Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Vecini galagiosi

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
nni2011

nni2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 28.10.2011

 emeral, on 09 ianuarie 2022 - 21:09, said:

Dacă omul e nesimțit și nu simte că îi deranjează pe alții nici după ce i-a spus inițiatoarea nu are decât să se mute de acolo inițiatoarea în blocuri vechi cu pensionari și va avea liniște deplină.

După 9 seara nici liftul nu mai merge jumate de oră în bloc vechi cu pensionari și bugetari FĂRĂ nici un apartament cu chiriași pe scară.

Eu am stat în multe case și apartamente și acum am nimerit exact ce trebuie să fie liniște deplină și ziua și noaptea.


salut,

daca afli de  un apartament de vanzare cu 3 camere la tine in scara/ bloc,zi mi te rog.

nu doresc decat liniste

ms

#56
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 25.01.2007
Dacă te muti în botosani, îți recomand la mine în bloc. Liniște mormânt, plus parc de 10 hectare lângă bloc. E drept, io stau la etaju' 4. După o experienta nașpa cu vecinii de deasupra, am jurat ca nu ma mai mut decât la ultimul etaj, și asa am făcut.

#57
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021

 nni2011, on 19 ianuarie 2022 - 21:12, said:

salut,

daca afli de  un apartament de vanzare cu 3 camere la tine in scara/ bloc,zi mi te rog.

nu doresc decat liniste

ms

Uite în blocurile astea nu sunt chiriași și nici oameni săraci sau needucați.

https://www.google.r...=!3m1!1e3?hl=ro

În blocul meu tot la fel este.

Și mai sunt mai multe blocuri așa.

Edited by emeral, 20 January 2022 - 06:57.


#58
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,549
  • Înscris: 09.09.2017
In blocurile alea apar rarisim apartamente la vânzare, și oricum se vând înainte de a fi publicate anunțurile. Un om de rând are zero șanse să găsească așa ceva.

#59
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021
Știu și eu că vreau să mă mut acolo. E cam 170.000 de euro apartament de 3 camere.

Edited by emeral, 20 January 2022 - 09:23.


#60
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
Din pacate, traiul la comun are si dezavantaje.
Nu doar la capitolul vecini ci si in familie, tot un trai la comun este.
Daca in familie treci cu vederea, sau exista comunicare ca dragoste, ca respect, ca sex, ca alte nevoi;
Cand vine vorba de straini iti vine sa scoti ranga si sa ii crapi capul...
Daca stai prost cu nervii si nu este tolerant, atunci cauta casa, dar si acolo poti sa o nimeresti fix langa o fam care fie mesteresc toata ziua prin curte la fiare sau lemne, sau care asculta muzica cu boxele in curte zilnic, fie 'ambaleaza' motoare.
Aici ar trebuie sa intervina organu': zero toleranta pentru tuburarea linistii publice.

#61
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Trebuie sa chemi politia daca nu te intelegi cu ei.

Am si eu unii de la care in timpul zilei nu auzi nimic si se activeaza pe la 1 noaptea. Cateodata cand nu aveam somn sau stateam pana dimineata ii auzeam si pana pe la 8-9. Nu stiu care e treaba ca discuta doar prostii, nu cred ca muncesc noaptea de acasa (desi e posibil). Dar nu am probleme sa adorm de la zgomotul lor in general. De fapt am si uitat de ei ca nu i-am mai auzit.

Am chemat o data politia pentru altii (cred ca erau mai multi) si s-au potolit. Sunt curios daca au aflat de la ce apartament am sunat.

#62
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
la mine in bloc a inchiriat una apartamentul la niste colorati, care azi avura maneloteca cat se putu, pana le pica internetul, din foarfeca :))

#63
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,160
  • Înscris: 03.12.2021
:))))))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate