Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Merita o camera IP wireless?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,221
  • Înscris: 08.01.2021
Exista, însă majoritatea camerelor care vin cu înregistrare în cloud vin cu cloudul lor. Care nici nu-i gratuit și nici nu știi cât o sa existe ca mărcile astea apar și dispar.
Știi de vreun model care sa te lase să-ți configurezi un drive sau one pentru înregistrare?

Eu am făcut un workaround, înregistrez cu un laptop mic într-un folder care e sincronizat cu gdrive. Dacă găsesc și fura laptopul înregistrarea rămâne pe drive însă tot nu-i o soluție perfecta.

#20
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Sincer, nici nu am înțeles ce ai scris acolo că-s cam depășit în domeniul ăsta. Posted Image
Știu doar că la camerele mele se pot vedea înregistrările de oriunde, gratuit. Singurul minus este că nu poți alege viteza de derulare dacă alegi să te uiți de pe serverele lor.

#21
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Cred ca pana la urma iau un Hikvision, dar am o dilema. Am vazut ca unele camere suporta vedere color pe timp de noapte. Functia asta e compatibila doar cu DVR-urile Hikvision sau functioneaza si pe altele compatibile cu camere HD-TVI?

#22
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
N-au treabă cu dvr-urile. Toate văd color pe timpul nopții dacă există ceva lumină de la un bec.

#23
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Ok, o sa comand una atunci.

#24
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Color pe timpul noptii inseamna neclar. De aia s-a inventat IR-ul.
Imi este lene acum sa-ti fac capturi de ecran sa vezi diferenta intre o poza color facuta cu lumina camerei si una alb-negru facuta cu IR. Daca se intampla insa sa ai un bec puternic (platit de altii), atunci insa merita color noaptea.
A! Nu ti-a spus nimeni. La majoritatea camerelor poti opta pentru iluminare normala, iluminare dubla (la sesizarea miscarii) sau IR.
PS. Citeste aici: https://icseeapp.com/.   Este si camera ta acolo.

Edited by adip1962, 30 January 2022 - 18:11.


#25
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 30.11.2021
A mai buna aparare este preventia. Camerele astea pot sa dea kix sa nu trimita avertizarea sau pur si simplu sa nu se vada mare lucru pe ele.

Cardul ala cadou valoreaza 20 si ceva de lei.

#26
dorinromeo

dorinromeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.09.2013
Salut. Am luat și eu 2 camere pe lângă cele 2 pe care le am deja. Problema e că cele vechi funcționează cu ICsee și cele noi cu yoosee, o pușcătoare de soft pe care nici macar nu mă lăsa să îl accesez in android 11 pe un tel. Redmi. Ce-i drept, yoosee merge fara probleme pe iOS,am verificat,dar nu aș cumpăra un Apple doar pentru asta. Oare nu este o aplicație în android care să fie compatibilă cu toate cele 4 camere? Cele noi sunt  Camera De Supraveghere Jortan Wifi IP, Rotatie 355 Grade, Model JT-8160 QJ, iar cele vechi tot ceva chinezării no-name, dar merg mulțumitor.

#27
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Am patit asta de... 3 ori!
Dupa 3 retururi la emag, am identificat firma vanzatoare si am luat legatura direct. Asa am putut rezolva.
Se pare ca chinezii au ajuns sa se copieze pe ei insasi... aspectul camerelor a fost identic in toate cele 3 retururi.

#28
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008

View Postcrisstonne, on 28 ianuarie 2022 - 20:22, said:

Funcție de ce alegi, din cele cu I.P, pot să fie geniale, sau praf.
zii una geniala

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Păi am una genială, este bună, dar asta a făcut să aibă viață lungă, iar viața lungă înseamnă că modelul nu se mai produce  😁 nu te ajută cu nimic dacă îți spun modelul.
Dar, pot să îți spun marca, H. Guard.

Ce mă mulțumește la ea, este motorizată, este foaarte stabilă ca soft, dacă netul este în parametrii, aplicația respectiv camera, nu pică" niciodată, deeci, niciodată.
Pot să fac poze și filmări direct din telefon, oriunde aș fi plecat, nu folosesc card la ea, deși are slot de card, vede foarte bine pe infraroșu".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate