Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Trebuie compătimit Alexandru Arșinel?!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 02.02.2007
adica are o pensie de > 6000 lei!
si la tv se isterizeaza niste idioti ca au militarii pensii mari!
pai 80% din pensiile de militari sunt sub 5000 de lei!

#20
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Sumele alea din declaratie sunt doar pentru pensii si ajutoare, pentru salariul de director si salariul de actor n-a trecut suma :)

#21
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007
trebuie compatimit cu un sut in cur! bravo Nicushoare!

#22
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
Nu cred ca e o problema de bani, dar dupa ce esti timp de ZECI DE ANI la conducerea unei institutii, cand vine un ciufulici hipster mega-incompetent si te da afara pe neve, parca nu e foarte placut!

Edited by Drumroll, 02 February 2022 - 11:21.


#23
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 19.05.2005

View PostDrumroll, on 02 februarie 2022 - 11:21, said:

Nu cred ca e o problema de bani, dar dupa ce esti timp de ZECI DE ANI la conducerea unei institutii, cand vine un ciufulici hipster mega-incompetent si te da afara pe neve, parca nu e foarte placut!

Poate ai dreptate, dar pune si ce a realizat marele director, ca altfel pare ca ai tu ceva cu Nicusor...
Sincer, merita demis doar pe faza cu transplantul.

#24
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
De ce ar trebui compatimit ? Nu e pensionar ?

#25
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,527
  • Înscris: 30.08.2017

View PostDrumroll, on 02 februarie 2022 - 11:21, said:

Nu cred ca e o problema de bani, dar dupa ce esti timp de ZECI DE ANI la conducerea unei institutii, cand vine un ciufulici hipster mega-incompetent si te da afara pe neve, parca nu e foarte placut!

E dureros cand te crezi etern si te aduce Nicusor cu picioarele pe pamant. Aia e, in viata se intampla si d-astea...o lectie pentru cei care se cred de neinlocuit.

Edited by george_alexandru, 02 February 2022 - 11:27.


#26
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,428
  • Înscris: 20.02.2008

View PostDrumroll, on 02 februarie 2022 - 11:05, said:

Da. E o chestie de atitudine, useristul-penelist-incompetent s-a comportat ca un badaran. Nu cred ca tinea Arsinel cu dintii de postul ala, ca are o varsta, dar dupa ce a avut ceva functie de conducere timp de zeci de ani, cred ca se astepta la ceva discutii si la o trecere mai lina catre alt manager, niscusor l-a tratat ca pe un agajat temporar la privata.

S-a comportat corect cu un incompetent - bila de osanza nesimtita - care a capusat teatrul ala si statul zeci de ani.
Verificati-i declaratia de avere sa vedeti ce conturi mishto are si ce incasa anual.
Mare revolutionar hot de organe.

[...]

Edited by Barboso, 02 February 2022 - 23:41.
Offtopic. Poiana e mai sus.


#27
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Postgeorge_alexandru, on 02 februarie 2022 - 10:58, said:

Doar pozitia de director artistic nu i-a fost prelungita. Vad ca a fost destul de afectat, l-au dus la urgenta.


Scuze insa e destul de penibil :(, aduce a babele alea care se certau cu vitejie la cate o coada si, de-odata!, "au, operatia"...


Ontopic:  Pro - Arsinel stie ca, la fel ca multi alti pensionari, odata iesit din cursa-de-sobolani, viata isi va pierde gustul de a fi traita - ergo, va pleca s-o caute pe Steluta;

               Contra - posibil sa fie semne ale dementei, sa nu-si dea seama ca - poate, doar poate :( - nu se mai potriveste vremurilor si trebuie sa predea stafeta. Alftel, se ajunge in situatiile mai grave la operatie de dezlipire de scaun. Fara anestezie.

#28
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 22.08.2012
Mii de actori, profesori, doctori, etc, tineri stau si fac foamea sau pleaca afara pentru ca vine un bosorog maestru de 84 de ani care nu vrea sa mai lase pe nimeni.
Mai da-l in plwa noastra, sa-si mai plimbe stranepotii, tara nu merge inainte numai cu fosile de-astea tinute in viata pe cate 3-4-5 pensii publice - mai e si mare revolutionar, cred ca i-a facut sa rada pe teroristi la Revolutie...
Daca e asa de mare valoare, se vor bate teatrele private sa-l ia in trupele lor - sau il ia Printesa Preoraseneasca la ea la Voluntari.

#29
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
Vad ca si domnul si doamna iau o caruta de bani ca sunt revolutionari. O fi revolutionat teatrul la care a fost director?

Un nesimtit, care are si pensie de handicap si certificat de revolutionar si tot nu il mai satura al de sus la 84 de ani, ii mai trebuie si functie pana cand o crapa.

#30
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

View Postioppo, on 02 februarie 2022 - 11:30, said:


Tu nu stii ca a iesit cu pieptul inainte la Inter, in noaptea de 21 spre 22?

Iote poza:

[ https://media.alephnews.ro/2020/06/tank-man.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,535
  • Înscris: 01.08.2006
Trebuie sa stii cand sa te retragi. Inteleg ca poate mai vrei sa ai o activitate, ca sa nu mori de batranete in casa, dar nu trebuie neaparat sa fii marele director de teatru. Poate sa fie ceva onorific, consilier de vreun fel, ca sa aiba si el ceva de facut. Bani vad ca are. Cred ca ii trebuie neaparat functia pentru ca asa a fost obisnuit din comunism pana in post-comunism ca lui i se cuvin anumite lucruri numai pentru ca respira.

#32
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

View Postbai3tzash, on 02 februarie 2022 - 12:34, said:


Bai, eu sunt de acord sa joace. Dar nu sa mai conduca. Eu inteleg ca mai poate, ca il mai duc salele, dar trebuie sa lase locul.

#33
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,535
  • Înscris: 01.08.2006
Pai asta zic si eu. Daca chiar e bun in vreo piesa, sa joace. Daca ii trebuie mai mult, sa stea pe 2 parale ca nu stiu ce director onorific. Sa aiba motiv sa iasa din casa. Eu nu cred ca-l mai tin salele.
Dar parca vad ca lui ii trebuie functia si banii de director, cum am spus mai sus, doar pentru ca respira.

Edited by bai3tzash, 02 February 2022 - 12:39.


#34
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

View Postbai3tzash, on 02 februarie 2022 - 12:38, said:

Pai asta zic si eu. Daca chiar e bun in vreo piesa, sa joace. Daca ii trebuie mai mult, sa stea pe 2 parale ca nu stiu ce director onorific. Sa aiba motiv sa iasa din casa. Eu nu cred ca-l mai tin salele.
Dar parca vad ca lui ii trebuie functia si banii de director, cum am spus mai sus, doar pentru ca respira.

Oricum, si-a pus om bun, pe Vasile Muraru (65 de ani)... deci are inlocuitor. Bine, pana nu-i face ND si astuia "felul".

https://teatrultanas...tor-Adjunct.pdf declaratia de avere pe 2021.

BTW, are spectacol pe 12 februarie, deci mai joaca:

https://teatrultanas...ai-hai-romania/

#35
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,535
  • Înscris: 01.08.2006
Vasile Muraru inca mi se pare in vana. La 65 de ani mai poate sa arate si sa primeasca respect de la colaboratorii interni si externi teatrului. Macar 5 ani inca e bun.
Cand te uiti la Arsinel, direct te duce gandul ca e doar o fosila ramasa acolo din vremuri apuse.

#36
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

Alexandru Arșinel a fost director al Teatrului de Revistă 'Constantin Tănase' timp de 20 de ani, din 1998 până în 2018. Succesorul său la conducerea instituției este acum Vasile Muraru, anterior director adjunct, care și-a negociat postul pe un salariu și mai mare.

View Postbai3tzash, on 02 februarie 2022 - 12:42, said:

Vasile Muraru inca mi se pare in vana. La 65 de ani mai poate sa arate si sa primeasca respect de la colaboratorii interni si externi teatrului. Macar 5 ani inca e bun.
Cand te uiti la Arsinel, direct te duce gandul ca e doar o fosila ramasa acolo din vremuri apuse.

Da, hai 5 ani, dar nu 20.

Edited by miki07, 02 February 2022 - 12:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate