Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

A folosit cineva aplicatia de risc ridicat de la BAAR?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
Salutare,

Am aplicat la BAAR pentru reducerea costului unei asigurari, raspunsul a fost favorabil si reducerea a fost considerabila, de la 12000 lei s-a redus la 7700 lei.
Am primit email aseara ca a fost adaugata in pool si urmeaza sa o preia un asigurator, insa, cineva care a mai facut asta, stie cumva cat dureaza? Maine expira asigurarea si nu stiu ce sa fac exact.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

Ce trebuie sa cunoasteti:
Dupa introducerea datelor si a documentelor aferente in aplicatia disponibila la adresa https://public.riscridicat.ro sau dupa primirea acestora prin fax ori prin posta, solutionarea dureaza maximum 20 de zile (activitatile de la pct.1 si 2 de mai jos), timp in care:
BAAR verifica dacă cererea dvs. este admisibilă și va comunica rezultatul verificării in termen de 5 zile lucratoare;
   Daca va incadrati in categoria de asigurare cu risc ridicat, vi se va comunica, de catre BAAR, prima de asigurare si asiguratorul RCA la care ati fost alocat.
Contractul se poate incheia in termen de 10 zile lucratoare de la comunicarea alocarii.

Atentie !!! Daca cererea este incompleta si / sau nu este insotita de toate documentele justificative necesare, chiar daca aceasta trece de validarile disponibile in aplicatie, retransmiterea acestora este considerata ca reluarea procedurilor, termenul de 20 de zile incepand sa curga de la data retransmiterii.

https://www.baar.ro/...u-risc-ridicat/

Edited by waterman, 24 November 2021 - 13:35.


#3
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
Trebuia sa pui fontul mai mare, am citit aia evident, voiam raspunsul de la cineva care A FOLOSIT si stie cam cat dureaza aproximativ, lasand deoparte ce scrie pe site, ca si la raspuns spunea maxim 5 zile si am primit intr-o zi.

#4
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
la 12.000 lei cred ca ai ceva tir sau camion ca altfel nu imi imaginez cum naiba sa ai risc asa mare cu un autoturism

si las-o mai usor cu atitudinea asta ca nu e nimeni obligat sa iti raspuna exact ce vrei tu. daca nu iti convine cauta informatia in alta parte si lasa-ne !!!

#5
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019

 rex, on 24 noiembrie 2021 - 14:09, said:

la 12.000 lei cred ca ai ceva tir sau camion ca altfel nu imi imaginez cum naiba sa ai risc asa mare cu un autoturism

si las-o mai usor cu atitudinea asta ca nu e nimeni obligat sa iti raspuna exact ce vrei tu. daca nu iti convine cauta informatia in alta parte si lasa-ne !!!
Dar ce ofensat esti, unde am obligat pe cineva sa raspunda? Am postat o intrebare pentru cei care au folosit asa ceva, chiar din primul post se intelege ca lor m-am adresat in ideea de a afla un timp real aproximativ de rezolvare. Iar faptul ca cineva vine in mod arogant sa-mi puna cu font imens un text de pe site mi se pare de prost gust, putea s-o faca mai civilizat nu intr-un mod arogant ca si cum eu as fi retardat si nu stiu sa citesc pe site, asta m-a deranjat.
EDIT: vad ca a modificat textul, apreciez, am vazut aia dar inca nu mi s-a comunicat alocarea ci doar ca a fost acceptat cazul si pus in pool.

Edited by mariustpz, 24 November 2021 - 14:17.


#6
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
vad ca tu esti ala ofensat.
mesajul lui waterman a fost la obiect ptr ce ai intrebat tu, doar ca probabil vroiai sa primesti toate detaliile: cat, cum, unde, etc

#7
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
Mesajul lui waterman era cu un font rosu de marimea 36 initial pana sa-l modifice.
Iar din intrebarea mea reiese ca vreau sa stiu cat dureaza aproximativ, nu termenul dat de BAAR.

Edited by mariustpz, 24 November 2021 - 16:59.


#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu e frumos că spui neadevăruri.

Nu folosesc culori, am mărit doar puțin fontul, să fie mai ușor de identificat pasajul, nu ca să fac eu pe deșteptul.

După ce am observat că altă informație era dorită, am eliminat fontul supradimensionat, care era 24 nu 36 (un moderator poate confirma că nu mint), și era negru nu roșu... și am boldat doar pasajul ce oferea informația cerută de tine.

Sunteți un pic prea optimiști când solicitați opinii de la oameni cu fix aceeași problemă.

Baftă cu aflarea soluției.

#9
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
Am primit mail acum 5 minute, a fost alocat la Euroins, traiasca BAAR.

@waterman, intr-adevar am gresit cu culoarea, fontul nu mai stiu dar era mare si mie mi s-a parut 36, dupa cum am spus mai sus mi s-a parut ca ma iei peste picior ca si cum nu as fi in stare sa ma uit pe site, daca nu e asa, scuzele mele.

#10
opiu99ro

opiu99ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.07.2006

 mariustpz, on 24 noiembrie 2021 - 13:25, said:

Salutare,

Am aplicat la BAAR pentru reducerea costului unei asigurari, raspunsul a fost favorabil si reducerea a fost considerabila, de la 12000 lei s-a redus la 7700 lei.
Am primit email aseara ca a fost adaugata in pool si urmeaza sa o preia un asigurator, insa, cineva care a mai facut asta, stie cumva cat dureaza? Maine expira asigurarea si nu stiu ce sa fac exact.

Salut, cat a durat din momentul in care ai aplicat pana ti-au raspuns favorabil?

#11
mariustpz

mariustpz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 30.03.2019
Salut, cam 3-4 zile.
La prima am primit a doua zi dar am mai facut de atunci si cam asta e media.

Edited by mariustpz, 10 April 2022 - 21:03.


#12
opiu99ro

opiu99ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.07.2006
Am primit si eu dimineata acest mail - sunt curios cat dureaza pana revine asiguratorul:

Cazul dvs. a fost adaugat in lista de unde asiguratorii pot sa il preia pentru a emite o polita pe baza calculatiei noastre. Prima rezultata este 1073.04 lei  (prima pentru o durata a asigurarii de 12 luni, fara serviciul de decontare directa sau alte clauze suplimentare). La momentul in care solicitarea dvs. va fi preluata/alocata, veti primi o notificare in acest sens.

#13
opiu99ro

opiu99ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.07.2006
Am primit dimineata mail ca sunt alocat la Allianz si trebuie sa ii contactez in 10 zile pentru a incheia polita.

#14
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
ce bonus malus ai si ce oferte ai primit (de la broker sau site-urile online) inainte sa-i contactezi pe cei de la BAAR?

#15
opiu99ro

opiu99ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.07.2006
Pentru ca e prima oara cand imi fac asigurare am clasa B0. "Ofertele" primite initial:
Groupama 1256 lei, Euroins 1292 lei, Asirom 1438 lei

Edited by opiu99ro, 14 April 2022 - 12:42.


#16
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
La 3 masini am solicitat asigurare prin Baar. Raspuns Baar intre 1 si 3 zile.
Allianz, Euroins, dupa inca 1 sau 2 zile aveam rca ul. Groupama, dupa aproape o saptamana.
Am renuntat la ei, cei mai de rahat.

#17
asterycs

asterycs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.08.2019

 opiu99ro, on 14 aprilie 2022 - 12:28, said:

Pentru ca e prima oara cand imi fac asigurare am clasa B0. "Ofertele" primite initial:
Groupama 1256 lei, Euroins 1292 lei, Asirom 1438 lei
Pentru ce motor și vârstă ai primit ofertele astea?

#18
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,891
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmariustpz, on 10 aprilie 2022 - 21:03, said:

Salut, cam 3-4 zile.
La prima am primit a doua zi dar am mai facut de atunci si cam asta e media.

Pe ce site ati aplicat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate