Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Bucuresti.... oriunde cu autorulota.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ionu34

ionu34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.03.2014
Ok, se intelege foarte clar ca sunt din Bucuresti, inca din titlul postarii, insa as vrea sa fac o escapada ... mai deosebita, ca sa zic asa, vreau sa ajung in inima naturii si nu vreau sa dorm in cort. Urmatoarea optiune ar fi o autorulota, asa ca am facut un mic research in acest sens si tind sa inclin spre acesti baieti. In fine, asta este mai putin relevant, voiam sa stiu, daca a mai facut cineva asta si ce experiente ati avut pana acum cu asta? Imi este un pic teama de baietii rai din munti, cei cu mafia lemnului? Sa nu ma confunde cu baietii de la recorder, sau ceva :))

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pai du-te si tu cu ea pe marginea unui lac ceva, unde e un peisaj deosebit, nu in padure, ca poate ramai cu ea pe acolo.

Oricum la cat costa inchirierea / zi plus combustibil, mai bine stai la o cabana prin munti.

#3
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019
Cu o remorca auto incarcata cu material lemnos(de esenta tare preferabil) prinsa la carligul rulotei,da,s-ar putea sa fi vedeta la recorder altfel...nu are treaba nimeni cu tine si nici nu vad de ce ar avea cu un iubitor de natura Posted Image

#4
ionu34

ionu34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.03.2014

View PostAlexiaz, on 18 noiembrie 2021 - 09:25, said:

Cu o remorca auto incarcata cu material lemnos(de esenta tare preferabil) prinsa la carligul rulotei,da,s-ar putea sa fi vedeta la recorder altfel...nu are treaba nimeni cu tine si nici nu vad de ce ar avea cu un iubitor de natura Posted Image
Treaba e sa nu dau de baietii aia rai care taie copacii, atat.

View Postwaterman, on 18 noiembrie 2021 - 09:19, said:

Pai du-te si tu cu ea pe marginea unui lac ceva, unde e un peisaj deosebit, nu in padure, ca poate ramai cu ea pe acolo.

Oricum la cat costa inchirierea / zi plus combustibil, mai bine stai la o cabana prin munti.
Ai ceva sugestii? Caut... linistea aia sublima :)

#5
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019
Caut... linistea aia sublima....greu...dar nu imposibil.Mai cam peste tot cred ca se fac lucrari si exploatari forestiere.Dar vreau sa cred ca sant si locuri linistite si frumoase in Ro.

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Obarsia Lotrului. Lacul Galbenu sau Petrimanu.
NU stiu ce parere o sa aiba ursul, insa.

Edited by overseas, 18 November 2021 - 10:02.


#7
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
Ursul il asteapta cu nerabdare, ca tot trebuie sa se pregateasca de hibernare :)
Revenind la subiect, am vazut oameni cu campere de multe ori stationati si pe malul raului, pana in Cheia, pe partea stanga a soselei. Ma gandesc ca acum, cand s-a lasat frigul, e pustie zona respectiva.

#8
ionu34

ionu34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.03.2014
Am inteles, va multumesc mult pentru pareri si indrumari.

P.S.: Sunt prieten cu ursache :D

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Tu crezi ca ajungi cu o autorulota de minim 6 metri unde se taie lemne ? Dimensiunile unei astfel de masini exclud posibilitatea de a atinge locuri salbatice cu adevarat . Locurile salbatice sunt greu accesibile si cu masini 4x4 dedicate , nu cu autobuze in miniatura . Drumurile de munte sunt inguste , neamenajate , autorulotele au ampatamentul urias si ramai pe burta imediat ce parasesti asfaltul. Deci .....proasta idee , mai gandeste-te !
Edit :  "ce inseamna curajul dat de inconstienta si lipsa de experienta ! "
Last Edit : " singura ta experienta de mentionat va fi efortul de a scoate masina dintre copaci si sleauri de utilaje de exploatare forestiera . Baietii rai sunt ultima ta grija , nu o sa ii vezi nici macar de la distanta "

Edited by JurasikMan, 18 November 2021 - 11:11.


#10
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007
Eu ii urmaresc pe tipii astia
https://www.youtube....0sdGO09sUnFdFQg
Si-au convertit po duba in rulota si se tot plimba cu ea din Turcia in Norvegia.
Au si un filmulet undeva prin tara(Arges, Dambovita ceva...) de prin vara asta undeva prin lista.
Mie sincer mi se pare un pic de cascat ochii cand inchiriezi rulota aia care banuiesc ca e minim 50k euro si depozitul e de 500Euro pt ce nu acopera asigurarea.

Edited by AdrianHH, 18 November 2021 - 12:59.


#11
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Era cam (mult) offtopic aici, asa c-am mutat o parte din posturi in subiect separat, puteti continua acolo.

#12
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
Instaleaza aplicatia ,,park4night,,.apoi cauta pe harta locuri,comentari ,poze,parcari cu utilitati free  sau cu plata...etc.
Poti intra si pe forumurile despre viata de rulotist si cele speciale ale comunitati lor.
Voiaj usor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate