Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Conturi Youtube terminate fara niciun motiv de catre Google

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
Buna ziua, in ultimele doua zile mi-au fost banate doua conturi YT fara niciun motiv (nu postam comentarii, nu aveam clipuri uplodate de mai bine de 10 ani, le foloseam doar pentru vizionari de conent). Am primit un mesaj de la google privind terminarea si m-am logat a doua zi de pe un alt cont google in ideea de a folosi un canal YT pe care nu l-am mai accesat de prin 2014 .
Cand am venit azi de la munca am primit mesaj ca mi-a fost schimbata parola (desi nu am dat recovery)...cand am reusit sa recapat accesul prin cod sms la acest al doilea cont goole secundar- iarasi am primit acelasi mesa =>j prin care am fost anuntat din nou ca mi-a fost terminat permanent accesul la platforma YT.
Nu inteleg, am facut apel. Deci...daca iti este terminat permanent accesul la un produs google pe un cont, aceslasi lucru e valabil automat si pentru alte canale asocciate unor alte conturi google? E o banare permanent pe IP ?

Edited by doxan, 19 March 2022 - 18:59.


#2
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
lasai comentarii vulgare pe alte canale?

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdoxan, on 19 martie 2022 - 18:56, said:

Buna ziua, in ultimele doua zile mi-au fost banate doua conturi YT fara niciun motiv (nu postam comentarii, nu aveam clipuri uplodate de mai bine de 10 ani, le foloseam doar pentru vizionari de conent). [...]
Acesta este YouTube, daca nu le aduci profit, nu esti bun.


#4
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
eu am un cont inactiv pe youtub din 2008, nu am primit asemenea mesaje niciodata. nu am fost banat niciodata. sunt doar logat pe youtube dar nu interactionez pe el in niciun fel, nu dau like-uri, nu comentez, nu postez, etc.

#5
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Ai dat cumva like like filme anti-covid, anti-gay, anti-feminism, anti-soros, pro-rusesti?
Ei fac profiling si daca te vede ca nu te incadrezi in tarc te zboara

#6
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
n-ai de ce sa fi banat doar pentru ca dai like Posted Image

Edited by zyppster, 19 March 2022 - 19:24.


#7
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
Hi Ethereum [ETH],

We have reviewed your content and found severe or repeated violations of our Community Guidelines. Because of this, we have removed your channel from YouTube.

We know this is probably very upsetting news, but it's our job to make sure that YouTube is a safe place for all. If we think a channel severely violates our policies, we take it down to protect other users on the platform - but if you believe we've made the wrong call, you can appeal this decision. You'll find more information about the policy in question and how to submit an appeal below.

What our policy says

Content that encourages illegal activities or incites users to violate YouTube's guidelines is not allowed on YouTube. We may allow depictions of such activities if they are educational or documentary in nature and don't help others imitate them.
When uploading a video, make sure to post as much information as possible in the title and description to help us and your viewers understand the primary purpose of the video.

LEARN MORE


How this affects your channel

We have permanently removed your channel from YouTube. Going forward, you won't be able to access, possess, or create any other YouTube channels.

What you can do next

There are steps you can take if you want to appeal this decision:
Review YouTube's Community Guidelines.
Appeal here. Make sure to fill out the appeal form as completely as possible,
If you have any further questions, please feel free to reach out to us here.

Sincerely,
The YouTube Team

Going forward, you won't be able to access, possess, or create any other YouTube channels.

Asta mi se pare o chestie socanta, demna de Orwell 1984

Edited by doxan, 19 March 2022 - 19:31.


#8
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

View Postdoxan, on 19 martie 2022 - 18:56, said:

Cand am venit azi de la munca am primit mesaj ca mi-a fost schimbata parola (desi nu am dat recovery)...cand am reusit sa recapat accesul prin cod sms la acest al doilea cont goole secundar- iarasi am primit acelasi mesa =>j prin care am fost anuntat din nou ca mi-a fost terminat permanent accesul la platforma YT.

Hotaraste-te, din ce spui pare ca ti`au furat contul si dupa ce l`ai recuperat ti l`au mai furat odata si ti`au dat mesaj fals cum ca ai fost terminat ca sa te potolesti cu recuperarile Posted Image

edit: A, username Ethereum, pardon. Facusi nefacute, pare-se. Doar teparii impersoneaza crypto. Sau cel putin asa considera youtube. (sau chiar aia de ti`au furat contul au schimbat userul in Ethereum [ETH] si tu nici nu ai observat)

Edited by rid, 19 March 2022 - 19:42.


#9
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postdoxan, on 19 martie 2022 - 18:56, said:

Buna ziua, in ultimele doua zile mi-au fost banate doua conturi YT fara niciun motiv
Nu inteleg, am facut apel. Deci...daca iti este terminat permanent accesul la un produs google pe un cont, aceslasi lucru e valabil automat si pentru alte canale asocciate unor alte conturi google? E o banare permanent pe IP ?

Se pare ca nu le place nici lor PSD-ul.

#10
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
Mi-a fost azi schimbata parola pe contul google secundar si am reusit sa recuperez accesul prin sms, cineva care a folosit un cont de email temporar Yopmail si a debifat two steps authentification, probabil din spatiul ex sovietic.
Asa iti apare la username dupa ce iti este banat contul in clipa in care faci apel...nici eu nu inteleg de ce apare Etherum Cryptomoneda in loc de vechiul nume al canalului.
Ma gandesc ca sunt victima unui hack, ca mi-a fost folosit contul de YT pentru spam si acesta e motivul pentru care mi-au terminat doua canale YT, momentan nu mi-au fost retrase fonduri din contul bancar asociat google pay. Nu am mai patit pana acum asa ceva.

Edited by doxan, 19 March 2022 - 19:52.


#11
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 22.02.2014
Nu corespunzi cu profilul american.

#12
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019

View Postdoxan, on 19 martie 2022 - 19:46, said:

Etherum Cryptomoneda in loc de vechiul nume al canalului.

Daca nu ai setat tu numele ala, cineva ti-a furat contul de Google si a inceput sa faca livestream cu teapa legata de criptomonede pe canalul tau de YouTube. Chestia asta e foarte populara pe YouTube si Google se sesizeaza destul de repede si inchide conturile.

#13
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,491
  • Înscris: 22.12.2015
Exact asta am patit, am tot primit pe whatsapp niste mesaje cu oferte de munca in UK, am blocat toate numerele.
https://cointelegrap...ng-crypto-scams

"As no passwords are included in the data we have seen, we believe that it is most likely sourced from another platform where users may have reused passwords across multiple sites."

Edited by doxan, 19 March 2022 - 21:00.


#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Cineva ți-a spart contul, a făcut "ilegale" din contul tău și astfel contul (fost al tău) a fost banat.

#15
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

View Postdorin_2k, on 19 martie 2022 - 21:49, said:

Cineva ți-a spart contul, a făcut "ilegale" din contul tău și astfel contul (fost al tău) a fost banat.

Un "prieten" apropiat.

#16
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Nu e sigur prieten. Nici măcar din Ro. Au fost hăcuiti mulți.

#17
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004

View PostLensFlare, on 19 martie 2022 - 20:17, said:

Pai daca pe Youtube ai acelasi tip de content ca aici pe forum nu e surprinzator ca ai primit "Pasol na turbinca".

Prea tarziu chiar.Posted Image

#18
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Ai vandut recent vreun dispozitiv pe care ai ramas logat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate