Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Xiaomi 11T / 11T Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
570 replies to this topic

#433
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
E un update de securitate

#434
aaddyymaster

aaddyymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 14.02.2009
Ma interesa și pe mine 11t pro dar păcat de soft, are prea multe bug-uri. As fi luat s21 FE cu ochii închiși dar e prea mic, nu as lua ceva mai mic de 6.67, mai aștept a73 care încă nu e adus oficial în România și nu merita asa. Xiaomi 12t pro e și mai prost se pare

#435
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Eu am 11T și merge bine. La ce bug-uri te referi?

Edited by r3my_cc, 08 December 2022 - 07:06.


#436
pustiul_red

pustiul_red

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 09.01.2010
Eu zic ca sa descurcat destul de bine bateria . Am pus o poza, nu stiu daca sa încărcat. In afara de baterie care tine mult si încărcarea rapidă, eu unu nu as ramane pe Xiaomi, mai au de lucru la soft.

Attached Files


Edited by pustiul_red, 09 December 2022 - 18:50.


#437
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Îți respect părerea, dar eu nu înțeleg "mai au de lucru la soft". Am două Xiaomi, de peste un an - aproape doi ani la unul dintre ele, nu am nicio problemă, de niciun fel, pe niciunul dintre ele.
"Mai au de lucru la soft" - ce mai au de lucru?
Mai butonez uneori Samsung-urile soției și ale fiicei (Z Flip 3 și A52s), dar nu am remarcat nimic în plus pe partea de soft.

Edited by r3my_cc, 10 December 2022 - 09:58.


#438
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Ca tot se vorbeste de problemele de soft la Xiaomi... Acum o luna am cumparat un 11T Pro nou. Telefonul functioneaza bine, dar am un ghimpe, pentru ca os este MIUI Global 12.5.20 cu securitatea pe decembrie 2021 si nu se lasa actualizat nicicum. Desigur, ii cer actualizare OTA in fiecare zi, degeaba, nu gaseste nimic. Am descarcat diverse variante de os de pe net, cand ii dau actualizare, face verificarea actualizarii si glasuieste ca nu s-a putut verifica pachetul de actualizare, actualizati prin USB in schimb... Pai se poate, orice pentru telefonul propriu... am instalat pc suite pentru Xiaomi, minunat program, dar care nu vede telefonul, desi este cuplat la calculator, iar de pe pc am acces la telefon prin explorer. Ma puteti ajuta cu o idee?

#439
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Caută, te rog, prin postările mele. Am pus un "tutorial" acum câteva luni, pas cu pas și capturi de ecran relevante.

#440
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Aici nu am gasit, ai pus ceva pe topicul despre 11 Lite, dar sunt doar capturi de ecran cu modaltatea de a forta un update OTA clasic, nu functioneaza la mine...

#441
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Da, cred că acolo pusesem. Ar trebui să funcționeze la fel.
Tu ce model de telefon ai, mai exact? Eventual pune o captură similară cu ce am pus eu, aici. Nu e normal ce se întâmplă la tine.

Attached Files


Edited by r3my_cc, 11 December 2022 - 23:17.


#442
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
In ordinea numerelor de pe tricou... versiunea de telefon si soft, mesajul ca nu gaseste actualizari, mesajul ca nu poate actualiza folosind versiunea downloadata ( si credema ca am incercat multe ) si un print screen de pe calculator, cu explorereul care vede telefonul, dar simultan, aplicatia MiPcSuite nu vede nik! Posted Image

Attached Files


Edited by jozefin, 12 December 2022 - 18:47.


#443
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Este cumva codat pe vreo rețea? Am mai auzit cazuri de telefoane codate care nu au acces la update-uri de sistem

#444
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Nu este cumparat la liber de la Saturn, un fel de Altex german!Posted Image

#445
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Am studiat puțin problema. Se pare că soft-ul de pe telefonul tău nu e ce trebuie.
Ar trebui să faci manual update-uri pe ruta atașată.
Uite și un link util: https://xiaomifirmwa...hive/miui/vili/

Înainte de orice, aș seta Germania la regiune, poate după asta își ia singur ce trebuie.

Attached Files


Edited by r3my_cc, 13 December 2022 - 20:30.


#446
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Multumesc pentru ponturi, am infrant! Posted Image Telefonul era cumva blocat in lumea lui si a trebuit sa descarc si sa fac update manual la urmatoarea versiune, respectiv, de la 12.5.20 la 12.5.21, varianta pe care a acceptat-o. In momentul restartului cu noua varianta, deja m-a anuntat ca exista o actualizare in asteptare si a sarit direct la ultima varianta, 13.0.20, cu securitatea pe noiembrie!

#447
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Mă bucur că ai reușit. Să te bucuri de el!

#448
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 06.09.2004
Al meu are 13.0.9.0, tot noiembrie. Nu este PRO.

#449
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Aveti careva SIM de Digi in Xiaomi 11T Pro? Va functioneaza VoWiFi tot timpul?

#450
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Eu am pe vdf, dar merge excelent și pe vdf

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate