Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Samsung Galaxy A52s 5G

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
2210 replies to this topic

maladetz

maladetz

Senior Member

• Grup: Senior Members
Pfoai! Cum ai reusit sa ramai pe A12? Sincer nu am observat nici o problema, il am de peste 2 ani i-am facut toate update-urile, nu l-am resetat niciodata si functioneaza perfect, bateria sa tina ca telefonul asta cred ca mai duce lejer inca doi ani si ar mai fi dus inca doua variante de android.

mikaell

mikaell

Active Member

• Grup: Members

Vizualizare mesajmaladetz, pe 16 aprilie 2024 - 21:24, a scris:

Pfoai! Cum ai reusit sa ramai pe A12?

simplu! am auto-download pe off.. si nici n-am sa-i fac atata timp cat voi pastra telefonul si va merge fara probleme. daca voi intampina vreo problema din cauza de soft, da am sa-i fac update

de aici si nedumerirea mea in legatura cu "expunerea" in randul aplicatiilor bancare (si implicit schimbarea telefonului pe motivul asta). tot ce folosesc nu necesita mai mult de Android8. si atunci de ce sa fac update, doar ca sa fiu in rand cu lumea? no thx

daca as avea vreo optiune sa fac downgrade, nu as ezista nici o secunda dar asta-i situatia.. telefonul merge bine, nu ma risc. cum ar zice aliatul Nato,   if it aint broke, dont fix it!

Edited by mikaell, 17 April 2024 - 08:26.

maladetz

maladetz

Senior Member

Teoretic aplicațiile bancare au nivelul lor de securitate și probabil de asta accepta și A8 dar cel puțin în teorie noile variante de android vin cu nivel de securitate mărit. Oricum din ce am văzut majoritatea scamm-urilor se întâmplă din cauză că utilizatorii sunt păcăliți sa se "logheze" in contul lor bancar pe site-ul scammer-ului

mikaell

mikaell

Active Member

exact. bresa se intampla din cauza site-urilor pe care intri, nu din cauza sistemului de operare. iar de asta nu te protejeaza nici o versiune de android.

addiy1987

addiy1987

Senior Member

Versiunea de la android nu stiu cat ajuta,in schimb aplicatiile o pot face,aplicatia de mesaje de la google are si spam protection,am primit zilele trecute un mesaj fake ca am castigat un iphone de la emag,am intrat pe link sa vad ce abureli baga si ma punea sa bag datele de la card sa platesc transportul 10 lei :),aplicatia de mesaje a mirosit ca e spam si m-a avertizat si a bagat automat mesajul in spam and blocked desi era un nr normal de telefon,e doar un exemplu,chestia asta ar putea fi si mai interesanta daca browserele  ar fi mai protective si ar bloca accesul pe unele site-uri suspecte care cer date,parerea mea,poate unele chiar o fac nu am cercetat foarte mult asta.

maladetz

maladetz

Senior Member

Și eu folosesc aplicația de la Google pentru mesaje, au filtrul ăla care ajuta foarte mult, au și aplicația telefon care face același lucru singurul motiv pentru care nu o mai folosesc e că nu merge combinat cu contactele, ca sa editezi un contact trebuie sa intri separat in contacte sa dai search, daca vrei din aplicația telefon ai de rulat toată lista până ajungi la contul dorit ca să-l editezi, oricum e mult mai greu sa te păcălească printr-un apel telefonic.
Au implementat asta și în google Chrome, pur și simplu blochează accesul la site-urile dubioase.

Edited by maladetz, 18 April 2024 - 08:56.

adypala

adypala

Junior Member

Vizualizare mesajcalincosma, pe 13 aprilie 2024 - 06:16, a scris:

A intrat si la mine patch-ul pentru aprilie.Sa vedem daca-mi rezolva si problema aleatoare cu ecran alb fara identificare apelant.
Se pare ca rezolvat problema asta update-ul din martie (cel putin la mine).

calincosma

calincosma

Senior Member

Nici la mine nu s-a mai manifestat.Sa vedem daca e definitiv.Sa speram ca "no news, good news".

amire2010

amire2010

Member

https://xdaforums.co...-a528b.4646417/ A52S thread custom rom. Cititi acolo ce are in plus si minus, nu am probleme cu aplicatiile bancare, le adaug la Magisk. Folosesc doar Revolut, restul le atasez.

addiy1987

addiy1987

Senior Member

Acum cativa ani ce mai schimbam la ele,era la moda,nu era niciunul perfect dar curiozitatea era mare,chiar am avut un custom rom facut de mine cum am vrut eu.

valer

valer

Active Member

Aveai făcut pe ceva Allview?

addiy1987

addiy1987

Senior Member

valer, pe 30 aprilie 2024 - 16:46, a scris:

Aveai făcut pe ceva Allview?
Da,cred ca printre primele modele la care am facut ceva rom,aosp pur,mergea perfect 😁

maladetz

maladetz

Senior Member

Vad ca usor usor nu mai vin update-uri regulat ....

calincosma

calincosma

Senior Member

Doamne ajuta! :)

addiy1987

addiy1987

Senior Member

Probabil 6.1 urmeaza de aceea intarzie,a52 a primit

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate