Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Samsung Galaxy A52s 5G

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#757
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Aseară am primit și eu update-ul, de fapt am dat check update.

#758
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010

View Postdan.me, on 20 mai 2022 - 09:19, said:


dupa ce l'ai schimbat - eu nu am facut asta -
to the CSC code of Thailand (Spay), Vietnam (Spay), India (Spay), Israel, Algeria, Bangladesh, Libya, Egypt, Laos, Nepal, Sri Lanka or Tunis
se va activa the built-in recorder aflata in Phone app or Sound Recorder app

Nu mă complic. Prea multă bătaie de cap cu instalări, configurare, etc. Oricum nu apare mai nimic util în update-uri, și dacă apare am răbdare câteva săptămâni în plus :)

#759
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 30.11.2021
A reusit careva sa instaleze gcam?

#760
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostMindArchitect, on 20 mai 2022 - 22:20, said:

A reusit careva sa instaleze gcam?
Am instalat eu o versiune, dar nu stiu daca era compatibila cu A52s pentru ca se bloca de fiecare data cand faceam poze.

#761
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Foloseste careva aplicatii precum file manager? Vad ca are tot felul de optiuni de a mari durata de viata a bateriei, performanta telefonului. Cam tot timpul spune ca telefonul e slow si vrea sa-i dea un boost insa pentru asta cere acces la telefon, memorie cache mai multe.  E safe sa-i dau acces?
P.S: Cica mai are si optiune de a raci procesorul :)

#762
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Vorbim de-o aplicatie facuta de Samsung sau Google?
Dupa denumire si dupa ce "functii" ai zis ca are, nu cred totusi.

Edited by Znevna, 21 May 2022 - 17:26.


#763
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010

View PostMindArchitect, on 20 mai 2022 - 22:20, said:

A reusit careva sa instaleze gcam?

Am reușit eu. Dar toate variantele pe care le-am încercat aveau ceva ce nu îmi plăcea. Am rămas la camera stock

Edited by R10, 21 May 2022 - 17:36.


#764
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View PostZnevna, on 21 mai 2022 - 17:26, said:

Vorbim de-o aplicatie facuta de Samsung sau Google?
Dupa denumire si dupa ce "functii" ai zis ca are, nu cred totusi.
L-am luat din google play store,  nu stiu de cine e facuta. Aplicatia e asta: https://play.google....&hl=en_US&gl=US

#765
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Nu consider că fac absolut nimic util :)

#766
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
As testa eu daca as sti ca nu-si bga nasul si in altele dupa ce-i dau accept la ce cere pe acolo.... :)

#767
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Toate aplicațiile au acces practic la tot, deci nu ai de ce să îți faci probleme

Eu am acceptat că sunt urmărit de telefon în tot ceea ce fac :)

#768
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Sunt de acord cu asta, insa nu as vrea sa se apuce sa stearga fisiere aiurea fara acordul meu sau sa modifice .....

#769
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
N-ai nevoie de ea.

#770
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Uite ca totusi m-a mancat curiozitatea si i-am dat acces, cand i-am dat un speed up mi-a gasit vreo 44 de aplicatii care rulau aiurea in spate, multe din ele erau de la samsung, mi le-a inchis una cate una manual cu "force stop" de parca era cineva cu teamviewer in telefon Posted Image Probabil dupa fiecare chestie de asta ii scot accesul, parca nu am incredere sa-i las acces tot timpul Posted Image
Acum voi vedea daca salvez din baterie, telefonul se misca bine si inainte nu pot sa zic ca am observat vreo diferenta in performanta....

Edited by maladetz, 22 May 2022 - 10:10.


#771
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
N-am verificat de mult cum ține bateria. Mai mult îl folosesc pe date mobile în soare puternic, dar weekendul ăsta am stat mai mult în casă, pe wireless, și sunt plăcut surprins de statistici

După statisticile curente trage către 8 ore screen on time, în 48 de ore. E foarte bine. Nu folosesc aplicații intense, dar oricum sunt aproximativ 8 ore de SOT cu ecranul pe 120hz, fără battery saver, dark mode activat automat de la apus la răsărit

Attached Files


Edited by R10, 22 May 2022 - 12:45.


#772
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
La mine s-a dus cam in 5 ore SOT insa in ultima perioada a fost soare puternic si ma gandesc ca si asta a determinat consumarea bateriei mai rapide, am incercat sa trec la 60hz sa mai salvez din baterie dar o data ce m-am obisnuit cu 120hz nu pot sa ma mai intorc la 60Hz Posted Image Insa sap pe internet dupa aplicatii care ajuta la salvarea bateriei, pentru ca sunt o gramada de aplicatii ce ruleaza in spate fara sa le folosim. Acum testez Cleaner&File Manager, totusi are 5milioane de downloaduri, 4.9* din 270.000 de review-uri, nu pot sa cred ca atata lume posteaza review-uri pozitive fara ca acea aplicatie sa nu aiba nici un efect......
Iar daca are efect si nu face vraiste in setarile telefonului, voi cumpara varianta completa...
Ce nu inteleg la aplicatiile astea, chiar daca-i dai force stop la ceva timp se reactiveaza cumva, nu ar trebui sa stea inactive pana le accesez din nou?

Edited by maladetz, 22 May 2022 - 13:12.


#773
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 31.07.2015
Am husa asta https://www.mobiledi...r2x2t203x2.html de dat, preferabil în Brașov. E nouă răgālia. PM dacă e cineva interesat.

#774
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020

View Postmaladetz, on 22 mai 2022 - 13:07, said:

[...]Acum testez Cleaner&File Manager, totusi are 5milioane de downloaduri, 4.9* din 270.000 de review-uri, nu pot sa cred ca atata lume posteaza review-uri pozitive fara ca acea aplicatie sa nu aiba nici un efect......
[...]
Ce nu inteleg la aplicatiile astea, chiar daca-i dai force stop la ceva timp se reactiveaza cumva, nu ar trebui sa stea inactive pana le accesez din nou?

Iti opreste aplicatiile si ti le scoate din memorie, ok.
Unele din ele se deschid inapoi singurele pentru ca ceva are nevoie de ele, se consuma CPU si baterie mai multa pentru ca trebuie sa le incarce de la zero in memorie vs daca ar sta acolo linistite pregatite pentru cand e nevoie de ele.
Toata treaba asta cu inchiderea fortata a aplicatiilor mi se pare inutila.
Vrei sa scapi de aplicatii inutile, le scoti prin adb.
Plus ca si aplicatia aia care le tot inchide.. consuma ghici din ce, baterie, ca tot are nevoie de CPU sa-si faca treaba, nu?
...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate