Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Trebuie compătimit Alexandru Arșinel?!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Zilele astea se discută mult despre actorul Alexandru Arșinel și faptul că se plânge că Nicușor Dan l-a dat afară de la Teatrul de Revistă ”Constantin Tănase” (nu i-a mai prelungit contractul) și că asta ar fi un motiv de mâhnire pentru dânsul:

https://teatrultanas...ie-de-avere.pdf - asta e declarația dânsului de avere

Chiar trebuie compătimit acest om?! Nu o să discut faza cu rinichiul, s-a discutat la timpul ei pe forum. Ce mi se pare mie că nu e OK, e că actorii tineri joacă prin baruri și spații improvizate (teatru independent), că nu sunt locuri, iar unii actori stau până la 80 de ani, chiar și în funcții manageriale. Că da, domnul Arșinel a fost director la Tănase până anul trecut sau acum doi ani.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pai din cate stiu nu i-a prelungit conractul de director. Nu ala de actor.

https://adevarul.ro/...e856/index.html

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 eiffel, on 02 februarie 2022 - 10:55, said:

Pai din cate stiu nu i-a prelungit conractul de director. Nu ala de actor.

https://adevarul.ro/...e856/index.html

Eh, Arșinel zice că nu mai are contract de muncă cu teatrul ci e doar colaborator. Și joacă rar, de două ori pe lună...

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003
Nu e nimic de comentat. Arsinel nu mai e director. Nicusor s-a uitat peste activitatea lui si fiind bosul sefilor, a hotarat sa nu-i mai prelungeasca contractul de director. De jucat poate sa joace in continuare.

Si-a indeplinit atributiile? Habar nu am si nu ma intereseaza, cine se duce la teatru poate sa ne zica. In rest e vorba despre relatia sef si angajat. Toata povestea asta nu exista, daca Nicusor Dan venea de la inceput cu explicatii si lamuriri, dar cred ca are tot dreptul sa taie si sa spanzure la el in ograda. Totul depinde de cum o face.

Edited by Bursul, 02 February 2022 - 10:57.


#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Dacă a fost un lucru bun pe care Arșinel l-a făcut (strict în opinia mea), și trebuie s-o spun e că a zis că a avut COVID, vaccinat fiind, dar a scăpat și cu ajutorul vaccinului. Deși nu-s fanul lui, l-am dat de exemplu cu treaba asta.

#6
saandy76

saandy76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.11.2021
Dar ce, tu eşti avocatul lui?Posted Image

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017

Quote


„Până de curând era și directorul artistic (adică directorul adjunct) al teatrului. În urma informațiilor primite din teatru asupra activității sale ca director artistic, nu i-am mai prelungit acest mandat. A rămas cu contractul de colaborare cu teatrul, în calitate de actor”, susține Nicușor Dan.


Doar pozitia de director artistic nu i-a fost prelungita. Vad ca a fost destul de afectat, l-au dus la urgenta.

https://www.digi24.r...cut-rau-1823636

#8
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 Bursul, on 02 februarie 2022 - 10:56, said:


Oamenii pe fb, comentau că Arșinel a ajuns ieri la spital, că i s-a făcut rău după treaba asta.

Quote

Alexandru Arșinel le-a spus medicilor de la Spitalul Universitar că din cauza supărării a suferit un puseu de tensiune.

Edited by miki07, 02 February 2022 - 10:59.


#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

 miki07, on 02 februarie 2022 - 10:57, said:

Dacă a fost un lucru bun pe care Arșinel l-a făcut (strict în opinia mea), și trebuie s-o spun e că a zis că a avut COVID, vaccinat fiind, dar a scăpat și cu ajutorul vaccinului. Deși nu-s fanul lui, l-am dat de exemplu cu treaba asta.
Aia nu are treaba cu functia de director. Putea sa fie antivax si sa faca profit de 100 milioane lei la teatru. Eu n-aveam treaba cu el. Trebuie separate lucrurile intre ele.

#10
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 Bursul, on 02 februarie 2022 - 11:00, said:


Da, corect. Eu când mă refer la compătimire, mă refer la ce-a pățit acum. Și pun în balanță declarația de avere. Nu e un om deloc sărac, putea să facă un pas în spate. Văd și păreri, că Nicușor a greșit, că a lovit un maestru etc... Adevărul e că e director la Tănase de peste 10 ani, are milioane de € avere (așa zicea la un moment dat că a pierdut 1 milion de €). Nu știu de ce se agață de funcția de conducere din teatru...

Edited by miki07, 02 February 2022 - 11:02.


#11
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Nu cred ca de bani e vorba acolo, mai mult chestie de orgoliu profesional.

#12
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

 george_alexandru, on 02 februarie 2022 - 11:03, said:


Da, și eu cred asta. Vrea să fie acolo, ”la butoane”. De fapt, se spunea la fel și despre, Caramitru.

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

 miki07, on 02 februarie 2022 - 11:01, said:

Da, corect.
Nu trebuie compatimit. Multi oameni sunt dati afara de la job. Nu e o persoana mai speciala.

#14
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
Da. E o chestie de atitudine, useristul-penelist-incompetent s-a comportat ca un badaran. Nu cred ca tinea Arsinel cu dintii de postul ala, ca are o varsta, dar dupa ce a avut ceva functie de conducere timp de zeci de ani, cred ca se astepta la ceva discutii si la o trecere mai lina catre alt manager, niscusor l-a tratat ca pe un agajat temporar la privata.

#15
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Daca ai talent in ceva domeniu nu inseamna ca automat esti bun si ca si sef in domeniu ala.
Hagi avea talent la fotbal dar e praf ca antrenor,si fi-su e praf la orice.
Lucescu era bun ca antrenor si fi-su la fel.

Mie personal Arisenel asta mi se pare praf si ca actor dar exista multi care le place, deci na fiecare cu gusturile sale.
Si Nicusoru mi se pare praf ca primar sau ce dracu e

#16
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Da-i i poola de jegosi. Manca de la noi.
De ce avem actori si muzicieni angajati de stat? In US si Canada teatrele traiesc din tichete, donatii si din cand in cand granturi. Adica primesc un grant sa zicem 200 mii USD pe 5 ani. Administratorul trebuie sa se descurce cu banii aia - sa plateasca actorii, cheltuielile etc

#17
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019

 Drumroll, on 02 februarie 2022 - 11:05, said:

Da. E o chestie de atitudine, useristul-penelist-incompetent s-a comportat ca un badaran.

Asa e. Trebuia sa-l tina 1000 de ani acolo. Cum de-a-ndraznit sa se ia de MA-ES-TRU!!!!!

Edited by unu999, 02 February 2022 - 11:11.


#18
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
In declaratia de avere,ce indemnizatie e trecuta acolo de handicap? El gr2 si ea gr1

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate