Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Ghinea - erou national? :)

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
509 replies to this topic

Poll: Ghinea - erou national? :) (188 member(s) have cast votes)

A facut bine Ghinea punand acea conditie in PNRR?

  1. Da (150 votes [79.79%])

    Percentage of vote: 79.79%

  2. Nu (38 votes [20.21%])

    Percentage of vote: 20.21%

Ar trebui sa aiba primarii pensii speciale?

  1. Da (15 votes [7.98%])

    Percentage of vote: 7.98%

  2. Nu (173 votes [92.02%])

    Percentage of vote: 92.02%

Vote Guests cannot vote

#505
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,013
  • Înscris: 12.06.2004

View PostMatrix40, on 01 noiembrie 2023 - 15:25, said:

Chiar nu se poate face altceva mai util cu acei bani in afara de a-l imbuiba pe Ghinea?
Exact asta zice si ioppo: PSD e la guvernare, hai, bagati lege sa nu mai fie finantate partidele.
Ca 5000 de euro din banii care revin USR-ului se duc catre Ghinea, ca se duc catre altii sau altceva din USR, nu e nici o diferenta.

View PostMatrix40, on 01 noiembrie 2023 - 15:25, said:

Pai prin asta USR demonstreaza ca e la fel ca celelalte partide
Nu, nu, asta se chinuie unii sa convinga. Si n-au gasit decat 5000 de euro.

#506
Pictor_Fonta

Pictor_Fonta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,250
  • Înscris: 09.08.2012

View PostMatrix40, on 01 noiembrie 2023 - 15:25, said:


Chiar nu se poate face altceva mai util cu acei bani in afara de a-l imbuiba pe Ghinea?
Pai prin asta USR demonstreaza ca e la fel ca celelalte partide, cu dinozauri la varf ce trag banul pe turta lor. USR fiind captiv gastii Ghinea - Drula - Barna. Astia sunt tatucii ce isi iau banul si gestionand USR ca pe mosia lor proprie.
toti sunt la fel, domnule! Ghinea fura cu nerusinare 7000 Euro lunar din banii tai si ai mei.

#507
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Fraza completa e: Toti sunt la fel, domle, asa ca votati tot PSD.
Asta e manipularea jegoasa a unora. Plus ca nu au inamici politici de care sa se lege. Ca PNL-PSD e la guvernare, au toate parghiile sa rezolve orice. Doar ca nu vor, ca ei vor doar sa fure.
De asta se leaga de USR cu orice. Au gasit 5000 euro la Ghinea. vaaaaaaai

Dati legea sa nu se finanteze partidele politice de la bugetul de stat! HAI sa va vad! Cu ce il mai platiti pe Gadea & CO? Scoate Ciolacu cash din costum?

#508
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,115
  • Înscris: 04.08.2007
Ghinea e tipul ăla care deși nu vrea e obligat de leprele de la Bruxelles să încaseze pensie specială de europarlamentar, tipul ăla pe care o să-l oblige leprele de la București să încaseze pensie specială de ziarist si tipul ăla pe care tot leprele de la București ii baga cu forța în cont 5000 euro?
Clar, e erou national. Altfel n-ar putea rezista presiunii, din atâtea directii.

#509
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View PostKunzite, on 01 noiembrie 2023 - 14:46, said:

Nu e nici o demagogie, oricat ai insista. USR ramane singurul partid care lupta pentru eliminarea pensiilor speciale (prin aplicarea principiului contributivitatii.
Tu te legi de anumite formulari, de cuvinte, de orice.
Inca o data iti spun ca nu este nicio interpretarea de-a mea. Ceea ce am citat prin acel mesaj au fost amandamentele USR la niste legi in vigoare, iar acele amendamente aveu la baza niste argumente ale USR, nu ale mele. Argumente care nu s-au schimbat din 2018 pana in prezent. Absolut deloc. Cu toate acestea, retorica USR de astazi este complet diferita fata de cea din 2018. Nu este asta o demagogie?
demagogie = 1. Înșelare a opiniei publice prin promisiuni mincinoase, discursuri bombastice etc., practicată de cineva pentru a-și crea popularitate; purtare de demagog.

View PostKunzite, on 01 noiembrie 2023 - 14:46, said:

Si iarasi... de ce nu un citat exact? In ce masura difera de cel al tau, "aproximativ" - care asadar nu e citat ci interpretarea ta?
Pentru ca reproduc din memorie, nu mi-am notat ce a zis. Am fost suficient de onest sa spun ca este un citat aproximativ, dar intelesul este neschimbat. Daca nu este asa, spune tu care este intelesul corect, iar daca nu sunt de acord cu tine am sa-l reproduc exact, chinuindu-ma sa-l ascult din nou Ghinea.

View PostKunzite, on 01 noiembrie 2023 - 14:46, said:

Doar ca ai scris "mojicia" chiar tu, cu degetelele tale. Plus altele, inclusiv referinte la cata scoala as avea, ca as scrie cocalarisme, ca n-as fi capabil sa inteleg ce scriu altii, ca as fi ignorant, ca as minti (da, ai scris asta de mai multe ori!), ca n-as fi inteligent sau educat, "idei mici, oameni mici",
Apoi, legat de respectiva "mojicie", te citez: "retorica de partid", "voi [...] USR-ul?", si acuze ca as spala USR-ul si-as murdari pesedeurile "cu orice pret" Posted Image
Am mai asta discutia asta de cateva ori si am crezut ca ai inteles intr-un final ce inseamna ad hominem. Esti liber sa ma faci mincinos sau prost, atata timp cat arati de ce sunt mincinos sau prost.
Dar tu nu ataci direct argumentul, tu "ataci" argumentul doar prin discreditarea celui care aduce argumentul. Adica exact ad hominem.
Iar despre acestia Roosevelt era cea care spunea ca "mintile mici discuta oameni", eu doar am citat-o

Acesta a fost raspunsul tau la afirmatia mea ca USR a actionat demagogic. Nu mi-ai atacat deloc argumentul, m-ai atacat pe mine...

View PostKunzite, on 01 noiembrie 2023 - 12:38, said:

Apropo, e de prost gust sa scrii despre "extremismul" celor ce intentioneaza sa-ti taie un beneficiu injust si nemeritat

View Postremvirg, on 01 noiembrie 2023 - 16:35, said:

Ghinea e tipul ăla care deși nu vrea e obligat de leprele de la Bruxelles să încaseze pensie specială de europarlamentar, tipul ăla pe care o să-l oblige leprele de la București să încaseze pensie specială de ziarist si tipul ăla pe care tot leprele de la București ii baga cu forța în cont 5000 euro?
Clar, e erou national. Altfel n-ar putea rezista presiunii, din atâtea directii.
Exact tipul ala e. Si mai e tipul ala caruia Romania ii datoreaza independenta justitiei si parcursul european. Lui si inca unuia sau 2 din ONG-urile de prin anii 2000. Asta dupa "autoportretul" lui Ghinea

#510
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,013
  • Înscris: 12.06.2004
E absurd sa zici ca ma poti insulta in voie cat timp o faci sub forma de citat :rolleyes: Ca si cum nu l-ai fi pus tu, intentionat, acolo.

View Postvalitudor, on 01 noiembrie 2023 - 16:39, said:

Inca o data iti spun ca nu este nicio interpretarea de-a mea. Ceea ce am citat prin acel mesaj au fost amandamentele USR la niste legi in vigoare, iar acele amendamente aveu la baza niste argumente ale USR, nu ale mele. Argumente care nu s-au schimbat din 2018 pana in prezent. Absolut deloc. Cu toate acestea, retorica USR de astazi este complet diferita fata de cea din 2018. Nu este asta o demagogie?
demagogie = 1. Înșelare a opiniei publice prin promisiuni mincinoase, discursuri bombastice etc., practicată de cineva pentru a-și crea popularitate; purtare de demagog.
Nope, nu e deloc "complet diferita". Si n-o sa fie, doar pentru ca zici tu asta.
Iar demagogia o gasesti la altii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate