Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De ce marii actori, in ultima perioada, au jucat in filme proaste

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Vorbești de "mari actori" și îi dai exemplu pe Arnold și Van Damme...

#20
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Pai daca sunt numai filme proaste , ei in ce sa joace ??? Inainte filmele erau dedicate artei de toate felurile .
Azi toate filmele se doresc a fi transmitatoare de mesaje care se vor trendsetter , adica pe romaneste sa facem noi ce vor ei .
Iar ce transmit ei pe moment nu e deloc pe placul meu deci...le transmit si eu...altceva ce nu pot scrie pe forum .

#21
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Generația mea și cele din urmă sunt de așa natură.

#22
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Daca se copmpara Oscarurile de acum 30 de ani cu cele de astazi se vede cum a involuat treaba. Cum comercialul, kitsch-ul au invadat si arta.
Unii mari actori n-au facut compromisuri jucand in filme (foarte) proaste. Daca vreti filme de calitate, va trebui sa cautati in trecut. Ca repere, ati putea lua actori/actrite ca Anthony Hopkins, Jack Nicholson, Michael Douglas, Al Pacino, Dustin Hoffman, De Niro, Gene Hackman, Meryl Streep, Jodie Foster, Julie Andrews sau generatii mai vechi: Marlon Brando, Paul Newman, Spencer Tracy, Laurence Olivier, Peter O'Toole, Cristopher Plummer, Jane Fonda, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman, Barbra Streisand... si multi altii de valoarea lor.

PS: apropo, doar ce revad seria Nașul (The Godfather)... pe HBOGO. :D

Edited by ursamajor, 26 September 2021 - 14:44.


#23
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Citisem undeva ca scriitorii si scenaristii de la Hollywood au facu anii trecuti un fel de greva pentru a le creste remuneratiile pe scenariile lor,lucru cu care studiourile n-ar fi prea fost de acord.Ca atare vedem mizerii cu supermani and shit si alte fantasmagorii neverosimile.Iar in ce priveste actorii,ei isi fac meseria,daca reusesc sa dea peste un scenariu bun iau un Oscar sau critici pozitive sau joaca din inertie pe tot felul de mizerii de film.

#24
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
De exemplu Bruce Willis cu filmul Cosmic Sin notat pe imdb cu nota 2.5.
Midnight in the Switchgrass - 4.3
Out of Death - 3.1
Breach - 3.0
Hard Kill - 3.3

La ineputul carierei
Moonlight  - 7.6
Die Hard - 8.2
Die Hard 2 - 7.1
De Pulp Fiction , ce sa mai zic - 8.9

Odata cu inaintarea in varsta, actorii isi pierd acel farmec sau sex-appeal dar si energia de a performa la nivelul din tinerete. Nici producatorii nu mai sunt interesati de actorii in varsta care nu mai pot executa cascadorii.

Top 10 cei mai bine plătiți actori de la Hollywood 2020
Dwayne Johnson – 87.5 milioane dolari
Ryan Reynolds – 71.5 milioane dolari
Mark Wahlberg – 58 milioane dolari
Ben Affleck – 55 milioane dolari
Vin Diesel – 54 milioane dolari
Akshay Kumar – 48.5 milioane dolari
Lin-Manuel Miranda – 45.5 milioane dolari
Will Smith – 44.5 milioane dolari
Adam Sandler – 41 milioane dolari
Jackie Chan – 40 milioane dolari

Edited by Leo2006, 26 September 2021 - 14:55.


#25
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,355
  • Înscris: 22.10.2007

View Postcuculea, on 26 septembrie 2021 - 11:50, said:

Chiar astazi am terminat de vazut John Wick 3 si mi s a parut o super mizerie de film, adica toata seria, cel putin 2 si 3

Mi a rasarit o intrebare , uitandu ma la filmele din ultimii ani cu marii actori care au facut istorie pe vremuri, filme din ce in ce mai de rahat nedemne de ei….intrebarea era, de ce se complac acesti actori sa joace in astfel de filme, stricandu- le reputati la sfarsit de cariera.

VanDame- ultimul film de pe netflix, Ultimul Asasin ….o mizerie notorie, cred ca il pot numi mizeria anului in materie de filme
Keanu Reeves- cu seria John Wick, la fel o mizerie de fil unde sunt scene cu gloante si batai de cate 15 minute in continuu, plictisioare, sper ca noul Matrix sa ii mai spele din pacate
Arnold - Killimg Gunther
Rober DeNiro - seria cu Granpa,  numai comedie nu e…sau ma rog, cine a putut rade la ea dar mie personal mi s a parut super handicapata.

Daca mai a eti de completat la lista.
pentru bani joaca, john wick 3 a facut $327 milioane, incasarile astea spun ca n-a fost un film prost, doar ca nu esti tu in publicul tinta.
Deniro parca spunea ca s-a saturat de rolurile specifice si vrea sa schimbe registrul.

bruce willis o fi luat-o pe urmele lui nick cage si joaca in tot ce prinde pt a iesi din gaura.

Edited by _-livio-_, 26 September 2021 - 15:29.


#26
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005
în general, există două opțiuni:
1. mai bine nimic decât așa ceva
2. decât nimic merge și asta
fiecare alege 1 sau 2 în funcție de situația în care se află: unii poate au nevoie de bani (să își mențină stilul de viață), alții au nevoie de atenție, etc...

#27
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View PostNenea Zap, on 26 septembrie 2021 - 12:00, said:

Dar continuand ideea mi se pare ca Leonardo DiCaprio are doar filme proaste in ultimul timp.
Poti sa explici opinia asta, pentru ca a jucat in extrem de putine filme in ultima vreme: The Revenant(2015) si Once Upon a Time...In Hollywood(2019), in rest doar ceva reclame, scurt-metraje, documentare, etc.

#28
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
- Continutul filmelor e controlat si dictat politic, si e orientat pe trend informational. Documentat, nu povesti conspirationiste.
- Arhitectura filmelor e construita pe criterii bazate pe preferintele celor care platesc ca sa le vada.
- Actorii trebuie sa traiasca si ei si joaca pentru ca sunt platiti pentru asta.

#29
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Unii au impresia că actorii sunt niște repere morale, în loc să vadă că de fapt sunt niște mincinoși cu ștaif, dar și lichele mulți dintre ei.
Ați văzut de curiozitate cum arată azi Jason Statham, Dolf Lundgren sau Vin Diesel? Îți vine să verși, burtă ca maneliștii și mușchi zero.

#30
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Nu am văzut, poți atașa niște poze?

#31
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Dolph Lundgren nu am găsit decât într-un clip pe youtub dar arată cel mai rău dintre toți. O epavă.

Attached Files



#32
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Postsandel1, on 26 septembrie 2021 - 22:43, said:

Dolph Lundgren...

Nu uita ca e si cel mai in varsta, din cei trei mentionati. In plus, desi sunt actori de actiune, cine stie, poate aspira la ceva roluri de "caracter" pt. care sunt necesare modificari corporale... :)

View PostRamuran, on 26 septembrie 2021 - 17:18, said:

- Continutul filmelor e controlat si dictat politic, si e orientat pe trend informational. Documentat, nu povesti conspirationiste.

Nu stiu cat de "informational" avand in vedere super-eroii de care e plin ecranul. Mare si mic.

#33
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postursamajor, on 26 septembrie 2021 - 14:43, said:

Daca se copmpara Oscarurile de acum 30 de ani cu cele de astazi se vede cum a involuat treaba.
Ganditi-va ca in 1995 la Oscaruri, Shawshank Redemption (care e locul 1 IMDb) nu a luat nici un Oscar (desi a avut 7 nominalizari) ... si impreuna cu Pulp Fiction, alt film de top 10 all time IMDb (momentan pe locul 8), au pierdut si la cel mai bun film al anului in fata lui Forrest Gump, si el aflat pe locul 12 IMDb all time. Cam asta era competitia pe vremea aia Posted Image

Edited by utopium, 27 September 2021 - 10:56.


#34
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View Postcuculea, on 26 septembrie 2021 - 12:21, said:

Da si asta e adevarat…dar si actorii se preteaza la niste roluri de 2 lei…na, trebuie sa manace si gura lor ceva. E si asta o meserie, deci trebuie sa lroduca bani intr un final .
Dacă ei se plâng că nu au ce mânca... Cu banii ce-i iau pe un film poți trăi liniștit tot restul vieții. Cred mai degrabă că din păcate s-au obișnuit să facă tot felul de compromisuri ca să apară pe ecran și să nu-și piardă statutul de VIP-uri în centrul atenției. Că lipsă de bani cu siguranță nu este.

#35
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
1. In principiu depinde de regizor cum ii pun in valoare pe actori.
2. Ca sa faci un film bun iti trebuie timp si multa energie, se trag multe duble. De la o anumita varsta nu mai poti, nici nu mai esti motivat.
3. A fi actor e ca un drog. Greu te desparti de meseria asta, chiar si cand esti la pensie. Asa ca o mica tura pe platourile de filmare, ii mai invioreaza. Sa nu fie ceva greu sa-si dea duhul in fata camerei.

#36
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View PostBucsaMobilul, on 26 septembrie 2021 - 12:09, said:

Filmele/desenele/muzica/orice parcă erau făcute cu mai mult suflet și pasiune înainte. Acum totul e prea comercial, totul e impus în termene, contează mai mult cantitatea decât calitatea. Asta e părerea mea subiectivă.
Toate pline de propagande, e musai sa le aiba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate