Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Electric & Gas Power Trade SRL - pareri, opinii, experiente

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#55
daddy0307

daddy0307

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.05.2007
daca vand portofoliul, cel care cumpara trebuie sa respecte contractele. teoretic si legal. incearca vad sa nu procedeze ca restart.
eu astept falimentul.

#56
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

 daddy0307, on 04 noiembrie 2021 - 15:51, said:

daca vand portofoliul, cel care cumpara trebuie sa respecte contractele. teoretic si legal. incearca vad sa nu procedeze ca restart.
eu astept falimentul.

Nu cred.. Tocmai de asta-i suna pe clienti, sa-i amageasca sa incheie contracte noi la preturi de 3x mai mari.
Faptul ca la astia de la Electric & Gas Power sunt clienti care au plecat de la Restart in speranta ca rezolva iar noul furnizor i-a tinut doar o luna si i-a aruncat pe drumuri spune foarte multe despre tara africana in care traim.

Deci oamenii aia au venit la acest furnizor pentru un pret fix pe 3 luni (deja majorat) iar combinatia a durat numai o luna, dupa care au ajuns din nou pe drumuri..

incredibil...

#57
daddy0307

daddy0307

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.05.2007
nu i suna nici EGP nici Enel.

in Africa e mai bine cred.

#58
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

 daddy0307, on 04 noiembrie 2021 - 16:43, said:

nu i suna nici EGP nici Enel.

Cum nu-i suna ENEL?  Citeste posturile #39, #40, etc..  O parte din oamenii de la Electric Gas sunt mutati de la Restart (alti tepari) cu numai o luna in urma.  Oamenii aia s-au bucurat la un contract cu pret fix pe 3 luni, sa treaca macar Sarbatorile...

Ce nenorocti.. bai tataie... !

#59
daddy0307

daddy0307

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.05.2007
dupa cum arata cineva mai sus, suna din partea Enel. ofertele sunt primite apoi de la customservice, agentie de intermediere.
pe altii i au sunat de la distributie gaz.
pe mine nu m a sunat nimeni inca.
eu unul nu cred ca suna angajati Enel

#60
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

 Rav_885, on 04 noiembrie 2021 - 17:04, said:


Cum nu-i suna ENEL?  Citeste posturile #39, #40, etc..  O parte din oamenii de la Electric Gas sunt mutati de la Restart (alti tepari) cu numai o luna in urma.  Oamenii aia s-au bucurat la un contract cu pret fix pe 3 luni, sa treaca macar Sarbatorile...

Ce nenorocti.. bai tataie... !
Exact asta am făcut eu și nici nu mi-a început contractul că deja mă sună de la Enel... De unde până unde?!

#61
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

 daddy0307, on 04 noiembrie 2021 - 17:11, said:

dupa cum arata cineva mai sus, suna din partea Enel. ofertele sunt primite apoi de la customservice, agentie de intermediere.

Pai si cine le-a dat numerel de telefon la aia, bai nenica.. ca-i treaba de GDPR .. ce treaba au aia cu datele personale ale clientilor de la Electric Gas?  Pe bune... !
Pe mine m-a sunat odata ENEL-u sa-mi propuna niste balarii dar.. pastrasem un loc de consum la ei.. aveau numarul de telefon, precum si acordul meu.

Ce draku se petrece in tara asta bai tataie... ?

#62
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Am intrat un pic in EGP si am zis ca am contract fix pana 31.12.2021, darr pretu criza etc. si am zis luam legatura cu ANRE ca incalti contractul cu pret fix? dupa tanti mi-a confirmat ca da am pret fix dar dupa se va schimba si o sa fie maaare.
Ca ar fi bine sa trec la ENEL au oferta "custom" si ei sunt singuri pe piata care mai incheie contract de gaj, in decembrie nu o sa vrea nimeni sa incheie contract cu mine, bla bla bla....

Pe mine ma bate gandu sa bag o reclamatie la ANRE, Delgaz Gird si astea cu GDPR-ul

#63
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

 Heavyd, on 04 noiembrie 2021 - 19:12, said:

Am intrat un pic in EGP si am zis ca am contract fix pana 31.12.2021, darr pretu criza etc. si am zis luam legatura cu ANRE ca incalti contractul cu pret fix? dupa tanti mi-a confirmat ca da am pret fix dar dupa se va schimba si o sa fie maaare.
Ca ar fi bine sa trec la ENEL au oferta "custom" si ei sunt singuri pe piata care mai incheie contract de gaj, in decembrie nu o sa vrea nimeni sa incheie contract cu mine, bla bla bla....

Pe mine ma bate gandu sa bag o reclamatie la ANRE, Delgaz Gird si astea cu GDPR-ul

Pai baga.. ca noi am inrosit ANREu si ANPCu de cand cu Restart.... Problema e ca n-ai primit totusi o notificare oficiala ca iti creste pretul, doar niste telefoane. Noi am primit notificare.. mai bine stai sa vezi care e mersul.

#64
daddy0307

daddy0307

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.05.2007
oferta custom de acum de la Enel cu 315 lei fara taxe depaseste plafonarea de 370 lei cu taxe incluse.
deci cu ce ma ajuta ca va fi mare in ianuarie ca oricum e plafon maxim la pret pana in aprilie.
iar in dec cand ma notifica ei, plec unde vreau.

#65
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021

 daddy0307, on 04 noiembrie 2021 - 19:55, said:

oferta custom de acum de la Enel cu 315 lei fara taxe depaseste plafonarea de 370 lei cu taxe incluse.
deci cu ce ma ajuta ca va fi mare in ianuarie ca oricum e plafon maxim la pret pana in aprilie.
iar in dec cand ma notifica ei, plec unde vreau.

Nici eu nu am inteles cum drku se aplica plafonarea in conditiile in care toate preturile actuale din piata depasec cu 25% plafoanele din OUG 118/2021.
Am impresia ca furnizorii forteaza acceptarea acestor preturi ca sa le poata factura din aprilie 2022 incolo, adica de cand dispar compensarile.

#66
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
Am trimis si eu acte la astia,s-au cacacit pe ei si mi-au trimis contractul dupa 2 sapt.nu am mai semnat nimic,se pare ca am avut noroc chior

#67
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021
Mai, eu nu inteleg.. daca stiau ca nu-si pot respecta contracte... la ce drku au mai lasat oamenii sa aplice la ofertele lor?
Aia de la Restart, saracii, sunt cei mai loviti... desi au semnat cu un pret mai mare decat aveau la Restart, nu au apucat sa se bucure decat o luna.. nici nu s-a uscat cerneala de pe contract.

Asta numesc eu piata concurentiala varza, facuta pe genunchi.. sa fie ceva acolo... sa iasa banu...  din pacate se sparge in capul oamenilor simpli care au si ei un aragaz si o centrala termica.

#68
LauraPV

LauraPV

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.11.2021
Oare a primit cineva vreo notificare despre EGP?
De unde se poate afla situatia?

#69
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Nu, nu am primit notificare scrisa si nici factura de octombrie nu este emis...

#70
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
O vazut golaneala restart si ce si-o spus,da noi suntem mai prosti,daca tot se poate,hai si noi,nu este niciodata o solutie violenta,dar astia doar asa pot pricepe,ar trebui mers la sedii anpc sau alte institutii,scosi oamenii afara si dat foc,ca si asa nu fac nimic pt noi,din contra s-au inhaitat cu astia si ne f... care cum vor

#71
Rav_885

Rav_885

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,805
  • Înscris: 17.09.2021
Daca nu ați primit notificare, contractul se derulează așa cum l-ați încheiat. Sunt obligați prin lege sa notifice orice schimbare.
Chiar daca vând portofoliul de clienți la Enel, cei de la Enel trebuie sa respecte contractele încheiate, macar cele 3 luni de care s-a discutat. După care pot notifica majorări de prețuri

Edited by Rav_885, 05 November 2021 - 09:55.


#72
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
Au timp sa trimita si acele notificari,suntem in tara in care nu se mai respecta nimic

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate