Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Adventisti

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31448 replies to this topic

#163
Iris00

Iris00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.07.2007

 ovidass, on Oct 18 2007, 16:36, said:

imi palce ca totusi stii cate ceva despre adventisti.
insa: adventistii nus e deosebesc numai prin asta. ei nu beau, nu fumeaza, nu isi fac cruce, nu injura si incearca macar sa tina legile, inclusiv cele ale sanatatii.

sa stii ca Dumnezeu nu este acelasi lucru cu Isus. Sunt persoane diferite. exista trinitatea ;) Tatal, Fiul si Duhul Sfant. adevarule ste ca toti sunt una, insa cred ca vroiai sa te referi numai la Domnul Isus in postul tau ;)
legea ceremoniala nu s-a desfiintat. schimbarea zilei de odihna a fost schimbata de oameni, nu de Dumnezeu


Eu din cate stiu, adventisti sustin ca legea ceremoniala s-a abrogat ( adica legea jertfelor, a preotiei, ....). Cele 10 porunci nu sunt legi ceremoniale. La cele 10 porunci se refera Isus cand spune " N-am venit sa stric Legea.... ( Matei 5:17 ). Cel putin asta stiu eu ca sustin adventistii.

 ovidass, on Oct 18 2007, 16:30, said:

salutare! am sa incerc sa iti raspund desi era adresata altcuiva intrebarea ;)
de ce punem asa mare pret pe porunca a 4a: pentru ca aceasta porunca, prin pastrarea ei ne face deosebiti fata de ceilalti. daca intri pe site-uri ortodoxe ai sa vezi ca toti recunosc sambata ca fiind ziua a 7a, ea insa a fost schimbata de Constantin cel Mare printr-un decret. ;)
sunt doar 10 porunci deci nu putem incalca "mii" :P asa este, calcam des poruncile, fie prin pacate mai mari, fie prin pacate mai mici, insa nu este nimeni perfect, chiar daca ne numim adventisti, baptisti sau apartinem oricarei alte religii. ne straduim ssa pacatuim cat mai putin, si Dumnezeu prin bunatatea Lui stim ca ne iarta. nu ne iarta insa la infinit acelasi pacat, trebuie sa te pocaiesti ( o adanca parere de rau fata de pacatele facute si ferirea de a le mai face). incercam sa ne apropiem de Dumnezeu mai mult si prin apropierea de Dumnezeu nu mai pacatuiesti atat de des.
nu stiu de ce ai dat acel exemplu de "pacat al nostru" pentru ca noi nu pacatuim astfel , sau sunt foarte putini cei care pacatuiesc astfel, si aceia nu pot fi numiti adventisti.
tind sa cred ca ai vazut foarte putini adventisti pana acum. exista cateva feluri de adventisti: adventisti cu numele, adventisti care cu adevarat fac ceea ce trebuie, cu o inima curata-si nu ma refer numai la "adventisti" poate fi orice om, din orice religie care face asta, adventist insamna asteptator, insa la revenirea Domnului Isus nu vor fi mantuiti numai "adventisti" dar in aceasta religie se pastreaza mai bine adevarul.
"Nimeni dar s? nu v? judece cu privire la mîncare sau b?utur?, sau cu privire la o zi de s?rb?toare, cu privire la o lun? nou?, sau cu privire la o zi de Sabat " nu te judeca nimeni ca ti duminica, insa iti spunem adevarul.

"Și Iosif a cumpărat o pînză subțire de in, a dat jos pe Isus de pe cruce, L-a înfășurat în pînza de in, și L-a pus într-un mormînt săpat în stîncă. Apoi a prăvălit o piatră la ușa mormîntului. Maria Magdalina și Maria, mama lui Iose, se uitau unde-L puneau
Dup? ce a trecut ziua Sabatului, Maria Magdalina, Maria, mama lui Iacov, si Salome, au cump?rat miresme, ca s? se duc? s? ung? trupul lui Isus. În  ziua dintîi a s?pt?mînii, s-au dus la mormînt dis de diminea??, pe cînd r?s?rea soarele."
Marcu cap 15,46.47; cap 16,1.2
toti stiu ca Isus a murit vinerea si a inviat duminica...deci Sabatul e sambata ;)
daca mai ai intrebaria stept sa te pot lamuri :)


Eu credeam ca adventistii pun accent pe porunca a 4-a pentru ca face parte din legea data de Dumnezeu si pentru ca Dumnezeu a poruncit " sa nu scoti sau sa adaugi nici o frantura de slova" la cuvantul lui .

Edited by Megara, 18 October 2007 - 16:56.
Merge posts. Foloseste butonul EDIT


#164
ovidass

ovidass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.10.2007

 Iris00, on Oct 18 2007, 16:50, said:

Eu din cate stiu, adventisti sustin ca legea ceremoniala s-a abrogat ( adica legea jertfelor, a preotiei, ....). Cele 10 porunci nu sunt legi ceremoniale. La cele 10 porunci se refera Isus cand spune " N-am venit sa stric Legea.... ( Matei 5:17 ). Cel putin asta stiu eu ca sustin adventistii.
adevarat. imi cer iertare pentru greseala facuta

 Iris00, on Oct 18 2007, 16:56, said:

Eu credeam ca adventistii pun accent pe porunca a 4-a pentru ca face parte din legea data de Dumnezeu si pentru ca Dumnezeu a poruncit " sa nu scoti sau sa adaugi nici o frantura de slova" la cuvantul lui .
intru totul de acord :) asta nu am mentionat. multumesc pentru ajutor ;)

Edited by Megara, 18 October 2007 - 16:56.
Merge posts. Foloseste butonul EDIT


#165
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007

 AdCrys20, on Oct 10 2007, 19:33, said:

Salutare. Eu sunt adventist de ziua a saptea. Topicul tau duce lumea in eroare pentru ca ceea ce ai scris aici nu este adevarat.

  In primul rand fiecare crede ce vrea. Crede in Dumnezeu sau nu. Adventistii de ziua a saptea cred in Dumnezeu si merg pe principiul Sola Scriptura (doar Biblia ) si nu pe traditie cum merge Biserica Ortodoxa sau cea Catolica. De aici ies toate aceste diferente intre Biserica Adventista si B. Ortodoxa sau Catolica. Sa-ti dau si un exemplu ( carnea de porc ):

  In Biblie , Cartea Leveticului Capitolul 11 cu versetul 7 spune asa : Sa nu mancati porcul, care are unghia despicata si copita despartita, dar nu rumega; sa-l priviti ca necurat.

  Tot in Biblie gasesti scris despre Ziua de Sabat - Ziua de inchinare - ca fiind ziua Sambetei si nu a Duminicii : Exod cap. 20 ( PORUNCA A 4-A). Apoi la rastignirea Domnului Iisus, in Evanghelia dupa Luca, cap. 23 cu versetul 54 spune : Era ziua Pregatirii, si incepea ziua Sabatului. ( Ziua pregatirii = vineri intreaba preotul)

  Nicaieri in Sfanta Scriptura nu vei gasi scris undeva ca ziua de inchinare este Duminica, ci Sambata. Biserica Ortodoxa si Catolica se inchina Duminica pentru ca in ziua Duminicii a inviat Domnul Iisus Hristos.

      Evangheliza dupa Luca 4:16  A venit in Nazaret, unde fusese crescut; Si, dupa obiceiul Sau, în ziua Sabatului, a intrat în sinagoga. S-a sculat sa citeasca... Isus mergea Sambata in Sinagoga, Templu , nu duminica!!!


     Salutare. Imi pare rau ca nu am mai intrat de mult.

     Ceea ce am scris mai sus a fost pentru a arata cateva dintre diferentele intre Biserica Adventista si celelalte

     De retinut: Nu mersul la Biserica si nu Biserica te mantuieste!! Singurul lucru care te poate mantui este Iisus Hristos!!!

     Biblia este Cartea de capatai a Crestinilor si ea ne invata ca DOAR IISUS HRISTOS este singurul care poate acorda mantuirea!! Nu mataniile, nu mersul la Biserica - Adventista, Ortodoxa, Catolica, etc - trebuie sa-l accepti doar pe Iisus Hristos ca mantuitor.

#166
veve2001

veve2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2007

Quote

De retinut: Nu mersul la Biserica si nu Biserica te mantuieste!! Singurul lucru care te poate mantui este Iisus Hristos!!!

     Biblia este Cartea de capatai a Crestinilor si ea ne invata ca DOAR IISUS HRISTOS este singurul care poate acorda mantuirea!! Nu mataniile, nu mersul la Biserica - Adventista, Ortodoxa, Catolica, etc - trebuie sa-l accepti doar pe Iisus Hristos ca mantuitor.

Si cum ne mantuim prin Iisus Hristos ? Daca spun " cred in Iisus Hristos " sunt mantuit?
Adica  omul se mantuieste doar prin botez  fara fapte? Cred ca ,credinta fara fapta si fapta fara credinta nu este o cale spre mantuire.

Edited by Megara, 01 November 2007 - 16:04.
quote


#167
ovidass

ovidass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.10.2007

 veve2001, on Nov 1 2007, 10:46, said:

Si cum ne mantuim prin Iisus Hristos ? Daca spun " cred in Iisus Hristos " sunt mantuit?
Adica  omul se mantuieste doar prin botez  fara fapte? Cred ca ,credinta fara fapta si fapta fara credinta nu este o cale spre mantuire.
suntem mantuiti prin jertfa lui Isus Hristos. El s-a jertfit pentru pacatele noastre si pentru ca cei care vor, sa intre in imparatia cerurilor. este alegerea noastra.
Daca tu crezi cu adevarat ca esti mantuit si ca Domnul este mantuitorul tau, faptele vin de la sine ;)

#168
veve2001

veve2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2007

 ovidass, on Nov 1 2007, 21:37, said:

suntem mantuiti prin jertfa lui Isus Hristos. El s-a jertfit pentru pacatele noastre si pentru ca cei care vor, sa intre in imparatia cerurilor. este alegerea noastra.
Daca tu crezi cu adevarat ca esti mantuit si ca Domnul este mantuitorul tau, faptele vin de la sine ;)

Hai ma!!!/Vrei sa zici ca indiferent ce pacat fac ,daca il recunosc pe Hristos ca mantuitor si cred ca voi fi mantuit prin credinta in el, deja ma vad in rai?

#169
ovidass

ovidass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.10.2007

 veve2001, on Nov 2 2007, 20:08, said:

Hai ma!!!/Vrei sa zici ca indiferent ce pacat fac ,daca il recunosc pe Hristos ca mantuitor si cred ca voi fi mantuit prin credinta in el, deja ma vad in rai?
pai daca il accepti pe Domnul Isus in inima ta presupune schimbari. in primul rand trebuie sa te pocaiesti de pacate adica o adanca parere de rau si o ferire de a le mai face ;)
apropo...dupa moarte nu exista rai. moartea dupa cum se spune in Biblie este doar un somn. oamenii vor invia la a 2a revenire... ;)

#170
veve2001

veve2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2007

 penca, on Feb 3 2007, 20:12, said:

Pai Miller nu este fondatorul Mileritilor ? Sau ma insel ?
Adevarat.

#171
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 ovidass, on Nov 3 2007, 23:51, said:

pai daca il accepti pe Domnul Isus in inima ta presupune schimbari. in primul rand trebuie sa te pocaiesti de pacate adica o adanca parere de rau si o ferire de a le mai face ;)
apropo...dupa moarte nu exista rai. moartea dupa cum se spune in Biblie este doar un somn. oamenii vor invia la a 2a revenire... ;)
Daca TREBUIE, atunci e Lege. Daca faci ce zice Legea, faci fapte. Deci salvarea nu mai e prin har ci prin fapte.

"6Și dacă este prin har, atunci nu mai este prin fapte; altmintrelea, harul n'ar mai fi har. Și dacă este prin fapte, nu mai este prin har; altmintrelea, fapta n'ar mai fi faptă."

#172
sebastian87

sebastian87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.11.2007

 zexelica, on Nov 15 2007, 23:30, said:

Daca TREBUIE, atunci e Lege. Daca faci ce zice Legea, faci fapte. Deci salvarea nu mai e prin har ci prin fapte.

"6Și dacă este prin har, atunci nu mai este prin fapte; altmintrelea, harul n'ar mai fi har. Și dacă este prin fapte, nu mai este prin har; altmintrelea, fapta n'ar mai fi faptă."


Prietene, ai spus k pt tine exista o singura autoritate si ca aceea este Biblia. Dumnezeu sa te ajute la aceasta! Dar ai mare grija pentru k daca tu studiezi Biblia pentru alt scop decat pentru acela de a-L cunoaste pe Dumnezeu si de a afla voia Sa in viata ta, poti dobandi o falsa intelegere asupra ei deoarece nu o studiezi pentru scopul pt care a fost creata.
In legatura cu mantuirea, daca studiezi cu atentie Biblia vei descoperi ca mantuirea a fost castigata prin jertfa lui Isus Hristos, si tot acolo a avut loc biruinta asupra pacatului, astfel ca oricine sa poata beneficia de ea. Acum depinde de fiecare dintre noi ce alegem: ori Il acceptam pe Isus ca mantuitor ori nu facem asta si automat apartinem celui rau. Daca vom accepta pe Isus in viata noastra faptele si actiunile noastre vor suferi schimbari ca o urmare naturala a deciziei noastre de a-L urma pe Isus.
Ca o concluzie as vrea sa iti spun ca nu vom fi mantuiti nici PRIN faptele noastre nici PRIN Lege deoarece ea doar iti descopera unde gresesti, ci prin jertfa lui Isus (daca vrei sa asculti de El) . Dar, vom fi judecati DUPA faptele noastre.

Edited by Megara, 21 November 2007 - 19:36.
Nu se acceptă limbajul de mIRC (în speță scrierea cu sh, tz, k sau alte prescurtări neuzuale).


#173
wildjagd

wildjagd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2007
@Iris00
Eu din cate stiu, adventisti sustin ca legea ceremoniala s-a abrogat ( adica legea jertfelor, a preotiei, ....). Cele 10 porunci nu sunt legi ceremoniale. La cele 10 porunci se refera Isus cand spune " N-am venit sa stric Legea.... ( Matei 5:17 ). Cel putin asta stiu eu ca sustin adventistii.

adventistii cand zic lucrul acesta, se bazeaza pe biblie, nu doar sustin ca asa vor ei!

Edited by landscape10, 23 December 2007 - 20:14.
quote


#174
apple_user

apple_user

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.01.2008

 zexelica, on Feb 21 2007, 08:39, said:

Daca a aduce proba biblica inseamna a da in cap sau a jigni......

Daca vrei sa afli adevarul, atunci mergi in textul grecesc la Matei 28:1
1??? ?? ???????? ?? ??????????? ??? ???? ???????? ????? ????? ? ????????? ??? ? ???? ????? ???????? ??? ?????
Scrie clar: sfirsitul simbeteLOR catre inceputul NOILOR SIMBETE.

Zexelica un lucru nu inteleg , am luat biblia si nu scrie deloc ceea ce ai scris tu mai sus la Matei 28:1 "La sfarsitul zilei Sabatului cand incepea sa se lumineze in sper ziua intai a saptamanii......"
De unde scoti tu "vechile sambete" si "noile sambete " din biblie?

Edited by Megara, 13 January 2008 - 09:11.
inchidere quote


#175
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006
Biserica Adventista - Noua Inchizitie?

Biserica Adventistă, la judecată pentru excomunicare
Medicul Filip Panait, presedinte al Asociatiei Medicilor de Familie Neamt, a dat în judecată marti 27 noiembrie, Biserica Adventistă Crestină de Ziua a Saptea, pentru că l-a exclus din comunitate, din cauza cărtii „Devastatorul“ pe care a scris-o. Procesul a fost deschis la Judecătoria Roman, invocîndu-se legislatia privitoare la discriminare. „Sînt 13 persoane chemate în judecată si două institutii, respectiv membrii conducerii Bisericii Adventiste din Roman si ai Conferintei Bisericii Adventiste din Moldova. În mod categoric, consider că legea este de partea mea, pentru că membrii conducerii locale a Bisericii Adventiste nu aveau dreptul să mă sanctioneze pentru o idee. Am mai intrat în conflict cu Biserica, inclusiv pe tema primei cărti, «Apocalipsa», pe care am scris-o în 2005, cît si în urma altor afirmatii pe care le-am făcut“, a declarat doctorul Filip Panait.
Acesta a mai precizat că nu si-a angajat avocat si îsi va sustine singur cauza în fata instantei de judecată. Reprezentantii Bisericii Adventiste nu au fost prea bucurosi la aflarea acestei vesti, mai ales că nu consideră cazul atît de important. „Cazul lui Filip Panait nu se găseste în topul preocupărilor Bisericii Adventiste, avem alte programe si actiuni de o urgentă mult mai mare. Este regretabil faptul că ne-a dat în judecată, dar nu mă surprinde, mai ales că am fost amenintati cu asta cînd l-am exclus, dar cred că este doar o metodă de a atrage atentia asupra sa. Spun asta pentru că excluderea sa a fost făcută conform statutului pe care-l avem, de cult recunoscut în România. În plus, atîta timp cît doctorul Panait a acceptat acest statut, prin botez, din moment ce a devenit membru al congregatiei, trebuia să se supună regulilor, deoarece pentru încălcarea lor a fost exclus definitiv din comunitate“, a declarat Teofil Brasov, pastor la Biserica Adventistă de Ziua a Saptea din Roman. Reamintim că medicul a fost exclus din sînul Bisericii Adventiste din cauza cărtii „Devastatorul“, în care sustinea că Sfînta Maria a fost „inseminată artificial, iar Iisus a fost o clonă a lui Adam“. Desi Filip Panait a atentionat conducerea locală a Bisericii Adventiste că nu a renuntat la credinta în Iisus si în Divinitate, acesta nu a fost crezut si a fost excomunicat pe 17 noiembrie. El a mai precizat că „a fost judecat ca pe timpul Inchizitiei“, fără a i se permite să dea argumente si că, într-un sfert de oră, a trebuit să explice cele 300 de pagini ale lucrării. Presedintele Judecătoriei Roman, magistratul Cristian Bîrjovanu, a declarat că este primul caz de acest gen ajuns în instantă: „Din cîte stiu eu, este primul astfel de caz care se va judeca la Roman, cel putin în ultimii zece ani. În ceea ce priveste perioada de dinainte de 1988, cu sigurantă nu s-au mai judecat astfel de spete. Va fi un proces ca oricare altul, în care instanta de judecată va da verdictul“.
Sursa: Monitorul de Neamt

Deci a fost exclus fiindca nu s-a supus regulilor bisericii. Adventisti tipa ca din gura de sarpe si acuza cultele traditionale ca au reguli dar nu se uita in propria ograda si sa-si vada propriile reguli.
In sec 21 ei excomunica un enorias din biserica pentru ca propriile sale idei nu corespundeau cu cele ale Bisericii. In timp ce altii evolueaza, adventistii involueaza.

#176
ralex4ever

ralex4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.02.2008
pt zexelica ... trebuie sa iei tot contextul bibliei nu doar 2-3 versete izolate. In Biblie sunt doua tipuri de Sabat : sabatul ceremonial  si sabatul care este mentionat in geneza. Pavel se refera la sabatul ceremonial. Citeste leveticul si ai sa iti dai seama.  Nu stiu de unde ai luat tu traducerea aia la Matei 28:1, am citit si in biblia in engleza si franceza si nu scrie asa ceva. Nu cred ca Dumnezeu ar fi permis sa fie tradus gresit acest text in toate Bibliile.
Biserica Catolica recunoaste ca Sambata este Sabatul, dar sustine ca prin autoritatea bisericii a fost schimbat.

#177
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

 ralex4ever, on Feb 1 2008, 18:09, said:

pt zexelica ... trebuie sa iei tot contextul bibliei nu doar 2-3 versete izolate. In Biblie sunt doua tipuri de Sabat : sabatul ceremonial  si sabatul care este mentionat in geneza. Pavel se refera la sabatul ceremonial. Citeste leveticul si ai sa iti dai seama.  Nu stiu de unde ai luat tu traducerea aia la Matei 28:1, am citit si in biblia in engleza si franceza si nu scrie asa ceva. Nu cred ca Dumnezeu ar fi permis sa fie tradus gresit acest text in toate Bibliile.
Biserica Catolica recunoaste ca Sambata este Sabatul, dar sustine ca prin autoritatea bisericii a fost schimbat.
frate adventist,
daca ai intelege versetele acestea:

"Coloseni 2:16  Nimeni, deci, să nu vă judece cu privire la mâncare sau băutură sau cu privire la o zi de sărbătoare, cu privire la o lună nouă sau cu privire la o zi de Sabat,
17  care Sunt umbra lucrurilor viitoare, dar trupul este al lui Hristos."

ai vedea ca nu Sabatul e ceea ce Apocalipsa spune semnul Mielului, si pe care voi il vedeti ca prapastia ce ii desparte pe oi de capre (pecetea Domnului de semnul fiarei), ci Isus si credinta in EL.

#178
ralex4ever

ralex4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.02.2008
Mihai in Apocalipsa nu este mentionata doar credinta in Hristos, ci si pazirea poruncilor Lui.

#179
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

 ralex4ever, on Feb 2 2008, 12:30, said:

Mihai in Apocalipsa nu este mentionata doar credinta in Hristos, ci si pazirea poruncilor Lui.
frate adventist,

nu poti pune porunca Sabatului ca fiind ceea ce desparte oile de capre. Tocmai ca versetele de mai sus spun asta, ca tu cat ai fi tu de destept si sa-mi arati ca Sabatul e ziua de inchinare, tu nu ma poti lua la intrebari daca eu pun alta zi. "Caci pentru Domnul eu o consider asa, si pentru slava Sa". Fiecare pune o porunca mai presus decat cealalta, interpretand intr-un fel sau altul Biblia. Uite pe threadul "martorii lui iehova" ca ei dintr-un sfat "sa nu faceti" ei deja dau afara din comunitate pe toti cei ce-si trag perfuzii de sange, sau pun un nume (cel din VT din ebraica) IAHWE mai presus de celelalte (de ex. NT). Restul "sectelor" s-au format ca apa dupa ploaie din cauza sutelor de profeti ce s-au simtit ca le-a vorbit un inger (branhamism, mormoni, chiar si islamism, etc). Nu poti face deosebire intre porunci, intre zile, si daca o faci asta nu te duce la osanda vesnica. Ceea ce e mult mai important e credinta in Isus, ceea ce desparte caprele de oi, Fii Sai de cei ai diavolului. Stiu ca nu e de ajuns, ci ca urmare a dragostei Sale, e pazirea poruncilor Sale, insa tine minte ca cele 10 porunci sunt vax/nimic fata de predica de pe munte. Asa ca nu vad de ce puneti voi porunca Sabatului la nivel asa de inalt cand de fapt sunt incalcate celelalte. Stii ca una incalcata incalca toata legea.

#180
ralex4ever

ralex4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.02.2008
frate porunca Sabatului nu e mai presus de celelalte... dar daca crezi cu adevarat in Hristos trebuie sa pazesti poruncile ("Cine ma iubeste pazeste poruncile MELE").

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate