Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Viteze internet RDS / DIGI si inca ceva

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
dd80

dd80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 28.07.2012

View Postaschiuta, on 25 octombrie 2021 - 21:07, said:

Buna seara,

Parerea mea este ca utilizatorul prinde maxim 100 Mbps deoarece foloseste banda de 2,4 Ghz, un singur canal de 20 Mhz. Daca ar da detalii despre ce echipament are, eventual pe ce banda se conecteaza la wifi si cu ce device asa cred ca am putea intelege problemele utilizatorului. Probabil ONT-ul celor de la Digi este model mai vechi care stie doar de 2,4 Ghz si este normal sa prinzi vitezele acestea.

Este un device ZTE ZXHN F618 instalat de ei, odata cu trecerea de la Fblink 100 la Fblink 300.

Nu mi s-a propus altceva, nu mi s-a spus ca pentru a beneficia de 300 fata de 100 trebuie sa cumpar ate device-uri.

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdd80, on 28 octombrie 2021 - 22:25, said:

deci in viitor voi plati Fiberlink 500 pentru ca asa a decis unilateral Gigi-RDS.

Platesti pret de abonament Fiberlink 300 insa beneficiezi de viteze de abonament Fiberlink 500. Deci nu inteleg unde este problema?!

Edited by MembruAnonim, 28 October 2021 - 22:49.


#57
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Am aflat ce echipament ai de la Digi in custodie, dar echipamentul tau cum il cheama?
Pagina cu descrierea abonamentulcu siguranta ai citit-o inainte, nu?

Edited by vestale, 29 October 2021 - 01:19.


#58
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009

View Postdd80, on 23 octombrie 2021 - 22:48, said:

La minim 2 ani de la semnarea contractului cu DIGI/RDS poți merge pentru semnarea unui nou contract și beneficiezi de 4 luni cu reducere 50%, dar ai și o noua perioadă contractuala de 2 ani

Daca nu mergi, ți se facturează in continuare la același preț și ai avantajul că poți rezilia oricând.

La orice abonament viteza este GARANTATA numai pe conexiune cablu in laptop sau PC.
- EXEMPLU - daca ai Fiberlink 500, va merge cu 500 pe laptop/PC conectat prin cablu
- pe restul dispozitivelor va functiona la o viteza GARANTATA mai mica, in cazul meu este de 90-95 Mbps.

SINGURA CERTITUDINE ESTE VALOAREA FACTURII
Best-effort delivery describes a network service in which the network does not provide any guarantee that data is delivered or that delivery meets any quality of service. In a best-effort network, all users obtain best-effort service. Under best-effort, network performance characteristics such as network delay and packet loss depend on the current network traffic load, and the network hardware capacity. When network load increases, this can lead to packet loss, retransmission, packet delay variation, and further network delay, or even timeout and session disconnect.
Best-effort can be contrasted with reliable delivery, which can be built on top of best-effort delivery (possibly without latency and throughput guarantees), or with virtual circuit schemes which can maintain a defined quality of service.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate