Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Au incercat sa-l mazileasca pe Cristi Danileț si nu le-a iesit

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
914 replies to this topic

#667
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005
Sper sa-l excluda definitiv pe micul karateca.

#668
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008
o sa zboare ca o masea stricata, toata lumea s-a saturat de el, mai ales colegii lui.

o sa devina invitat permanent pe la um digi 24 probabil :))))

#669
Kip9

Kip9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.04.2021

View Postanarch, on 23 decembrie 2021 - 13:47, said:

o sa zboare ca o masea stricata, toata lumea s-a saturat de el, mai ales colegii lui.

o sa devina invitat permanent pe la um digi 24 probabil :))))
SRI 24

#670
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
I-au deschis încă o acțiune disciplinară,  de data asta mult mai serioasă.  Un dosar separat, pe implicare politică,  acțiuni cu conotație politică.   Adică ceva strict interzis judecătorilor.
Dănileț nu pricepe (încă)  faptul că sistemul de distrugere al destinelor pe care l-a sprijinit atâția ani acum i se aplică și lui. Mai țineți minte ce spunea Portocală într-o ditirambă de paranoia puterii?   Se credea un fel de mână a destinului,   un justițiar rău care poate distruge destine.

Toți puțoii ăștia uită că o bâtă are două capete și că, uneori,  ajungi să fii bătut cu propria bâtă,  aceea pe care ai cioplit-o cu patimă.
Dănileț acum plânge că i se distruge cariera și se simte nedreptățit.

Acum, cu permisiunea colegilor,  am și eu un mesaj pentru domnul (încă) judecător.

Vasilică,  a fi judecător,  a dispune de viața oamenilor,  nu este chiar o chestiune ușoară.  Tu, alții,  aveți puterea să faceți dreptate sau să faceți rău.  
Atenție,  dreptate sau rău.   Nu am spus “bine”.   Doar “dreptate”.   Și “rău”, nu “nedreptate”.
Nu este rolul tău să faci bine, ci doar să judeci după legi.   Legat la ochi.

Atunci când tu râdeai pe seama altora cărora li se distrigeau carierele și viața,  cum era, băi karate muci de fier?
Era cool?  Te simțeai șmeker? Aveai senzația impunității, la fel ca Portocală?   Credeai că nimeni, niciodată, nu-ți va sufla în iaurt? De aceea erai tu atât de în vervă,  precum o veveriță care ronțăie extasy? Uite că acum te îngropi singur,  cu propriile vorbe.   Nici măcar nu mai poți retrage.   Bitch!!

Dănileț,  o să poți încerca în avocatură.  
Sau și mai bine,  te va lua cineva consilier pe la vreun cabinet & shit.  
Ca avocat trebuie să muncești.   Nu-i de tine,  băi sensei.  
Dar va trebui să o faci,  la fel cum și alții trebuie să o facă după ce tu și alții din gașca ta le-au distrus destinele și carierele.  
E nșpa rău, plm, chiar te înțeleg,  dar, te rog să mă crezi pe cuvânt,  dacă tu vei zbura din magistratură știi cum se va numi chestia asta?
Îți spun eu.   Justiție.

Edited by tomaso, 28 December 2021 - 00:34.


#671
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 20.02.2008
A ras de cineva căruia i s-a distrus cariera si viata PE NEDREPT? Ca nu vazusem asta... poti pune un link ceva sau te gandeai la Udrea?

#672
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005
Uite exemplu: Cristian Dide incarcerat pt ca așa au vrut muschii justitiei
Ieri a ajuns la concluzia ca ar trebui sa existe răspunderea judecătorească dupa ce el a fost unul din aia care urla prin piata ca nu trebuie sa existe
Karma

Edited by McDude, 28 December 2021 - 10:19.


#673
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006

View Posttomaso, on 28 decembrie 2021 - 00:30, said:

I-au deschis încă o acțiune disciplinară,
Un link?

Eu zic ca daca era ceva serios deschideau direct pe speta asta si nu se complicau cu filmari pe tik tok. Sunt cam disperati ca s-a dus la CEDO?

#674
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
https://www.g4media....-nou-dosar.html

#675
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,882
  • Înscris: 21.03.2020
Adica daca sprijini un ONG pe educatie inseamna ca faci politica? Vai mama lui de Stat de Stramb!

View PostMizu, on 28 decembrie 2021 - 10:20, said:

Un link?

Eu zic ca daca era ceva serios deschideau direct pe speta asta si nu se complicau cu filmari pe tik tok. Sunt cam disperati ca s-a dus la CEDO?
Nici macar nu s-a dus el la CEDO (ca nu are inca cu ce), dar aia s-au autosesizat...

Edited by GlCA_Contras, 28 December 2021 - 11:05.


#676
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011

View PostMizu, on 28 decembrie 2021 - 10:20, said:

Un link?

Eu zic ca daca era ceva serios deschideau direct pe speta asta si nu se complicau cu filmari pe tik tok. Sunt cam disperati ca s-a dus la CEDO?

Păi chestia asta e un pic mai subtilă, pentru că:

Quote

Asociația Inițiativa pentru Cultură Democratică Europeană este un think tank care promovează prin dezbateri, proiecte și acțiuni cultura democratică și valorile fundamentale ale Uniunii Europene.

Strict în litera legii oragnizația are un oarecare caracter politic. Degeaba e declarată în acte ca fiind apolitică. Democrația este un subiect politic prin definiție.
Dănileț  chiar este o victimă a sistemlui și poate fi executat ușor din maul multe unghiuri.
Sigur, se poate demonstra că activitatea lui nu a avut un caracter care să influențeze mediul politic. Dar e o luptă de durată.

Edited by benis, 28 December 2021 - 11:07.


#677
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,882
  • Înscris: 21.03.2020
Nu e problema ca Danilets o sa se umple de bani daca ajunge la CEDO, problema e ca noi o sa-i platim si pe astia, iar slugile penalilor din justititie (care chiar incalca statulul independentei in justitie) nu o sa pateasca nimic! Asta e Statul de Stramb!

Quote

Un element important al democrației este constituția. Acest document, votat de către popor prin referendum organizat în mod liber, reglementează drepturile și libertățile individului într-un stat și definește limitele puterii conducătorilor aflați în diferite funcții din stat și din guvern, definește politicile fundamentale și stabilește structura, datoria și puterea guvernului.
despre asta e justitia in fond si la urma urmei! Nu poti separa Constitutia - Legea Fundamentala de Democratie pentru ca sunt ingemanate!
Prin simplul fapt ca judecatorul judeca la tribunal el indeplineste rolul de aparator al legilor si mai ales al Constitutiei, care defineste democratia noastra!

Asa ca domnu Benis mai ia de citeste un almanahe, o comicoana ceva... si lasa executiile ca nu-s de tine.

Edited by GlCA_Contras, 28 December 2021 - 11:16.


#678
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
hahha ai ce comic hahah , ce eroare ahaha ....  Auzi la el cica ca cum "prin simplul fapt ca judecatorul judeca la tribunal el indeplineste rolul de aparator al legilor si mai ales al Constitutiei"   da ce te faci atunci cand judecatiorul zice ca muschii lui minte nu are si ca il dopare fix in pox de lege ? IAr CXJUE zice Ocinai harashi, maladeietz!!

#679
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Gândiți-vă că toți judecătorii ar începe să se comporte la fel ca Dănileț.   Să se filmeze făcând în ipostaze cringe punând apoi pe tik-tok,  să aibă activitate extra profesională prin diverse organizații care seamănă mai mult a oengeuri, să facă propagandă politică, să critice politicul și politicienii etc etc.    Cum ar arăta justiția?   Majoritatea judecătorilor sunt în limitele legale.  Își respectă statutul și profesia.  De ce ar trebui Vasilică să fie scutit?    

Eu unul nu-l înghit pe acest om din vremea când am aflat că s-a dus la ambasada americană cu dosarele judecătorilor.  
Presupun că știți povestea asta.

La acea vreme înclinam să îi cred onest.
Dar după ce am văzut că acele dosare au început să fie folosite diferit de cum m-am așteptat,  am realizat că și ăsta este un agent de influență, la fel ca fostul șef al Sri, Kovesi, Coldea, rețeaua Macovei, mai precis.

#680
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,882
  • Înscris: 21.03.2020
Atunci poti/trebuie sa-l zbori din sistem si chiar sa-l bagi la mititica Ghitzule... doar ca de obicei aia sunt promovati in functii pentru ca sunt utili sistemului politruc si mai ales sunt santajabili/manipulabili Posted Image

Quote

Interesant e că nu doar Danileț a fost sancționat de CSM în acea zi. Discret, CSM a decimat și Secția Penală de la Curtea de Apel Constanța. Cinci judecători au fost sancționați disciplinar. Este vorba de magistrații care i-au condamnat pe Mircea Băsescu, fratele lui Traian Băsescu, pe fostul baron local PSD și președintele Consiliului Județean Constanța Nicușor Constantinescu și pe Roșu Iancu Tiberiu, alt membru PSD Constanța de top. Să fie o coincidență alegerea zilei?
https://www.vice.com...abuz-judecatori

ca sa vezi coincidente pe banda rulanta...

Edited by GlCA_Contras, 28 December 2021 - 11:32.


#681
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostMcDude, on 28 decembrie 2021 - 10:17, said:

Uite exemplu: Cristian Dide incarcerat pt ca așa au vrut muschii justitiei
Ieri a ajuns la concluzia ca ar trebui sa existe răspunderea judecătorească dupa ce el a fost unul din aia care urla prin piata ca nu trebuie sa existe
Karma

Da,  karma, cam așa este.

Tot acest conglomerat de oengeuri stranii,  cu finanțare dubioasă,  au căpătat o încredere în propriile forțe după ce li s-a părut că pot controla statul.
”Intrăm peste ei”  au gândit tot timpul.    ”Îi spulberăm”.  

Puterea pe care ei au simțit-o atunci când loveau în psd le-a distorsionat percepția realității.  
Gândul că el,  Dide,  un oarecare,  este șeful unui oenge intitulat pompos  ”Revoluție în instituție”  l-a făcut să se creadă deasupra legilor.
Și că prin ceea ce face el,  dă lecții,  trasează direcții,  face revoluție în instituție.

Cam asta i-a fost prin minte atunci când s-a apucat de trimis colete la Diicot.    Nu s-a gândit că este ilegal și că EL ar putea fi anchetat pentru faptă.
Partea amuzantă în povestea asta este că nici măcar nu-și dă seama ce i se întmplă.   Face la fel ca toți ceilalți aflați în această poziție,  dă să muște.  Încă nu pricepe cât de mic începe a fi.

Am stat să mă psihopupuanalizez de ce nu-l suport pe acest Dide.   Cred că pretenția lui de a face revoluție,  de a fi un factor de schimbare,  m-a oripilat cu mult peste tentația de a tăcea.
Frate,  nu unul ca ăsta!    Deci,  NU!    Fără din ăștia.   Nu  #rezist,  NU ei. Pentru mine,  Dide este în același coș cu Dănileț,  cu Sandybell (ăla care a boxat moșul în fața guvernului,  decembrie 2017),  cu toate acele matracuce isterice pe care toți votanții usere au preferată să se prefacă a nu le vedea,  afirmând că ei votează răul mai mic.   Mă rog, eu zic că au votat cel mai mare rău și că viața va scoate adevărul la iveală.   Așa,  pe îndelete,  pas cu pas.   Whatever!

Această gașcă pusă la cale de Macovei și cei care au urmat-o parazitează sistemul de justiție.   Au schimbat regulile jocului,  au făcut revoluție în instituție aducând urletul și înjurătura la un nivel niciodată atins până la apariția acestora.   Acum văd că-i deranjează concurența unora precum Șoșoacă,  e câh,  dar cine oare, cine oare au adus în Parlament,  în stradă,  sau în Justiție  tot acest scandal perpetuu,  toate aceste ”organizații” ciudate?   Mă uit siderat la felul în care judecătorii se tot unesc în asociații sub aparență profesională,  dar pe care mai apoi le transformă în organe de presiune politică și de  - ați ghicit - revoluție în instituție.    Dau lecții,  pun note,  se trag de șireturi cu miniștrii,  pun la punct,  comentează,  ceartă,  fac miting,  proteste,  buey!!!! Stați puțin că ceva nu este în regulă! Adică unul ca Dide,  sau unul ca Dănileț,  au devenit reperele morale ale națiunii? Pe bune?!?   Așa arată chipul statului de drept?   Sau ăștia sunt doar niște uzurpatori care parazitează și duc în derizoriu niște principii fundamentale,  definitorii pentru ideea de dreptate,  stat bazat pe lege și justiție?

Oameni buni,  treziți-vă!!!
Nu este admisibilă justiția folosită pe post de armă politică.
Nu este și atât timp cât va fi,  trăim doar o scenetă prost scrisă.

#682
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008

View Posttomaso, on 28 decembrie 2021 - 13:08, said:

Da,  karma, cam așa este.

Tot acest conglomerat de oengeuri stranii,  cu finanțare dubioasă,  au căpătat o încredere în propriile forțe după ce li s-a părut că pot controla statul.
”Intrăm peste ei”  au gândit tot timpul. ”Îi spulberăm”.  

Puterea pe care ei au simțit-o atunci când loveau în psd le-a distorsionat percepția realității.  
Gândul că el,  Dide,  un oarecare,  este șeful unui oenge intitulat pompos  ”Revoluție în instituție”  l-a făcut să se creadă deasupra legilor.
Și că prin ceea ce face el,  dă lecții,  trasează direcții,  face revoluție în instituție.

Cam asta i-a fost prin minte atunci când s-a apucat de trimis colete la Diicot. Nu s-a gândit că este ilegal și că EL ar putea fi anchetat pentru faptă.
Partea amuzantă în povestea asta este că nici măcar nu-și dă seama ce i se întmplă.   Face la fel ca toți ceilalți aflați în această poziție,  dă să muște.  Încă nu pricepe cât de mic începe a fi.

Am stat să mă psihopupuanalizez de ce nu-l suport pe acest Dide.   Cred că pretenția lui de a face revoluție,  de a fi un factor de schimbare,  m-a oripilat cu mult peste tentația de a tăcea.
Frate,  nu unul ca ăsta! Deci,  NU! Fără din ăștia.   Nu  #rezist,  NU ei. Pentru mine,  Dide este în același coș cu Dănileț,  cu Sandybell (ăla care a boxat moșul în fața guvernului,  decembrie 2017),  cu toate acele matracuce isterice pe care toți votanții usere au preferată să se prefacă a nu le vedea,  afirmând că ei votează răul mai mic.   Mă rog, eu zic că au votat cel mai mare rău și că viața va scoate adevărul la iveală.   Așa,  pe îndelete,  pas cu pas.   Whatever!

Această gașcă pusă la cale de Macovei și cei care au urmat-o parazitează sistemul de justiție.   Au schimbat regulile jocului,  au făcut revoluție în instituție aducând urletul și înjurătura la un nivel niciodată atins până la apariția acestora.   Acum văd că-i deranjează concurența unora precum Șoșoacă,  e câh,  dar cine oare, cine oare au adus în Parlament,  în stradă,  sau în Justiție  tot acest scandal perpetuu,  toate aceste ”organizații” ciudate?   Mă uit siderat la felul în care judecătorii se tot unesc în asociații sub aparență profesională,  dar pe care mai apoi le transformă în organe de presiune politică și de  - ați ghicit - revoluție în instituție. Dau lecții,  pun note,  se trag de șireturi cu miniștrii,  pun la punct,  comentează,  ceartă,  fac miting,  proteste,  buey!!!! Stați puțin că ceva nu este în regulă! Adică unul ca Dide,  sau unul ca Dănileț,  au devenit reperele morale ale națiunii? Pe bune?!?   Așa arată chipul statului de drept?   Sau ăștia sunt doar niște uzurpatori care parazitează și duc în derizoriu niște principii fundamentale,  definitorii pentru ideea de dreptate,  stat bazat pe lege și justiție?

Oameni buni,  treziți-vă!!!
Nu este admisibilă justiția folosită pe post de armă politică.
Nu este și atât timp cât va fi,  trăim doar o scenetă prost scrisă.

convenabil cum basescu nu intra in lista asta; cumva plesnit copii la mitinguri, lovitul cu capul in gura si furatul telefonului 'tigancii imputite' nu se incadreaza la ce zici tu acolo :)))

fara suparare dar tu esti pur si simplu la celalalt capat al batei :))))

realitatea boss e ca macovei nu exista fara basescu si ca ai fost mare basist.

n-o zic ca pe un repros neaparat dar ar fi dragut sa nu uitam :P

#683
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postanarch, on 28 decembrie 2021 - 13:13, said:

convenabil cum basescu nu intra in lista asta; cumva plesnit copii la mitinguri, lovitul cu capul in gura si furatul telefonului 'tigancii imputite' nu se incadreaza la ce zici tu acolo Posted Image))

fara suparare dar tu esti pur si simplu la celalalt capat al batei Posted Image)))

realitatea boss e ca macovei nu exista fara basescu si ca ai fost mare basist.

n-o zic ca pe un repros neaparat dar ar fi dragut sa nu uitam Posted Image

Păi am contestat eu vreodată chestia asta?   Niciodată.
Ba și mai mult,  am votat-o pe Macovei la președinție.  Ca să vezi drăcie!!!   :)

Chestia este că eu am înțeles niște chestii,  între timp.
Și nu am datorii morale față de niciun politician din lumea asta.    Eu mereau i-am considerat slujbașii mei,  nu stăpânii sau șefii mei.
Așa că,  dacă un slujbaș este prost și nu te slujește așa cum vrei, renunți la el.  

Din partea mea,  valabil pentru toți cei care cred că așa mă pot  ”pune la punct”  cu chestii din trecut,  faceți ce poftiți și cum vreți voi,  dar vă spun că eu nu pot fi influențat în felul acesta.
Merg pe calea mea și spun tot ceea ce cred eu   :)

Ok,  acestea fiind spuse,  putem reveni la chestiune?

#684
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,882
  • Înscris: 21.03.2020
A trimis colete cu marfa care exista legal in comertul romanesc, tocmai ca sa demonstreze ca DIICOT nu face nimic pentru a stopa un fenomen pe care ei il considera ca e ilegal. Culmea ca in lege nu prea este ilegal. Acum daca e abuz Dide o sa mai castige niste bani pe pielea noastra la CEDO probabil... O sa vedem cum se desfacoara ostilitatile. Dide si-a facut oricum reclama!

Edited by GlCA_Contras, 28 December 2021 - 13:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate