Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Cum ne descuram cu oamenii toxici?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Salut, nu mai suport deloc oamenii toxici, dar absolut deloc, dau de ei peste tot, la mine in casa, la servici, pe strada, la magazin, in transportul in comun, etc. etc.
Stiu ca o tactica e sa ii ignori, dar ce faci cand se baga ei in sufletul tau cu bocancul si trebuie sa te iei cu iei la harta ca sa ii faci sa inteleaga ca te dispera si ca sunt idioti. Nu mai reusesc deloc sa fac fata situatiei, parca sunt si mai toxici si mai multi decat inainte, am inceput sa beau si mai mult decat inainte din cauza asta, ce e de facut, voi cum gestionati situatia, ce sfaturi ati da cuiva care se confrunta cu o situatie ca a mea?

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
#stauAcasa

#3
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Vezi ca a fost recent un episod Las Fierbinti unde dadea Robi niste sfaturi :))

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003

 RangerBoy, on 07 octombrie 2021 - 19:24, said:

Salut, nu mai suport deloc oamenii toxici, dar absolut deloc, dau de ei peste tot, la mine in casa, la servici, pe strada, la magazin, in transportul in comun, etc. etc.
ce sfaturi ati da cuiva care se confrunta cu o situatie ca a mea?
La psiholog.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ce înseamnã oameni toxici?, dã câteva exemple

#6
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016
In primul rand ai incercat sa vezi daca problema nu e cumva la tine? Vad ca mai ai subiecte si mesaje in genul asta.
Nu de alta, dar cand vezi in jurul tau numai oameni rai nu e deloc ok.

#7
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 RangerBoy, on 07 octombrie 2021 - 19:24, said:

Salut, nu mai suport deloc oamenii toxici, dar absolut deloc, dau de ei peste tot, la mine in casa, la servici, pe strada, la magazin, in transportul in comun


pe net... Posted Image

#8
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Nu stiu ce intelegi prin oameni toxici. Eu inteleg un om care iti da o stare nasoala prin actiuni, fapte, vorbe.
Pentru mine raspunsul e simplu. Ii evit complet si daca nu se poate complet (coleg, membru de familie) limitez contactul la minimum.

Edited by ambr0zie, 07 October 2021 - 19:37.


#9
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 MarianG, on 07 octombrie 2021 - 19:29, said:

#stauAcasa
Am si acasa, am precizat.

 Bursul, on 07 octombrie 2021 - 19:30, said:

La psiholog.
ma gandeam la asta, insa in afara sa ma ''tranchilizeze'' cu pastile nu vad cum m-ar putea ajuta, doar nu vine si le zice sa imi dea pace.

 silesax2, on 07 octombrie 2021 - 19:31, said:

ce înseamnă oameni toxici?, dă câteva exemple
Oameni negativi care doresc sa iti impiedice progresul, care nu fac altceva decat sa isi verse frustrarile si traumele pe tine, sa te contrazica non-stop, etc.

#10
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Te muti singur.

#11
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Te rog sa nu te superi. Incepe prin a inlocui poza de la avatar. Asta de aici de pe forum. Pune ceva, orice, dar sa fie placut, nu sa ma faca sa schimb imediat pagina.
Nu te autodeprima prin propriile tale abordari, fie doar si prin imagini incarcate la avatar.
Uite, spre exemplu eu am o poza absolut reala cu amplificatorul meu pentru muzica. Il am pe birou si ma bucur doar si pentru faptul ca il privesc.
Ia sa vedem, poti incepe cu asta? Adica cu poza despre care ziceam?
In mod cert, nu este obligatoriu, dar vezi poate incet-incet poti schimba ceva.

Nu iti opreste nimeni progresul. Este doar un motiv pe care il invoci, cum ca ei, aia toxici, te opresc din a progresa. Fii constit cu tine. Daca chiar vrei sa faci o chestie, nu te poate opri nimeni. Crede-ma!

Edited by addumi, 07 October 2021 - 19:42.


#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003

 RangerBoy, on 07 octombrie 2021 - 19:38, said:

ma gandeam la asta, insa in afara sa ma ''tranchilizeze'' cu pastile nu vad cum m-ar putea ajuta, doar nu vine si le zice sa imi dea pace.
Cred ca incurci psihologul cu psihiatrul!

Cea mai importantă diferență între psiholog și psihiatru se referă la metoda de tratament. Psihologul se ocupă de tratarea problemelor mintale și emoționale ale clienților prin ședințe de consiliere, dar fără să aibă voie să prescrie medicamente. Acest lucru rămâne în sarcina psihiatrilor, care au în spate o pregătire medicală adecvată, studiind întâi Medicina și apoi făcând cursuri legate de sănătatea mintală.

Edited by Bursul, 07 October 2021 - 19:41.


#13
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 baribalu, on 07 octombrie 2021 - 19:39, said:

Te muti singur.
Asta urmaresc,multumesc de sfat.

 addumi, on 07 octombrie 2021 - 19:40, said:

Te rog sa nu te superi. Incepe prin a inlocui poza de la avatar. Asta de aici de pe forum. Pune ceva, orice, dar sa fie placut, nu sa ma faca sa schimb imediat pagina.
Nu te autodeprima prin propriile tale abordari, fie doar si prin imagini incarcate la avatar.
Uite, spre exemplu eu am o poza absolut reala cu amplificatorul meu pentru muzica. Il am pe birou si ma bucur doar si pentru faptul ca il privesc.
Ia sa vedem, poti incepe cu asta? Adica cu poza despre care ziceam?
In mod cert, nu este obligatoriu, dar vezi poate incet-incet poti schimba ceva.

Nu iti opreste nimeni progresul. Este doar un motiv pe care il invoci, cum ca ei, aia toxici, te opresc din a progresa. Fii constit cu tine. Daca chiar vrei sa faci o chestie, nu te poate opri nimeni. Crede-ma!
Nu ma supar, pe topicurile mele toata lumea are dreptul la libera exprimare cu exceptia sa nu jicneasca pe nimeni.
La avatar este un soldat cu o masca pe fata, probabil tie ti se pare ca este altceva.

 Bursul, on 07 octombrie 2021 - 19:40, said:

Cred ca incurci psihologul cu psihiatrul!

Cea mai importantă diferență între psiholog și psihiatru se referă la metoda de tratament. Psihologul se ocupă de tratarea problemelor mintale și emoționale ale clienților prin ședințe de consiliere, dar fără să aibă voie să prescrie medicamente. Acest lucru rămâne în sarcina psihiatrilor, care au în spate o pregătire medicală adecvată, studiind întâi Medicina și apoi făcând cursuri legate de sănătatea mintală.
Si psihologul prescrie reteta la nevoie, eu asa stiu.

#14
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
"Jicneasca" ? serios?
Vezi ca ai gresit si titlul topicului.

#15
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Mai OP,eu pe telefonul personal am 14 numere cu tot cu alea setate default.  La alea raspund 24/24/7.  Restul trec de filtrul,,nevasta,,.  Si ignorarea ,,ciudatilor,e cea mai buna treaba. Sau dai Blok.  Intrebarea de 1000 parai-Reusesti sa nu iei legatura tu cu ,,oamenii toxici,,??

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Te duci la unu care sa te faca sa-ti alungi piticii fara medicamente.

Ai nevoie de consiliere. De aia ai si intrebat aici. Simti nevoia sa discuti despre problemele tale. Cu psihologul ai putea sta la taclale si sa descoperiti impreuna cum sa treci peste chestiile nasoale. Parerea mea!

#17
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Banii,banii bani!  Ca Bursule,nimeni nu face gratis nimic!  BTW,OP,cati anisori duci povara?

#18
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
Ironia și sarcasmul; fă uz de ele! Nu-i vor face pe cei din jurul tău mai puțin toxici, dar te vor face pe tine mai puțin reactiv în plan emoțional, desensibilizându-te pe parcurs, în raport cu acțiunile și vorbele celor care te deranjează. Prin ironie și sarcasm te întărești psihic și te ajută să-ți organizezi drumul în viață cu luciditate, fără să te mai afecteze ”interferențele” celorlalți.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate