Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Operatie amigdale esuata

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007

 MembruAnonim, on 10 decembrie 2021 - 15:07, said:

Pai bineinteles ca nu vrea sa iti faca la el in cabinet anestezie generala. Anestezia generala presupune echipamente ATI, presupune anestezist, presupune multe. Nu o poti face oriunde si cu oricine.
In caz ca faci stop-cardiorespirator pe masa de operatii ai nevoie de oameni specializati si echipamentele aferente. Una este sa mori la spital (de stat) si alta este la vreo clinica particulara. D-asta daca se complica ceva intr-o clinica particulara, aia cheama ambulanta sa fii dus la spital. Aia nu au chef sa mori in clinica lor pt ca este foarte nasol. Asa daca crapi in spitalul de stat, sunt alte proceduri.

Am inteles si face sens, de fapt am legat mai multe de-a lungul timpului (nu ma refer strict la situatia asta ci la mai multe situatii cu ai mei de ex. cand ii chemau la fel...). Totusi la Regina Maria s-a putut face pentru mine endoscopie (cu generala, nu rade) deci e clar ca la clinicile mari exista echipamente, dar probabil nu si la cele mici...

Edited by Al3xandrus, 13 December 2021 - 11:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate