Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Vreau TV gratis

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
Moniq567

Moniq567

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2021
Bună tuturor! În primul rând imi cer scuze ca am greșit categoria unde ar fi trebuit să pun intrebarea. Imi cer scuze daca pare o intrebare stupida, dar chiar nu stiu. Rog seriozitate. Recent m-am mutat intr-un apartament unde proprietarul m-a anuntat ca am televiziune gratis. Mi a explicat cum e gratis, dar nu mai tin minte exact. Tot recent am semnat si un contract pentru internet fix, au venit cei cu internetul si au instalat internetul, dar au deconectat televizorul. Eu nu am optat și pentru televiziune, deci televizorul a rămas inutilizabil. Intrebarea mea este daca dupa ce reziliez contractul cu internetul, televizorul poate sa fie conectat la fel ca inainte? Pe cine ar trebui sa contactez sa ma ajute sa il conectez ca inainte?

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din seria: eram conectat ilegal si furam curent, de ce este asa magar furnizorul si nu ma mai lasa sa fur, reziliez si contractul legal cu el, e scandalos. pot sa mai fur apoi?

nu colegu, ai ramas conectat pt ca cineva nu a avut chef de treaba si nu a venit in locatie sa faca si deconectarea fizica. la contractarea internetului, au corectat si eroarea anterioara. s-a dus cu mocangeala. daca contractai si tv, ar fi lasat conexiunea.

dupa cum zici ca reziliezi doar ca sa ai tv-ul ca inainte, e clar ca stiai de aceasta situatie si nu te doare ca ai fi platit un serviciu de care nu ai fi beneficiat, adica noul contract de tv, ci ca vrei mocangeala anterioara. asta e, tu cetățeanul cu drepturi, iar furnizorul cu obligațiile   Posted Image

Edited by Dany_Darke, 12 October 2021 - 07:55.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 30.08.2006
I-ai stricat aranjamentele proprietarului.Posted Image Trebuia sa faci net la ceilalti care nu aveau treaba cu televiziunea.
Pana la urma nu esti tu vinovat pentru situatia asta dar acum nu ai alta posibilitate decat sa-ti faci un abonament si la cablu.
Vezi ca ai oferta cu 6 luni reducere 50% la abonamentul de cablu. Prinde oferta.

Edited by Leo2006, 12 October 2021 - 07:41.


#4
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001

 Moniq567, on 12 octombrie 2021 - 05:48, said:

Recent m-am mutat intr-un apartament unde proprietarul m-a anuntat ca am televiziune gratis. Mi a explicat cum e gratis, dar nu mai tin minte exact. ...... Pe cine ar trebui sa contactez sa ma ajute sa il conectez ca inainte?
Dacă proprietarul nu a murit și are memoria mai lungă ca a ta, cred că el are soluția. Cea legală, evident.

 Moniq567, on 12 octombrie 2021 - 05:48, said:

Rog seriozitate.
Păi cum altfel? Seriozitatea e tratată tot cu seriozitate.

Edited by badmania98, 12 October 2021 - 07:35.


#5
Moniq567

Moniq567

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2021

 Dany_Darke, on 12 octombrie 2021 - 07:20, said:

din seria: eram conectat ilegal si furam curent, de ce este asa magar furnizorul si nu ma mai lasa sa fur, reziliez si contractul legal cu el, e scandalos. pot sa mai fur apoi?

nu colegu, ai ramas conectat pt ca cineva nu a avut chef de treaba si nu a venit in locatie sa faca si deconectarea fizica. la contractarea internetului, au corectat si eroarea anterioara. s-a dus cu mocangeala. daca contractai si tv, ar fi lasat conexiunea.

dupa cum zici ca reziliezi doar ca sa ai tvul ca inainte, e clar ca stiai de aceasta situatie si nu te doare ca ai fi platit un serviciu de care nu ai fi beneficiat, adica noul contract de tv, ci ca vrei mocangeala anterioara. asta e
Nu e vorba de mine, nu folosesc televizorul. Imi doresc ca dupa ce reziliez contractul de internet si mă mut in alt apartament sa fie totul cum era inainte. Nu e problema mea cum facea proprietarul sa fie gratis sau altele. Eu am platit si platesc pentru absolut tot ceea ce folosesc in apartament.

#6
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001

 Moniq567, on 12 octombrie 2021 - 05:48, said:

Intrebarea mea este daca dupa ce reziliez contractul cu internetul, televizorul poate sa fie conectat la fel ca inainte?
Sigur. Nu umbla la mufe, fire, prize, etc.

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
"televizorul poate sa fie conectat la fel ca inainte? Pe cine ar trebui sa contactez sa ma ajute sa il conectez ca inainte?"
Prima data trebuie vazut : au taiat din firida principala conexiunea sau au scos cablul din apartament doar .
Daca e taiat din firida adio, e sigilat , nu poti umbla acolo. Daca e scos doar cablul se remufeaza si ai tv canale sd gratuit , nu stiu daca mai exista operatori care sa ofere canale sd gratuit .
Vorba colegului, i-ai stricat "aranjamentele" la proprietar dar nici nu are ce sa-ti faca avand in vedere ca este o ilegalitate , daca se ia de tine mergi la furnizor si ii spui , dupa ce va plati retroactiv pe x ani se va linisti .

#8
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Ce furnizor de net+ ce tv ai ?

#9
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Muta-te in alt apartament din cauza nerespectarii clauzelor contractuale Posted Image Posted Image Posted Image

Nu se poate asa ceva, una vorbesti cu proprietarul, alta gasesti in apartament.

Edited by giuliani, 12 October 2021 - 07:48.


#10
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Din seria... Partikip! Varianta avansata: Partiquip!

Edited by Mike1alike, 12 October 2021 - 07:50.


#11
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Cand aflati si voi cum sa avem TV gratis, sa ma anuntati si pe mine.
Ce-i drept, cred ca stiu o metoda, habar nu am daca mai functioneaza: te duci pe bloc si instalezi o antena din aia ca pe vremuri si prinzi TVR 1 si TVR 2.

#12
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017

 Moniq567, on 12 octombrie 2021 - 07:37, said:

Nu e problema mea cum facea proprietarul sa fie gratis sau altele. Eu am platit si platesc pentru absolut tot ceea ce folosesc in apartament.
Exact , nu este problema ta ca proprietarul fura semnal (acesta este termenul , furt) iar tie nu ti-a fost adus la cunostinta !

"Mi a explicat cum e gratis, dar nu mai tin minte exact."
Cand o problema simpla devine complicata e minciuna !

Edited by ldpe, 12 October 2021 - 08:10.


#13
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
TV gratis merge doar cu o sârmă, și prinzi TVR 1

#14
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,616
  • Înscris: 12.06.2010
Monicuto, daca afli cum e cu televiziunea gratis da-mi si mie un pm. Sunt interesat! Si eu m-am saturat sa platesc. Mama lor de exploatatori!

#15
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
TV pe internet nu mere ?
https://www.incomod....-alte-programe/

Edited by danb1961, 12 October 2021 - 08:16.


#16
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007

 Moniq567, on 12 octombrie 2021 - 05:48, said:

Vreau TV gratis

Si eu vreau un calculator nou gratis la fiecare 2 ani... dar nu se poate

#17
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,337
  • Înscris: 31.08.2006

 bai3tzash, on 12 octombrie 2021 - 07:55, said:

Ce-i drept, cred ca stiu o metoda, habar nu am daca mai functioneaza: te duci pe bloc si instalezi o antena din aia ca pe vremuri si prinzi TVR 1 si TVR 2.

Eheiii, ce vremuri, cand cu o simpla antena de camera prindeam posturile de pe cablu de pe la vecini....Bine, vorbim de epoca analogicului, aia cand se mai vedeau unele canale "cu purici", iar altele se vedeau cristal de Bohemia. Sau celebrele cutiute luate din piata Obor, cu care romanasii puteau vedea hasbeoul, fratioare. Vremuri de haiducie, nene...

#18
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 fansat, on 12 octombrie 2021 - 08:31, said:

Sau celebrele cutiute luate din piata Obor, cu care romanasii puteau vedea hasbeoul, fratioare. Vremuri de haiducie, nene...
Construiam si eu cand eram in liceu...Se vindeau ca painea calda :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate