Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Adventisti

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31453 replies to this topic

#18757
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,512
  • Înscris: 04.05.2006
Ai cunoscut mulți academicieni? :)
Sau măcar i-ai auzit adresandu-se oamenilor simpli?

#18758
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postrichelieu, on 17 septembrie 2018 - 13:57, said:

Ai cunoscut mulți academicieni? Posted Image
Sau măcar i-ai auzit adresandu-se oamenilor simpli?
Nu multi care sa se adreseze multimii neformate spiritual.  Corect ar fi sa pretuim pe cei care incearca si reusesc sa ridice nivelul spiritual al celor de varsta a doua sau a treia . Din pacate academicienii nu se coboara la astfel de practici. Un predicator e legatura intre omul slab spiritual si Creatorul Sau, e mult mai important decat un academician infumurat . Era unul Stolnici, nu stiu daca mai traieste, a fost prezent in cateva randuri la emisiuni Tv si la Speranta TV , ma asteptam de la acesta la o prestanta spirituala elevata, din pacate m-a dezamagit, chiar si limbajul scazut in a convinge. Cred mai degraba ca a ajuns membru al academiei pentru prestarile in slujba serviciilor secrete, a fost demascat ca un aprig informator. Pentru astfel de indivizi nu am respect. Eu am avut de suferit findca am refuzat o astfel de oferta. Prin zona noastra cei mai abili informatori erau din etnia tatara si odraslele lor primeau posturi bune in societate.

#18759
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 17 septembrie 2018 - 13:17, said:

parerea mea e ca individul are si asemenea apucaturi. La A7TV apare foarte des alaturi de Luiza Spiridon, fatuca e talentata la cantat insa faptul ca o promoveaza si in emisiuni alaturi de care apare foarte des este batator la ochi. Cu alte personaje se adreseaza cu domnule, dumneavoastra insa cu talentata cantareata se tutuiesc . In fine , poate am eu ochiul rau
sigur-sigur ochiu tau e rau. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uteQPR1I8yQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pe Butoi l-ai bagat in cacat, pe Darvasan l-ai tencuit...acum incepi cu femeia asta...Posted Image
pocaieste-te, PacoPosted Image

Edited by Dude_2nd, 17 September 2018 - 14:34.


#18760
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 17 septembrie 2018 - 14:33, said:

sigur-sigur ochiu tau e rau. Posted Image


pe Butoi l-ai bagat in cacat, pe Darvasan l-ai tencuit...acum incepi cu femeia asta...Posted Image
pocaieste-te, PacoPosted Image
Posibil. Am spus doar ce am observat, nimic adaugat.
Luiza Spiridon e femeie adorabila, talentata, insa are o naivitate debordanta care atrage. Darvasan a fost acuzat de infidelitate. La adventisti nu iese fum fara foc. Individul e fara scrupule . Am ascultat si emisiuni si predici ale lui, l-am "mirosit" . Faptul ca i s-au adus acuzatii de infidelitate demonstreaza ceva. In fine, e treaba omului insa ii vor cadea in cursa oameni nevinovati.

Dar de ce spui ca pe Butoi l-a bagat in " cacat " ?  Faptul ca omul face o afirmatie categorica contrara bibliei  zic eu ca ar trebui sa-ti pui intrebari . Aici ochiul tau e rau. Posted Image

#18761
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 17 septembrie 2018 - 15:11, said:

Luiza Spiridon e femeie adorabila, talentata, insa are o naivitate debordanta care atrage.
da de unde le scoti, Paco? Ai avut discutii cu ea pe forum, sau la vreo terasa? :D ca in afara de cantece, ea nu prezinta altceva la tembelizor.

cat despre Darvasan, din moment ce cu acesta se asociaza la A7 si alti adventisti, 100% acuzatiile de infidelitate sunt nefondate. Si-a lasat nevasta, a fost prins cu alta sau de ce anume l-o fi acuzand Peio&co?Posted Image

#18762
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,512
  • Înscris: 04.05.2006

View Postpacopaco1967, on 17 septembrie 2018 - 14:30, said:


Nu multi care sa se adreseze multimii neformate spiritual.  Corect ar fi sa pretuim pe cei care incearca si reusesc sa ridice nivelul spiritual al celor de varsta a doua sau a treia . Din pacate academicienii nu se coboara la astfel de practici. Un predicator e legatura intre omul slab spiritual si Creatorul Sau, e mult mai important decat un academician infumurat . Era unul Stolnici, nu stiu daca mai traieste, a fost prezent in cateva randuri la emisiuni Tv si la Speranta TV , ma asteptam de la acesta la o prestanta spirituala elevata, din pacate m-a dezamagit, chiar si limbajul scazut in a convinge. Cred mai degraba ca a ajuns membru al academiei pentru prestarile in slujba serviciilor secrete, a fost demascat ca un aprig informator. Pentru astfel de indivizi nu am respect. Eu am avut de suferit findca am refuzat o astfel de oferta. Prin zona noastra cei mai abili informatori erau din etnia tatara si odraslele lor primeau posturi bune in societate.
Ai dreptate cu predicatorii. Asta pana când încep sa bată câmpii și sa îndepărteze oamenii de la calea dreapta, susținând ca Biblia e făcută praf de Satana :)

Stolnici nu se adresa oamenilor simpli, avea un dialog al cărui nivel era setat de moderatorul emisiunii. Dacă tu nu ai înțeles mesajul lui....probabil nu erai pregătit :)

View Postpacopaco1967, on 17 septembrie 2018 - 15:11, said:


Posibil. Am spus doar ce am observat, nimic adaugat.
Luiza Spiridon e femeie adorabila, talentata, insa are o naivitate debordanta care atrage. Darvasan a fost acuzat de infidelitate. La adventisti nu iese fum fara foc. Individul e fara scrupule . Am ascultat si emisiuni si predici ale lui, l-am "mirosit" . Faptul ca i s-au adus acuzatii de infidelitate demonstreaza ceva. In fine, e treaba omului insa ii vor cadea in cursa oameni nevinovati.

Dar de ce spui ca pe Butoi l-a bagat in " cacat " ?  Faptul ca omul face o afirmatie categorica contrara bibliei  zic eu ca ar trebui sa-ti pui intrebari . Aici ochiul tau e rau. Posted Image
Ia uite cine vorbește de naivitate 😂😂

#18763
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 17 septembrie 2018 - 20:05, said:

da de unde le scoti, Paco? Ai avut discutii cu ea pe forum, sau la vreo terasa? Posted Image ca in afara de cantece, ea nu prezinta altceva la tembelizor.

cat despre Darvasan, din moment ce cu acesta se asociaza la A7 si alti adventisti, 100% acuzatiile de infidelitate sunt nefondate. Si-a lasat nevasta, a fost prins cu alta sau de ce anume l-o fi acuzand Peio&co?Posted Image
Am urmarit emisiuni moderate de ea, bineinteles la A7 Tv. E o scumpete insa era bine sa fie folosita doar pentru cantece. Cineva o promoveaza findca o vrea in preajma.

Mai, acuzatia de infidelitate am auzit-o si eu , si tu. Asta e problema omului, ce vreau sa spun e ca in preajma omului acesta trebuie sa fii atent.

View Postrichelieu, on 17 septembrie 2018 - 21:07, said:

Ai dreptate cu predicatorii. Asta pana când încep sa bată câmpii și sa îndepărteze oamenii de la calea dreapta, susținând ca Biblia e făcută praf de Satana Posted Image

Stolnici nu se adresa oamenilor simpli, avea un dialog al cărui nivel era setat de moderatorul emisiunii. Dacă tu nu ai înțeles mesajul lui....probabil nu erai pregătit Posted Image


Ia uite cine vorbește de naivitate ����
Te deranjeaza ca Butoi spune un mesaj contra bibliei. Nu e problema , cine intelege bine, cine nu iara bine.
Stolnici (daca o mai trai) ar trebui sa se adreseze si plebei . Cauta carti scrise de el sau chiar emisiuni in care el era invitat pe o anume tema. Vei intelege ce spun.



Naivitate cand spun ca biblia are si inspiratii satanice care spun despre Tatal ceresc ca a ucis copii, femei, batrani ? Eu zic sa te uiti bine si in alta parte.

Neprihanit nu poti numi sau crede despre cineva care a ucis copii, femei insarcinate , batrani sau ca instiga la violente. De multe ori i-a instigat pe evrei la maceluri , si culmea, sa nu fie ucise fetele  nemaritate. Bai frate dumnezeul asta criminal avea pofta de virgine ? Cu un astfel de dumnezeu va laudati voi ?
Era unul care cauta justificare la treaba asta, ca e corect, ca o virgina care da de maciuca uita trecutul. Deci virgina uita ca i-au fost ucisi fratii, parintii si poate un viitor iubit.
Noaptea mintii dom'le, sa cauti justificari unui ucigas si apoi sa crezi ca e neprihanit. Ca apoi dupa cateva sute de ani sa vina , chipurile fiul acestuia si sa spuna "iubiti-va vrajmasii" .
Tu chiar crezi ca e acelasi Tata ceresc care candva instiga la uciderea vrajmasului si apoi la iubirea lui ? Posted Image

Edited by pacopaco1967, 18 September 2018 - 09:31.


#18764
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 18 septembrie 2018 - 09:31, said:

Am urmarit emisiuni moderate de ea, bineinteles la A7 Tv. E o scumpete insa era bine sa fie folosita doar pentru cantece. Cineva o promoveaza findca o vrea in preajma.

Mai, acuzatia de infidelitate am auzit-o si eu , si tu. Asta e problema omului, ce vreau sa spun e ca in preajma omului acesta trebuie sa fii atent.
tot ce spui sujnt prostii :D insa am aflat si ceva interesant de la tine: existenta postului A7tv. Posted Image

#18765
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 18 septembrie 2018 - 13:15, said:

tot ce spui sujnt prostii Posted Image insa am aflat si ceva interesant de la tine: existenta postului A7tv. Posted Image
Or fi prostii, dar e o vorba, ca nu iese fum fara foc. Decizia lui Darvasan de a face front separat e una aberanta. Se putea discuta asa ceva in consilul pastorilor, si acolo sa fie transat. Am convingerea ca el "a fost scos din carti" findca devenise extrem de autoritar . Si deseori a fost acuzat ca isi promoveaza propria familie in dauna altora . Chiar eram mirat cum de in acea televiziune apareau si sotia si fetita lui, nu ca ar avea vreun talent ci el prezentatorul unor emisiuni s-a impus in fata redactorilor. Banuiesc ca aceasta situatie a cam iritat pe multi.Oricum, calitatea emisiunilor realizate/prezentate erau de calitate doar ca s-a stricat relatia din Speranta Tv. La noul post A7TV are emisiuni la ore de mare audienta, bune unele, de fapt e cel mai capabil din acea echipa . Am urmarit deseori emisiunile in care raspundeau intrebarilor publicului in care el si Luiza realizaau. Posted Image

In arhiva A7TV  emisiunea "Raspunde Biblia " poti urmari mai multe episoade moderate de cuplul Darvasan-Spiridon .
Vizionare placuta

https://www.a7tv.ro/info/arhiva/

#18766
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
A venit vremea sa-mi cer scuze , partenera in emisiune e Loredana Pop si nu Luiza. Posted Image

#18767
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 18 septembrie 2018 - 15:02, said:

A venit vremea sa-mi cer scuze , partenera in emisiune e Loredana Pop si nu Luiza. Posted Image
pai ce sa mai cred din cate aberatii ai mai spus, PAco? :D

#18768
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,512
  • Înscris: 04.05.2006

View Postpacopaco1967, on 18 septembrie 2018 - 09:31, said:


Am urmarit emisiuni moderate de ea, bineinteles la A7 Tv. E o scumpete insa era bine sa fie folosita doar pentru cantece. Cineva o promoveaza findca o vrea in preajma.

Mai, acuzatia de infidelitate am auzit-o si eu , si tu. Asta e problema omului, ce vreau sa spun e ca in preajma omului acesta trebuie sa fii atent.


Te deranjeaza ca Butoi spune un mesaj contra bibliei. Nu e problema , cine intelege bine, cine nu iara bine.
Stolnici (daca o mai trai) ar trebui sa se adreseze si plebei . Cauta carti scrise de el sau chiar emisiuni in care el era invitat pe o anume tema. Vei intelege ce spun.



Naivitate cand spun ca biblia are si inspiratii satanice care spun despre Tatal ceresc ca a ucis copii, femei, batrani ? Eu zic sa te uiti bine si in alta parte.

Neprihanit nu poti numi sau crede despre cineva care a ucis copii, femei insarcinate , batrani sau ca instiga la violente. De multe ori i-a instigat pe evrei la maceluri , si culmea, sa nu fie ucise fetele  nemaritate. Bai frate dumnezeul asta criminal avea pofta de virgine ? Cu un astfel de dumnezeu va laudati voi ?
Era unul care cauta justificare la treaba asta, ca e corect, ca o virgina care da de maciuca uita trecutul. Deci virgina uita ca i-au fost ucisi fratii, parintii si poate un viitor iubit.
Noaptea mintii dom'le, sa cauti justificari unui ucigas si apoi sa crezi ca e neprihanit. Ca apoi dupa cateva sute de ani sa vina , chipurile fiul acestuia si sa spuna "iubiti-va vrajmasii" .
Tu chiar crezi ca e acelasi Tata ceresc care candva instiga la uciderea vrajmasului si apoi la iubirea lui ? Posted Image
1. Nu am spus ca toți academicienii știu (sau vor) sa vorbească pe limba plebei. Și nici nu e treaba lor sa o facă. Te-am întrebat însă câți ai cunoscut tu, de îți permiți sa generalizezi?
2. Discuția despre influența Satanei asupra Bibliei, se poarta pe alt topic și ar fi bine pentru tine sa o păstrezi acolo!

#18769
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postrichelieu, on 18 septembrie 2018 - 23:23, said:

1. Nu am spus ca toți academicienii știu (sau vor) sa vorbească pe limba plebei. Și nici nu e treaba lor sa o facă. Te-am întrebat însă câți ai cunoscut tu, de îți permiți sa generalizezi?

Nu toti sunt ca unul ? Posted Image
"Cine se aseamana se aduna" spune o vorba batraneasca, si batranii stiu ce spun. In fine, renunt la discutia despre academicieni, si propun sa urmaresti o predica a unui personaj care se adreseaza direct celor mai putin formati intelectual. La fel cum si isus a facut.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yaCN89hStTc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18770
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 18 septembrie 2018 - 14:17, said:

Si deseori a fost acuzat ca isi promoveaza propria familie in dauna altora . Chiar eram mirat cum de in acea televiziune apareau si sotia si fetita lui, nu ca ar avea vreun talent ci el prezentatorul unor emisiuni s-a impus in fata redactorilor.
io cre ca tu-l confunzi cu Peio. :D
nu doar nevasta-sa, dar si fiica lui au acum cate o emisiune full la SperantaTv. Si nu pentru ca ar avea talent, dimpotriva; pentru simplul motiv ca el e Peio si alea sunt familia lui. :)

#18771
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 22 septembrie 2018 - 13:34, said:

io cre ca tu-l confunzi cu Peio. Posted Image
nu doar nevasta-sa, dar si fiica lui au acum cate o emisiune full la SperantaTv. Si nu pentru ca ar avea talent, dimpotriva; pentru simplul motiv ca el e Peio si alea sunt familia lui. Posted Image
Fratioare eu stiu de perioada cand Darvasan era la Speranta TV, ca dupa o fi aparut un altul la fel  . . . .  
Tu nu stii ca acesti indivizi se impun oriunde se afla ? Dar cine ii  urmeaza pe lupii rapitori ?
Tu stii un pic din casa lor , din auzite. Insa in spatele cortinei lucrurile nu sunt linistite deloc, asta findca duhul lui antihrist ii impinge la putere . Democratia are o parghie, votul unei multimi. Cei care supun votului omului decizii care ar trebui supuse cerului de fapt ignora adevarul.

#18772
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r1cI1O6xLZ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De la minutul 53 Butoi spune ce crede despre motivele mortii copilului lui David din Bathseba .
Posted Image

#18773
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hX0bbMxMMsQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dudule, e cumva personajul asta care prezinta in primele minute ?

#18774
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Nu Paco. Ar vrea el. Adica, asta e idealul lui, dar e departe de Insusi. Unicul. Stralucitul. Peio. :)
ala e doar un mascarici. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate