Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum ne descuram cu oamenii toxici?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Hai ma in Ardeal , aci-s oameni faini , joburi bune , da-i dracu pe toxicii aia . O viata avem si aia merita traita din plin fara lichele primprejur!

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Plus pălincă ✌️

#75
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Stiu ca ardelenii sunt oameni faini, mereu m-am inteles cu ei.

#76
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFriskey, on 08 octombrie 2021 - 12:04, said:

Da boss, acum s-a apucat lumea de facut copii, pana acum omenirea s-a perpetuat prin clonare. Sa iti mai spun ca acum 80-100 de ani o familie cu 8-10 copii era ceva obisnuit?
Ti-am mai spus si pe topicul celalalt dar vad ca nu poti intelege: pe tine te-au crescut ai tai izolat in casa ca pe un embrion in eprubeta. Acum ti-au dat drumul si TU nu intelegi nimic din ce te inconjoara.
:))))))

Rangerboy, dar tu ce varsta ai?

#77
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View PostFriskey, on 08 octombrie 2021 - 12:04, said:

Da boss, acum s-a apucat lumea de facut copii, pana acum omenirea s-a perpetuat prin clonare. Sa iti mai spun ca acum 80-100 de ani o familie cu 8-10 copii era ceva obisnuit?
Ti-am mai spus si pe topicul celalalt dar vad ca nu poti intelege: pe tine te-au crescut ai tai izolat in casa ca pe un embrion in eprubeta. Acum ti-au dat drumul si TU nu intelegi nimic din ce te inconjoara.
Asa e, ai dreptate, restul sunt destepti eu sunt mai prost asa.

View PostMembruAnonim, on 09 octombrie 2021 - 07:31, said:

https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/smile.png)))))

Rangerboy, dar tu ce varsta ai?
3 ani.

Edited by RangerBoy, 09 October 2021 - 08:02.


#78
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostRangerBoy, on 08 octombrie 2021 - 07:38, said:

Sunt prea slabe pt mine, am observat ca vitaminele B au ceva efect.


Vitaminele sunt OK . Daca si-au demonstrat eficacitatea, continua cu ele. De asemenea, magneziu e foarte indicat.
Valeriana incearca sa iei tinctura. Pui in apa peste 10 picaturi (sau mai multe, pe incercate) si ai sa vezi ca efectul este altul decat la pastile sau ceaiuri ....

Pasul 2 (sau 3) sunt pastilele de sinteza. Dar nu iti recomand asa ceva decat in ultima instanta. Sunt din clasa: benzodiazepine in general.

#79
Ineedhelp22

Ineedhelp22

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.09.2021
Limitarea cat mai mult a contactului sau ignorarea lor, indiferent ca e mama sau tata.

#80
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View PostIneedhelp22, on 19 octombrie 2021 - 18:57, said:

Limitarea cat mai mult a contactului sau ignorarea lor, indiferent ca e mama sau tata.
Da, dar nu functioneaza mereu.

#81
bbseptik2017

bbseptik2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 23.08.2017

View Postadisz, on 07 octombrie 2021 - 20:02, said:

Intrebarea ar trebui sa arate asa:cum ma descurc cu oamenii toxici?
Apoi,cauta in DEX ce inseamna toxic si vei vedea ca oamenii nu sunt,nu pot fi toxici.
Problema mare este ca am uitat cum sa respectam parerea altuia/altora,sa avem rabdare (nu-i obligatoriu acest lucru) sa-i ascultam cu preopinentul nostru.Toate astea pe fondul transformarii in european cu drepturi,lucru care ne da iluzia falsa ca doar noi avem dreptate si doar parerea noastra conteaza.Restul lumii este zero,da capo al fine.
Subiectul da fata nu merita dezbatut,este inutil.Neadaptatii de acest gen trebuie intai sa-si trateze angoasele si de abia apoi sa judece pe altii.
Ba pot. https://www.clinicao...-o-identificam/

Edited by bbseptik2017, 21 August 2022 - 23:58.


#82
georgebarbu

georgebarbu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.02.2019
Încearcă să-i ignori cât mai mult posibil. Dacă asta nu este o opțiune, poți încerca să-i confrunți direct și să le explici de ce te deranjează. Este important să faci acest lucru într-un mod calm și respectuos, astfel încât să-i faci să își dea seama de impactul negativ al comportamentului lor asupra ta și asupra altora dacă e cazul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate