ofera atentie in weekend
unu care ii ofera atentie la petreceri, altu in calatorii etc.

iar faptul ca tu crezi ca asta e o relatie, uauuu

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Femeile nu sunt oameni, sunt niste fiinte ciudate. P U N C T

#16
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

 TruculMagic, on 03 aprilie 2022 - 19:29, said:

Femeile nu sunt oameni, sunt niste fiinte ciudate. P U N C T
femeile si pisicile sunt la fel de ciudate

#17
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006

 MembruAnonim, on 03 aprilie 2022 - 15:57, said:

.Ne-am cunoscut acolo, tot povesteam una alta pe langa treburile de birou si companie, pana cand am decis sa ne bagam intr-o relatie, fiind vizibila o afectiune reciproca.

Ea stie ca e intr-o relatie cu tine?
Stiu ca suna romantic genul asta de combinatie gen Pam & Jim, dar poate doar tu esti implicat, si ea te duce de nas, 'she's leading you on', vorba englejilor. Mai ales daca n-ati facut el sexo. Ai tras-o de tzatze macar?

#18
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Ori se da lovita,vrea sa fie cucerita,posedata,conexe.Ori ii ajunge ca se vrea curtata la munca,nu vrea bataie de cap si in timpul liber,din motiv de altul sau de comoditate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate