Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

De ce marii actori, in ultima perioada, au jucat in filme proaste

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Chiar astazi am terminat de vazut John Wick 3 si mi s a parut o super mizerie de film, adica toata seria, cel putin 2 si 3

Mi a rasarit o intrebare , uitandu ma la filmele din ultimii ani cu marii actori care au facut istorie pe vremuri, filme din ce in ce mai de rahat nedemne de ei….intrebarea era, de ce se complac acesti actori sa joace in astfel de filme, stricandu- le reputati la sfarsit de cariera.

VanDame- ultimul film de pe netflix, Ultimul Asasin ….o mizerie notorie, cred ca il pot numi mizeria anului in materie de filme
Keanu Reeves- cu seria John Wick, la fel o mizerie de fil unde sunt scene cu gloante si batai de cate 15 minute in continuu, plictisioare, sper ca noul Matrix sa ii mai spele din pacate
Arnold - Killimg Gunther
Rober DeNiro - seria cu Granpa,  numai comedie nu e…sau ma rog, cine a putut rade la ea dar mie personal mi s a parut super handicapata.

Daca mai a eti de completat la lista.


#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Nicolas Cage si Liam Neeson.

Eu ma gandesc ca accepta rolurile mediocre nu neaparat din cauza banilor, ci si din cauza ca altceva mai bun nu li se ofera.

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Ce ai pus tu acolo numai actori mari nu sunt.
Van Damme sau Arnold au fost adaugati doar pentru muschi, nu pentru actul lor artistic.

Dar continuand ideea mi se pare ca Leonardo DiCaprio are doar filme proaste in ultimul timp.

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Actorul nu e regizor.

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostNenea Zap, on 26 septembrie 2021 - 12:00, said:


Dar continuand ideea mi se pare ca Leonardo DiCaprio are doar filme proaste in ultimul timp.

Da…asta e ideea…sa continuam ideea. Si poate, in toata ‘barfa ‘ asta ca intre baieti…gasim si o asa zisa explicatie.

Poate ca ar fi bine si niste exemple de filme proaste asociate actorilor.

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
La cati bani iau nu mai stau sa faca măsuri



#7
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010
Actori buni/rai(prosti) sau Filme Bune/rele este destul de subiectiva. Cam ca si cu frumosul.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Oricum ai facut un sacrilegiu sa pui in aceeasi listă pe vandamme, arnold  și pe Keanu

#9
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
Filmele/desenele/muzica/orice parcă erau făcute cu mai mult suflet și pasiune înainte. Acum totul e prea comercial, totul e impus în termene, contează mai mult cantitatea decât calitatea. Asta e părerea mea subiectivă.

#10
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postwaterman, on 26 septembrie 2021 - 12:07, said:

Oricum ai facut un sacrilegiu sa pui in aceeasi listă pe vandamme, arnold  și pe Keanu
Ti se pare ca Keeanu a facut filme bune in ultima perioada? Sper sa isi spele reputatia cu noul Matrix. S au dus vremurile cand juca in capodopere ca Poimt Break (film de referinta) sau chiar si primele Matrix uri. Acum , duzine de John Wick, juma de ora din film de impuscaturi si creeri pe pereti. Bai…ce rahat de film, plictisitor la un moment dat.

View PostBucsaMobilul, on 26 septembrie 2021 - 12:09, said:

Filmele/desenele/muzica/orice parcă erau făcute cu mai mult suflet și pasiune înainte. Acum totul e prea comercial, totul e impus în termene, contează mai mult cantitatea decât calitatea. Asta e părerea mea subiectivă.

Da…total de acord.

Exactdin motivul asta am si deschis discutia si vroiam sa stam la o barfa mica pe acest subiect…..am vazut filme vechi si filme noi cu aceeasi actori…iar calitatea filmelor, mi se pare ca s a dus teribil de mult in jos

Edited by cuculea, 26 September 2021 - 12:14.


#11
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
Keanu Reeves nu prea e mare actor. As zice ca e un actor bun care arata bine, are farmecul lui, de asta a si avut succes cu Matrix, in rest nu prea are filme de calibru.

VanDame are un film acum vreo 2-3 ani grozav, ceva in care lucreaza ca bodyguard.

Arnold si Deniro sunt prea batrani.

#12
nico99900

nico99900

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,068
  • Înscris: 09.09.2010

View PostBucsaMobilul, on 26 septembrie 2021 - 12:09, said:

Filmele/desenele/muzica/orice parcă erau făcute cu mai mult suflet și pasiune înainte. Acum totul e prea comercial, totul e impus în termene, contează mai mult cantitatea decât calitatea. Asta e părerea mea subiectivă.
Ceea ce conteaza e sa se vanda si sa genereze incasari record. Cel putin pentru filmele facute de marile studiouri.

#13
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Nu actorii sunt de vina pentru filmele proaste, ci regizorii. Acestia sunt in pana de ideii si multi dintre ei nu sunt capabili sa-i puna in valoare.

#14
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostKLMN, on 26 septembrie 2021 - 12:19, said:

Nu actorii sunt de vina pentru filmele proaste, ci regizorii. Acestia sunt in pana de ideii si multi dintre ei nu sunt capabili sa-i puna in valoare.
Da si asta e adevarat…dar si actorii se preteaza la niste roluri de 2 lei…na, trebuie sa manace si gura lor ceva. E si asta o meserie, deci trebuie sa lroduca bani intr un final .

#15
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Nu te uiti unde trebuie, uita-te la filmele produse de A24 si HBO, desi, vad ca HBO incep si ei usor, usor sa o dea in zeama.

#16
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Se joaca ce se cere, audienta este alta. Noi doar imbatranim, ce bun era vandam pe vremuri... acu n`as mai putea...

#17
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
1. Actorul e platit sa "joace" ... si pe mine daca m-ai plati, as canta manele
2. Ce e fain / aiurea e relativ
3. Van Dame & Arnold actori buni ? exact ce am zis la punctul 2, chestiile astea sunt relative

#18
hvac

hvac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 16.12.2020
Ne place sau nu lumea s-a schimbat. Drept urmare orice e comercial urmeza trend-ul. Ca multi nu se mai regasesc in lucrurile noi asta e alta discutie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate