Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Trebuie compătimit Alexandru Arșinel?!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,563
  • Înscris: 15.06.2007
Ehe.. chiar aseara ascultam povestea asta cu copilul, cand l-am recunoscut pe Arsinel.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_sqabuZl-t8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007

View Postgeorge_alexandru, on 02 februarie 2022 - 11:03, said:

Nu cred ca de bani e vorba acolo, mai mult chestie de orgoliu profesional.
pai sa-l faca director onorific ne-remunerat!
ii convine?

#39
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

View PostSTARTREK1, on 02 februarie 2022 - 12:52, said:

pai sa-l faca director onorific ne-remunerat!
ii convine?

Exact... sau consilier onorific. Daca se cramponeaza de functie, s-o aiba. Daca se cramponeaza de €€€...

#40
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
Mereu am plâns la glumele lui! Deci nu!

#41
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View PostDrumroll, on 02 februarie 2022 - 11:21, said:

Nu cred ca e o problema de bani, dar dupa ce esti timp de ZECI DE ANI la conducerea unei institutii, cand vine un ciufulici hipster mega-incompetent si te da afara pe neve, parca nu e foarte placut!
cam dupa cati ani devii proprietar pe functie? o lasi si mostenire, sau cum?

#42
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,572
  • Înscris: 15.06.2004

View Postmiki07, on 02 februarie 2022 - 10:56, said:

Eh, Arșinel zice că nu mai are contract de muncă cu teatrul ci e doar colaborator. Și joacă rar, de două ori pe lună...
Pai e pensionar, peste 80 de ani. Ce contract de munca sa mai aibe ?
Ala de colaborator e suficient.

#43
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Un nesimțit,huiduit merită nu compătimit.o lacomie de om👎

#44
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

View Posteiffel, on 02 februarie 2022 - 13:01, said:


Se pare ca nu...

#45
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,102
  • Înscris: 29.01.2016

View Postmiki07, on 02 februarie 2022 - 11:01, said:

Da, corect. Eu când mă refer la compătimire, mă refer la ce-a pățit acum. Și pun în balanță declarația de avere. Nu e un om deloc sărac, putea să facă un pas în spate. Văd și păreri, că Nicușor a greșit, că a lovit un maestru etc... Adevărul e că e director la Tănase de peste 10 ani, are milioane de € avere (așa zicea la un moment dat că a pierdut 1 milion de €). Nu știu de ce se agață de funcția de conducere din teatru...

Doar din ce am vazut pe documentul de la Teatrul Tanase, are peste 1 mil de lei in depozite (peste 200.000 eur) si destule imobile si terenuri.
Daca mai punem si pensia si indemnizatiile pe care la lua + functia de director de la teatru, impreuna, sotii Arsinel aveau un venit de aprox 22.000 lei lunar, adica vreo 4500 eur.
In conditiile in care sunt multi pensionari care nu cumuleaza un venit de 800 eur lunar (sot si sotie), as zice ca sta excelent la capitolul finante. Ar trebui sa se bucure de viata, atat cat i-a mai ramas.
Acum, la ce dreacu e nevoie sa faca infarct la peste 80 de ani ca nu mai e director de teatru, doar el stie...

LE : Vad ca in 2021 i-au sporit veniturile si depozitele, pe langa cei 1 mil de lei, mai sunt si vreo 33.500 eur si veniturile din pensii si drepturi de autor si alte activitati au ajuns pe la 31.000 lei lunar (cam 6200 eur).
Sta excelent as zice.
Din nou, nu stiu dece ar trebui sa se agite atat cu functia aia ? O vrea de ambitie sau cum ?

Edited by Magicwisewolf, 02 February 2022 - 13:30.


#46
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postmiki07, on 02 februarie 2022 - 10:58, said:

Oamenii pe fb, comentau că Arșinel a ajuns ieri la spital, că i s-a făcut rău după treaba asta.
lasă mai ia un rinichi de la un copil și se face bine.

#47
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View PostMagicwisewolf, on 02 februarie 2022 - 13:19, said:

Doar din ce am vazut pe documentul de la Teatrul Tanase, are peste 1 mil de lei in depozite (peste 200.000 eur) si destule imobile si terenuri.
Daca mai punem si pensia si indemnizatiile pe care la lua + functia de director de la teatru, impreuna, sotii Arsinel aveau un venit de aprox 22.000 lei lunar, adica vreo 4500 eur.
In conditiile in care sunt multi pensionari care nu cumuleaza un venit de 800 eur lunar (sot si sotie), as zice ca sta excelent la capitolul finante. Ar trebui sa se bucure de viata, atat cat i-a mai ramas.
Acum, la ce dreacu e nevoie sa faca infarct la peste 80 de ani ca nu mai e director de teatru, doar el stie...
nu bani sunt problema, ci puterea: pana acum era "dom' director", de acum e un pulifrici amarat ce are si el niste reprezentatii acolo.

#48
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021

View PostDaculScoril0, on 02 februarie 2022 - 13:24, said:


lasă mai ia un rinichi de la un copil și se face bine.
🤣🤣🤣🤣,Tare poanta

#49
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
joaca teatru, nu are nimic, doar se pricepe Posted Image

#50
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,102
  • Înscris: 29.01.2016
Posted Image

View Postdem3ntor, on 02 februarie 2022 - 13:31, said:

joaca teatru, nu are nimic, doar se pricepe Posted Image

View Postrex, on 02 februarie 2022 - 13:29, said:

nu bani sunt problema, ci puterea: pana acum era "dom' director", de acum e un pulifrici amarat ce are si el niste reprezentatii acolo.

Adevarat. Si eu am aceasta banuiala, ca e vb de putere, nu de bani, ca nu mai are ce face cu banii.

#51
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Nici un actor si nici un teatru nu ar trebui sa fie platiti din bani publici , cu o singura exceptie .
Ai un teatru , joaca aia numai ''de Oscar'' , se bat cetatenii in fiecare zi pe bilete , vin in localitatea respectiva oameni din toata lumea sa vada ''minunatia'' , creste turismul...creste bugetul localitatii si a cetatenilor , din activitati private generate de activitatea teatrului/actorului respectiv .
Dar cu parazitii astia , absolut in nici un caz !
Arsinel e un personaj sinistru , atat ca actor cat si ca om .

#52
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Searbadul asta talentless era director de teatru?! Deci, nu doar revolutionar..adica, asta este platit ca actor, si nu e, ca revolutionar si nu e... Si a fost so bagat in fata la transplantul de rinchi. Fosila asta obosita ar trebui sa multumesca lui Dumenzeu ca a parazitat scena romaneasca pana acum. Ii recomand sa-si ia rinichiul si sa mearga in Spania la capsuni. Cu umorul lui, va fi un capsunar talentat.

#53
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Din cauza la dinozauri ca Arsinel nu au loc actori tineri.El pe vremea lui ceasca a mancat si baut pana na mai putut si este  pensionar de lux. Duca-se pe apa sambetei.

#54
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Trebuie compatimit fara discutie.. Actori mai mari decat el s-au retras cu eleganta, fie din teatru/film fie din viata; Marin Moraru, Gheorghe Dinica,Ştefan Iordache, Florin Piersic..prea multi; O generatie de Domni si Doamne

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate