Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Conturi Youtube terminate fara niciun motiv de catre Google

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Nu, dar am folosit aceasi parola pe mai multe situri.

#20
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010

View Postdoxan, on 19 martie 2022 - 23:11, said:

Nu, dar am folosit aceasi parola pe mai multe situri.

E cam greu sa ai o parola pentru fiecare site dar iti poti face un model de parola. Adica, de exemplu, sa faci parola din numele site-ului (cu litera mare daca prima litera e consoana), cifre (numarul de caractere al numelui site-ului urmat de acel numar impartit la 2 si iei catul) si ceva caractere speciale.
In ziua de azi avem cont si sa mergem la toaleta, vorba aia. E greu cu atatea dar daca pune cineva mana pe parola unui cont, iti afla mailul si daca ai aceeasi parola, te-ai ars. Apoi da recuperare parola pe toate site-urile de pe care ai primit mail.

#21
elless

elless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 05.02.2007
Este clar ca ti-a fost spart contul.
La autentificare pe dispozitiv necunoscut ai nevoie de 2factor autentification. Google ia in calcul si IP-ul si hardware id.
Chiar daca iti zic parola, tu nu te poti autentifica pe compul tau in contul meu. Deci ai avut un virus in calculator.
Slabe sanse sa iti recuperezi contul inapoi, e cont gratis. Aia au miliarde de conturi blocate nu sta nimeni sa verifice manual la ei, daca nu esti vedeta si cont pe bani.
De invatat minte sa nu fol aceeasi parola pe 2 conturi diferite si sa nu iei virusi. Fa alt cont si inveti sa ai grija de conturi si comp.
De 20 ani nu am avut virus si nici vreun cont/parola sparta si doamne ajuta ca am milioane de conturi pe toate siteurile din internet ce am gasit.

Edited by elless, 20 March 2022 - 03:35.


#22
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 30.08.2006
Eu nici macar nu stiu ce parola am pe Yahoo. E ceva autogenerat de Last Pass. Asa ca nici nu am ce sa uit. Pe youtube e la fel de complexa. Se pot salva si local intr-o arhiva securizata.
Tentative de spargere a conturilor au fost, dar toate esuate.

Edited by Leo2006, 20 March 2022 - 12:30.


#23
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 27.08.2013
Am pățit și eu ceva similar. Mi-a fost banat contul de youtube pe motiv că aș fi uploadat un clip numit:„ESET NOD32 Internet Security License Key & ESET Nod32 Antivirus License Key Eset key License #ESET”. Nu știu cum mi-a fost hackuit, cine știe pe ce am dat click. „Apelul” a fost futil. Aveam playlisturi educative cu tutoriale etc. cât nu au dat mulți lăbi.

View Postdtd234, on 19 martie 2022 - 19:18, said:

Ai dat cumva like pro-rusesti?
Când am verificat pe cont de unde a fost uploadat clipul respectiv, îmi apărea că de pe un IP din nu știu ce oblast din estul Ucrainei, unde sunt ruși și război acum. Cred că a contat asta.

Edited by onisifor12, 22 March 2022 - 00:04.


#24
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 30.08.2006
Cei de la Youtube au securitatea conturilor pe ultimul loc. Daca eu am ip de Romania si  am declarate ca dispozitive sigure laptopul si telul, cum de youtube permite accesarea si incarcarea materialului video de la capatul celalalt al planetei fara sa solicite confirmarea de pe un mail de recuperare !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate