Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Trebuie compătimit Alexandru Arșinel?!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 07.04.2017
Pai ce au antenele cu faptul ca el dorea sa moara director ?! Nu trebuie  compatimit, sa zica merci ca ajuns la anii astia, in Ro mor tineri ce nu au sansa unui transplant! Mi - a fost mila de el cand a murit Stela, imi pare rau ca are sotia la pat, dar pt functie , nu!

#74
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,951
  • Înscris: 17.01.2012

 tytysor, on 03 februarie 2022 - 12:43, said:

Vad ca te tragi cu ei de sireturi si ...
desi, mai degraba habar nu ai de subiect din moment ce ...

aha, deci topicul este despre mine!
mă flatezi dragă, cu o astfel de atenție! :P

hai zi, curiosule, ce mai vrei să știi despre mine? :o

#75
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

 obosit, on 04 februarie 2022 - 01:33, said:

Arsinel este un actor consacrat. pacat ca nu l-a sfatuit nimeni cum trebuie - nu trebuia sa intre in rahatul Antenelor.

Consacrat in A doua caderea a Constantinopolului? Sau in ce?

#76
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Romanul comenteaza,ca asta este profesia lui.
Da,Arsinel este un actor care la vremea lui ne-a facut sa zambim.
Da,are certificat de handicapat,revolutionare,bla,bla,un rinichi pentru care se pare ca a sarit peste rand ca sa il primeasca.
Daca era un om normal,cu siguranta nu ar fi avut asemenea facilitati,dar fiind un actor cunoscut cu state vechi a profitat din plin de acest lucru pentru a avea o viata si o batranete mai linistita.
Este corect acest lucru?Nu.Este legal,probabil nu in totalitate.Este moral?Ce mai este moral in ziua de azi.
Insa,dintre toti care il injura si se dau sfinti...cati nu ar fi facut exact la fel daca erau in locul lui si ar fi avut parghiile necesare?Absolut toti.
Fiecare ar fi incercat sa ii fie bine si exact asta a facut si el.
Vina nu este a lui ci a sistemului de rahat care ia eliberat tot felul de certificate,este vina sistemului care la bagat peste rand la transplant.Fara coruptia din sistem,nu ar fi putut face aceste lucruri.

Edited by Groh, 04 February 2022 - 09:33.


#77
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 05.07.2007
"Insa,dintre toti care il injura si se dau sfinti...cati nu ar fi facut exact la fel daca erau in locul lui si ar fi avut parghiile necesare?Absolut toti." indraznesc sa am rezerve foarte mari ca toti am fi procedat la fel,,,  nu stiu cum de aveti asemenea certitudini. pana una alta, ne mandrim cu oameni care au facut muulta puscarie pe timpul comunistilor, doar pentru ca nu au vrut sa renunte la principiile lor. si cu totii stim (sau ar trebui) ca au fost conditii extrem de dure (experimentul pitesti ar trebui sa sustina afirmatiile mele)

#78
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,378
  • Înscris: 20.02.2008

 Groh, on 04 februarie 2022 - 09:33, said:

Romanul comenteaza,ca asta este profesia lui.
Da,Arsinel este un actor care la vremea lui ne-a facut sa zambim.
Da,are certificat de handicapat,revolutionare,bla,bla,un rinichi pentru care se pare ca a sarit peste rand ca sa il primeasca.
Daca era un om normal,cu siguranta nu ar fi avut asemenea facilitati,dar fiind un actor cunoscut cu state vechi a profitat din plin de acest lucru pentru a avea o viata si o batranete mai linistita.
Este corect acest lucru?Nu.Este legal,probabil nu in totalitate.Este moral?Ce mai este moral in ziua de azi.
Insa,dintre toti care il injura si se dau sfinti...cati nu ar fi facut exact la fel daca erau in locul lui si ar fi avut parghiile necesare?Absolut toti.
Fiecare ar fi incercat sa ii fie bine si exact asta a facut si el.
Vina nu este a lui ci a sistemului de rahat care ia eliberat tot felul de certificate,este vina sistemului care la bagat peste rand la transplant.Fara coruptia din sistem,nu ar fi putut face aceste lucruri.
Poate am fi facut... poate nu. Dar sigur EU nu as fi facut tamtam-ul jegos pe care il face el. As fi tacut dreacu din gura si vegetam in liniste.

#79
Municipalwaste

Municipalwaste

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 20.09.2020
Un pic pe langa subiect, dar e unul dintre putinii actori vechi de comedie care nu-mi plac. Nu a fost nici 10% din Dem Radulescu sau Stefan Mihailescu Braila, de exemplu. Zero talent artistic, zero carisma, zero material (aici sa zicem ca nu e vina lui, dar probabil cand ai nivelul ala, nu se inghesuie nici materialele bune sa vina spre tine)

Edited by Municipalwaste, 04 February 2022 - 10:05.


#80
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008

 ioppo, on 04 februarie 2022 - 10:00, said:


Poate am fi facut... poate nu. Dar sigur EU nu as fi facut tamtam-ul jegos pe care il face el. As fi tacut dreacu din gura si vegetam in liniste.

Asta este altceva,ca este fraier si se plange peste tot.

#81
Sucre_revenitorul

Sucre_revenitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.07.2020
Deloc, din contra. Mai tin minte cand a fost bagat in fața pe lista aia cand avea nevoie de rinichi .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate