Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Sibiu

- - - - -
  • Please log in to reply
455 replies to this topic

Poll: Ce credeti despre proiectul Sibiu 2007? (302 member(s) have cast votes)

Ce credeti despre proiectul Sibiu 2007?

  1. o sa fie un succes pentru Sibiu (162 votes [53.64%])

    Percentage of vote: 53.64%

  2. o sa fie un succes pentru Romania (108 votes [35.76%])

    Percentage of vote: 35.76%

  3. va fi un esec (32 votes [10.60%])

    Percentage of vote: 10.60%

Vote Guests cannot vote

#433
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostBosley, on 23rd May 2011, 11:17, said:

As vrea sa merg vara asta (iulie, august) in zona Sibiului.

Din ce am citit pana acum se recomanda pensiuni in Rasinari.

Pbb ca o sa fim un grup maricel (8-9 persoane) dintre care si 1 copil mic, deci m-ar interesa pensiuni cu locuri de joaca (1-2 leagane, spatiu cu nisip, etc)

Daca puteti sa recomandati ceva ...

Multumesc.
Cea mai buna pensiune din Rasinari e Cabana Mai - 5*, dar e cam scumpa. Mai sunt destule pensiuni dragute de 3-4 margarete cu conditii decente. La fel si in Paltinis. Daca mergeti in zona vizitati schitul Paltinis, unde e mormantul lui Noica.
Pensiuni ok sunt si in Sibiel, unde gasesti muzeul de icoane pe sticla, superb.
Eu zic sa dai o cautare pe net si gasesti ce vrei. Turistinfo.ro sau pensiuni.org.
Bafta!

#434
soldoveanul

soldoveanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 08.03.2008
Poate cineva sa-mi ofere niste informatii despre pensiunea "conacul dintre rauri" din gura raului?
In fotografii arata foarte bine, dar as dori informatii de la cei care au fost acolo.
Multumesc anticipat!

#435
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
preturile sunt afisate pe site deci probabil ca le-ai vazut. Nu sunt nici mici dar nici exagerate/ E un loc in care ai parte de liniste , aer curat , asternuturi curate, camera si baia curate, mancare foarte buna , servire rapida , noua ne-a facut o impresie buna anul trecut.

#436
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 02.11.2009
Salut,
Poate cineva sa-mi ofere niste informatii despre Pensiunea Denim Hermanstadth din Sibiu?
Vreau sa merg doar cu sotia la sfarsitul lunii septembrie pentru aniversarea casatoriei, iar fotografiile postate pe alte site-uri imi plac, dar vreau sa fiu sigur inainte de a face rezervare.
Multumesc anticipat

#437
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 02.11.2009
Salut,
Poate cineva sa-mi ofere niste informatii despre Pensiunile Denim Hermanstadth, Alexia sau Cibinium din Sibiu?
Vreau sa merg doar cu sotia la sfarsitul lunii septembrie pentru aniversarea casatoriei, iar fotografiile postate pe alte site-uri imi plac, dar vreau sa fiu sigur inainte de a face rezervare la una dintre ele.
Multumesc anticipat.

#438
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
Vin si eu cu o intrebare recomandare de cazare ieftina si buna cat mai aproape de centrul Sibiului.
Am gasit ceva american inn pe google, e chiar langa Shopping City la marginea orasului si este autobuz spre centru, dar vad ca are doar 2 stele, a stat cineva pe acolo cum vi se pare?

#439
ivanturela

ivanturela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.08.2009

View Postmihaistoian, on 6th July 2011, 20:15, said:

Salut,
Poate cineva sa-mi ofere niste informatii despre Pensiunile Denim Hermanstadth, Alexia sau Cibinium din Sibiu?
Vreau sa merg doar cu sotia la sfarsitul lunii septembrie pentru aniversarea casatoriei, iar fotografiile postate pe alte site-uri imi plac, dar vreau sa fiu sigur inainte de a face rezervare la una dintre ele.
Multumesc anticipat.
Încearcă la ,,Gasthof Clara'' în Orașul de jos, pe malul Cibinului. Gazdele, niște manageri deosebiți în ale turismului. D-nei Wanda Drăgăniță îi spui că ții cu STEAUA și ai din ștart niște bonusuri...

#440
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
Si niste preturi estimative?

#441
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,887
  • Înscris: 04.07.2010
Salutare !

În week-end-ul trecut am fost în Sibiu, cu ocazia unei conferinţe. Am stat la Pensiunea Kristine (85ron/noapte camera dublă - mic dejun inclus), care se află în cartierul Lazaret, pe str. Luceafărului, nr.42 (colţ cu str. Arcului)
Attached File  LC_Sibiu 116.jpg   326.98K   58 downloads Attached File  LC_Sibiu 117.jpg   354.3K   61 downloads Attached File  LC_Sibiu 118.jpg   271.85K   57 downloads Attached File  LC_Sibiu 123.jpg   239.09K   67 downloads.

A fost perfect pentru noi, mai ales că pe str. Arcului, la 2 case, este un minimarket bine aprovizionat. Din păcate, str. Luceafărului nu este asfaltată, dar e circulabilă cu maşina. Recomand pensiunea.

Joi, 04.04.2013, după cazare, am reuşit să vizităm Muzeul de istorie Naturală, situat pe strada Cetăţii, la intersecţia cu str. Gh. Lazăr. Apoi am făcut o scurtă plimbare până în Piaţa Mare, după care, reîntorşi la pensiune, ne-am dus glonţ (punct ochit-punct lovit) la Restaurantul Prima, situat tot în Lazaret, str. Petrila, nr. 20. Se spune că aici se mănâncă cea mai bună ciorbă de burtă din Sibiu, şi pot să confirm că este o "bunăciune", mai ales că porţia e cam pentru 3 persoane (11ron) Attached File  LC_Sibiu 119.jpg   242.74K   66 downloads. Burta e fiartă exact cât trebuie, iar gustul e sublim fără s-o mai dregi cu nimic. Eu aş mai recomanda ceva: ciolanul afumat (fie cu fasole, fie cu varză, fie simplu). E imens, dar cel mai mai important: carnea se desprinde instantaneu de pe os şi se topeşte în gură Attached File  LC_Sibiu 121.jpg   298.22K   60 downloads Attached File  LC_Sibiu 122.jpg   283.57K   53 downloads.

Recomand cu căldură restaurantul, ştiam de el din 28 august 2010, când am fost prima dată în Sibiu (atunci a doua zi am prins un festival medieval în oraş, şi festivalul brânzei şi al ţuicii la Răşinari).

Vineri, 05.04.2013, fiind o zi cu cer mai mult noros (dar ştiam că nu va ploua), am mers la Grădina Zoologică, după care a urmat Muzeul Civilizaţiei Populare Tradiţionale "ASTRA". Evident că ne-am limitat doar la o parte din parc (partea sudică). Masa de prânz am luat-o la Păltiniş - nimic special. Apoi nu ne-am complicat, ne-am reîntors în Sibiu, iar de aici ne-am dus direct la Sibiel, la Muzeul de Icoane pe Sticlă Preot Zosim Oancea, un must-see în Mărginimea Sibiului. Ultimele poze le-am făcut la Cristian, la Biserica Fortificată, atât cât ne-a mai permis lumina aproape absentă, din amurg.

Sâmbătă, 06.04.2013, a avut loc conferinţa de care am amintit, după care a urmat masa de prânz la Crama Sibiul Vechi (iarăşi punct ochit - punct lovit). De data asta nu ne-am mai dat în bărci, ca la Prima, am mâncat mai cu moderaţie
Attached File  LC_Sibiu 103.jpg   187.84K   61 downloads Attached File  LC_Sibiu 506.jpg   334.61K   51 downloads Attached File  LC_Sibiu 510.jpg   307.64K   58 downloads Attached File  LC_Sibiu 512.jpg   263.24K   56 downloads.

Recomand şi eu cu căldură acest restaurant (este recomandat de Fodor's şi Trip Advisor), am mâncat excelent şi la un preţ de nimic (cam aceleaşi preţuri ca la Prima). Seara am vizitat Expoziţia de Reptile Vii (la demisolul Casei Albastre, şi va dura tot anul 2013) şi am asistat în Piaţa Mare la concertul ţinut de trupa Voltaj.

Duminică, 07.04.2013, după ce am eliberat camerele, ne-am înfiinţat direct în Piaţa Mică, nr. 11, şi am vizitat Muzeul de Etnografie Universală Franz Binder. Apoi am trecut în Piaţa Huet, pentru o "vizită exterioară" a Catedralei Evanghelice. Am lăsat pentru altă dată vizita Muzeului de Istorie (Tezaurul şi Colecţia de monede se deschid doar pentru grupuri de minim 10 persoane până la sfârşitul lui mai 2013), dar am continuat pe strada Monetăriei
Attached File  LC_Sibiu 634.jpg   200.24K   55 downloads Attached File  LC_Sibiu 636.jpg   433.45K   37 downloads Attached File  LC_Sibiu 638.jpg   448.36K   33 downloads Attached File  LC_Sibiu 639.jpg   215.99K   31 downloads

Attached File  LC_Sibiu 642.jpg   206.37K   28 downloads Attached File  LC_Sibiu 643.jpg   291.65K   29 downloads Attached File  LC_Sibiu 645.jpg   271.9K   29 downloads Attached File  LC_Sibiu 701.jpg   245.89K   32 downloads

până la Catedrala Mitropolitană Ortodoxă, care ne-a uimit.
Am mâncat de prânz în Piaţa Mică, la Restaurantul Zorba, alt puct ochit - punct lovit
Attached File  LC_Sibiu 704.jpg   234.72K   33 downloads Attached File  LC_Sibiu 705.jpg   225.53K   30 downloads Attached File  LC_Sibiu 706.jpg   244.19K   37 downloads Attached File  LC_Sibiu 707.jpg   228.23K   37 downloads

Attached File  LC_Sibiu 708.jpg   158.26K   41 downloads Attached File  LC_Sibiu 710.jpg   260.25K   42 downloads Attached File  LC_Sibiu 711.jpg   265.44K   42 downloads Attached File  LC_Sibiu 712.jpg   267.63K   42 downloads.

Şi de data asta am mâncat excelent, tot la preţuri mici, aşa că recomand restaurantul, micuţ, bine situat, cu preparate delicioase.

Şi asta a fost ...


Cer scuze celor ce vor citi "cu burta goală", dar pentru început am vrut să prezint câteva "dovezi" legate de cele 3 restaurante recomandate, urmând ca ulterior să urc şi poze din obiectivele turistice vizitate "pe interior".

Cum spuneam, e a doua oară când vizităm Sibiul, ne-am simţit excelent şi am vizitat destule obiective turistice. Perimetrul Cetăţii arată superb (atât cât am vizitat), iar cele 3 pieţe centrale sunt un model pentru multe oraşe ale Europei, mai celebre. Senzaţia a fost că eram undeva ... într-o ţară vest-europeană.
Consider că este cel mai frumos oraş din România, cu cele mai multe atracţii turistice (atât ca oraş, cât şi ca zonă). Ştiu că unii pun Braşovul pe primul loc, dar eu nu, Sibiul e peste, obiectiv vorbind. Şi cred că nu mă înşel. Nu pun deloc în discuţie Sighişoara, care, pe lângă faptul că e un oraş mai mic, nu are atât de multe obiective turistice.
Iar dacă vorbim de parcare, Sibiul rules ! E plin de locuri de parcare peste tot, iar preţul este simbolic: 1ron pentru 6 ore de parcare. Cumperi bilet de parcare (am luat 4 bilete joi seară din Piaţa Mare, de la Librăria Schiller), bifezi data şi orele de parcare (8-14 sau 12-18) şi pui biletul/biletele pe bord, să se vadă. Iar după ora 18 e gratis parcarea în Sibiu. Iar asta se întâmplă de luni până sâmbătă, pentru că duminica parcarea e gratis toată ziua !!!


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 13 April 2013 - 02:42.


#442
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostOvidiuNS, on 13 aprilie 2013 - 02:18, said:

Salutare !

În week-end-ul trecut am fost în Sibiu, cu ocazia unei conferinţe. Am stat la Pensiunea Kristine (85ron/noapte camera dublă - mic dejun inclus), care se află în cartierul Lazaret, pe str. Luceafărului, nr.42 (colţ cu str. Arcului)
Attachment LC_Sibiu 116.jpg Attachment LC_Sibiu 117.jpg Attachment LC_Sibiu 118.jpg Attachment LC_Sibiu 123.jpg.

A fost perfect pentru noi, mai ales că pe str. Arcului, la 2 case, este un minimarket bine aprovizionat. Din păcate, str. Luceafărului nu este asfaltată, dar e circulabilă cu maşina. Recomand pensiunea.

Joi, 04.04.2013, după cazare, am reuşit să vizităm Muzeul de istorie Naturală, situat pe strada Cetăţii, la intersecţia cu str. Gh. Lazăr. Apoi am făcut o scurtă plimbare până în Piaţa Mare, după care, reîntorşi la pensiune, ne-am dus glonţ (punct ochit-punct lovit) la Restaurantul Prima, situat tot în Lazaret, str. Petrila, nr. 20. Se spune că aici se mănâncă cea mai bună ciorbă de burtă din Sibiu, şi pot să confirm că este o "bunăciune", mai ales că porţia e cam pentru 3 persoane (11ron) Attachment LC_Sibiu 119.jpg. Burta e fiartă exact cât trebuie, iar gustul e sublim fără s-o mai dregi cu nimic. Eu aş mai recomanda ceva: ciolanul afumat (fie cu fasole, fie cu varză, fie simplu). E imens, dar cel mai mai important: carnea se desprinde instantaneu de pe os şi se topeşte în gură Attachment LC_Sibiu 121.jpg Attachment LC_Sibiu 122.jpg.

Recomand cu căldură restaurantul, ştiam de el din 28 august 2010, când am fost prima dată în Sibiu (atunci a doua zi am prins un festival medieval în oraş, şi festivalul brânzei şi al ţuicii la Răşinari).

Vineri, 05.04.2013, fiind o zi cu cer mai mult noros (dar ştiam că nu va ploua), am mers la Grădina Zoologică, după care a urmat Muzeul Civilizaţiei Populare Tradiţionale "ASTRA". Evident că ne-am limitat doar la o parte din parc (partea sudică). Masa de prânz am luat-o la Păltiniş - nimic special. Apoi nu ne-am complicat, ne-am reîntors în Sibiu, iar de aici ne-am dus direct la Sibiel, la Muzeul de Icoane pe Sticlă Preot Zosim Oancea, un must-see în Mărginimea Sibiului. Ultimele poze le-am făcut la Cristian, la Biserica Fortificată, atât cât ne-a mai permis lumina aproape absentă, din amurg.

Sâmbătă, 06.04.2013, a avut loc conferinţa de care am amintit, după care a urmat masa de prânz la Crama Sibiul Vechi (iarăşi punct ochit - punct lovit). De data asta nu ne-am mai dat în bărci, ca la Prima, am mâncat mai cu moderaţie
Attachment LC_Sibiu 103.jpg Attachment LC_Sibiu 506.jpg Attachment LC_Sibiu 510.jpg Attachment LC_Sibiu 512.jpg.

Recomand şi eu cu căldură acest restaurant (este recomandat de Fodor's şi Trip Advisor), am mâncat excelent şi la un preţ de nimic (cam aceleaşi preţuri ca la Prima). Seara am vizitat Expoziţia de Reptile Vii (la demisolul Casei Albastre, şi va dura tot anul 2013) şi am asistat în Piaţa Mare la concertul ţinut de trupa Voltaj.

Duminică, 07.04.2013, după ce am eliberat camerele, ne-am înfiinţat direct în Piaţa Mică, nr. 11, şi am vizitat Muzeul de Etnografie Universală Franz Binder. Apoi am trecut în Piaţa Huet, pentru o "vizită exterioară" a Catedralei Evanghelice. Am lăsat pentru altă dată vizita Muzeului de Istorie (Tezaurul şi Colecţia de monede se deschid doar pentru grupuri de minim 10 persoane până la sfârşitul lui mai 2013), dar am continuat pe strada Monetăriei
Attachment LC_Sibiu 634.jpg Attachment LC_Sibiu 636.jpg Attachment LC_Sibiu 638.jpg Attachment LC_Sibiu 639.jpg

Attachment LC_Sibiu 642.jpg Attachment LC_Sibiu 643.jpg Attachment LC_Sibiu 645.jpg Attachment LC_Sibiu 701.jpg

până la Catedrala Mitropolitană Ortodoxă, care ne-a uimit.
Am mâncat de prânz în Piaţa Mică, la Restaurantul Zorba, alt puct ochit - punct lovit
Attachment LC_Sibiu 704.jpg Attachment LC_Sibiu 705.jpg Attachment LC_Sibiu 706.jpg Attachment LC_Sibiu 707.jpg

Attachment LC_Sibiu 708.jpg Attachment LC_Sibiu 710.jpg Attachment LC_Sibiu 711.jpg Attachment LC_Sibiu 712.jpg.

Şi de data asta am mâncat excelent, tot la preţuri mici, aşa că recomand restaurantul, micuţ, bine situat, cu preparate delicioase.

Şi asta a fost ...


Cer scuze celor ce vor citi "cu burta goală", dar pentru început am vrut să prezint câteva "dovezi" legate de cele 3 restaurante recomandate, urmând ca ulterior să urc şi poze din obiectivele turistice vizitate "pe interior".

Cum spuneam, e a doua oară când vizităm Sibiul, ne-am simţit excelent şi am vizitat destule obiective turistice. Perimetrul Cetăţii arată superb (atât cât am vizitat), iar cele 3 pieţe centrale sunt un model pentru multe oraşe ale Europei, mai celebre. Senzaţia a fost că eram undeva ... într-o ţară vest-europeană.
Consider că este cel mai frumos oraş din România, cu cele mai multe atracţii turistice (atât ca oraş, cât şi ca zonă). Ştiu că unii pun Braşovul pe primul loc, dar eu nu, Sibiul e peste, obiectiv vorbind. Şi cred că nu mă înşel. Nu pun deloc în discuţie Sighişoara, care, pe lângă faptul că e un oraş mai mic, nu are atât de multe obiective turistice.
Iar dacă vorbim de parcare, Sibiul rules ! E plin de locuri de parcare peste tot, iar preţul este simbolic: 1ron pentru 6 ore de parcare. Cumperi bilet de parcare (am luat 4 bilete joi seară din Piaţa Mare, de la Librăria Schiller), bifezi data şi orele de parcare (8-14 sau 12-18) şi pui biletul/biletele pe bord, să se vadă. Iar după ora 18 e gratis parcarea în Sibiu. Iar asta se întâmplă de luni până sâmbătă, pentru că duminica parcarea e gratis toată ziua !!!


Sănătate şi toate cele bune !
Confirm cele spuse de Ovidiu in ceea ce priveste masa in Sibiu. Cu exceptia lui Zorba, pe celelalte doua restaurante le-am incercat si eu cu succes. Si multe altele, pt ca ajung de 4-5 ori/an in Sibiu cate 2-3 zile in delegatie. Este, alturi de Brasov cel mai frumos oras din tara, la asta adaugand si imprejurimile.
Pacat sa exista un punct slab(din nou, ca la orice oras mare din tara): cum iesi din centru incep strazile prost asfaltate, mizerie, etc. Mai sunt 2-3 cartiere sa le spun rezidentiale mai curatele dar 80% e jale. Noroc ca noi/turistii ne invartim preponderent in zona pietei centrale.

P.S.  Atentie pt cei care cauta cazari mai ieftine; nu le vor gasi in centru unde cam la orice hotel de 3* trebuie sa scoti 200 lei/noapte pt camera single. Cat de cat in zona centrala mai e H. Roberts 3*, cu conditii decente, unde am stat o singura data la 130 lei/noapte.

#443
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
la zorba se manca excelent inainte de schimbarea patronului; mai recent e modest
la sibiul vechi in schimb e jos palaria

#444
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,887
  • Înscris: 04.07.2010
La Zorba am mâncat pe 7 aprilie, deci acu' o lună jumate'. A fost excelent, cum am mai spus. Nu ştiu dacă s-a schimbat patronul între timp. Tu când ai mâncat ultima oară ?
Nu de alta, dar nu vreau să dezinformăm.

Sănătate şi tcb !

#445
puscarias1

puscarias1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2013
Deschiderea Festivalului de Teatru Sibiu
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oLhZiL7-wbI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#446
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Mi-as dori sa gasesc in Sibiu o vila situata in centrul vechi care sa aiba camere cu aspect medieval, sa fie din acelasi peisaj cu orasul. Din pacate nu am avut prea mult succes, putinele vile de genul asta sunt fie exagerat de scumpe, fie sunt ocupate in perioada pe care o vreau eu. Daca are cineva sugestii, sunt mai mult decat binevenite.

#447
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010
Poti incerca la Pensiunea Zanzi. Este in stil medieval si este aproape de centrul istoric (cateva minute de mers pe jos).
Eu am fost de 2 ori, iar peste 10 zile o sa merg din nou :)

Tot bine amplasat in zona (si cu acelasi pret daca incluzi micul dejun) este Hotelul Apollo.

#448
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Ma intereseaza si pe mine o pensiune in zona Sibiu. Asta inseamna Sibiu sau imprejurimi, pana la maxim 30 km de oras.  
Criteriile ar fi zona linistita, posibilitatea de a lua masa la pensiune, curte mare cu iarba si loc de joaca pentru copii, curatenie, priveliste frumoasa ...
Ma intereseaza pentru petrecerea unui miniconcediu, 4-5 nopti impreuna cu sotia, copilul de 3 ani jumate si al 2-lea copil inca nenascut dar care la vara va avea 3 luni. Din cauza ultimului membru conditia esentiala este linistea, si tot din cauza lui pensiunea trebuie sa fie relativ aproape de oras in caz de ceva.
Ceva sugestii ?

#449
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Nimeni ... nimic ???

#450
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,887
  • Înscris: 04.07.2010
Eu am citit din prima ce ai scris, dar nu am intervenit, întrucât pensiunea Kristine (am pus chiar şi poze - vezi mai sus, chiar pe pagina asta) nu îndeplineşte condiţia de a avea restaurant. Micul dejun se ia la parter, în bucătărie, unde este o masă mare, ovală, la care pot sta şi 10-12 persoane. În septembrie am fost din nou, dar de data asta fără mic-dejun, ne-am gospodărit singuri (deh, ştiam deja că bucătăria e mare şi bine utilată). E drept, cred că vă puteţi înţelege cu administratoarea (verişoara) să vă gătească, dar nu bag mâna-n foc că o s-o facă.
În rest, pensiunea îndeplineşte condiţiile (poate priveliştea să lase de dorit - se observă din poze că pensiunea e într-un cartier de case, foarte liniştit). Şi dacă iei în calcul că există minimarket după colţ, iar restaurantul Prima e tot în Lazaret, atunci, dacă mă gândesc mai bine, poate fi o soluţie excelentă pentru voi.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 18 March 2014 - 12:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate