Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

O bătrână a rămas blocată pe acoperișul balconului. După ce a fost salvată, i-a cerut pompierului să coboare tot pe scară

* * - - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
O bătrână a rămas blocată pe acoperișul balconului. După ce a fost salvată, i-a cerut pompierului să coboare tot pe scară: abia făcuse curat în casă

Operațiune de salvare inedită în Piatra Neamț! O femeie de 71 de ani care s-a urcat pe acoperișul balconului ca să spele geamurile a rămas blocată acolo.
Pompierii au intervenit cu o autospecială cu scară. Unul dintre salvatori a luat-o pe femeie de pe acoperișul balconului și a băgat-o în interior, însă când să intre și el în casă ca să iasă pe ușă, femeia l-ar fi oprit și i-ar fi spus să coboare tot pe balcon, pe scara culisabilă.
Și asta pentru ca bătrâna abia făcuse curat. Vecinii recunosc și ei că femeii îi place să aibă tot timpul casa impecabilă.

sursa

#2
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
La anii dansei nu cred ca stie ce este cu ea, la urmatoarea abatere ar trebuii si pompierul sa ii zica lafel , stai acolo ca nu te-am urcat eu

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
"Sa nu bagi straini in casa", i-a zis candva mama ei. Nu s-a referit la balcon, doar la casa.

#4
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
Păcat că votul ei pentru PSD nu rămâne blocat nicăieri.

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
taranca cu par pe limba. trebuia sa-l bage in casa, sa-i faca avansuri secsuale. sau macar o dulceata cu un pahar rece de apa.
nici babele astea nu mai sunt ce erau odata.

Edited by laffin, 24 August 2021 - 16:49.


#6
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Baba e nesimtita, pe langa ca a salvat-o nu l-a lasat sa intre. Asa nesimtitre....

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Pot sa zic baba sclerozata? Doar este aria de Fun.

Alte babe salveaza pisica cu ajutorul pompierilor.

#8
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
D'aia nu sunt pompier . Daca eram pompierul ala ,stirea ar fi sunat astfel:
" Ca incredibil la Piatra Neamt! Rasturnare de situatie.Batranica ramasa blocata pe acoperisul propriului balcon ,a ramas tot acolo chiar daca a fost solicitat sprijinul pompierilor.Pompierul sosit la fata locului a coborat initial batranica dar in urma discutiei cu dumneai,pompierul a ales sa o aseze la loc pe acoperis..Purtatorul de cuvant al pompierilor a declarat ca vor intreprinde cercetari in acest caz,iar daca va fi gasit vinovat,pompierul ... ".

#9
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005
Adevarul e ca-i era mai usor oricum sa coboare pe scara pe care a urcat decat sa urce pe geam in apartament, apoi pe scarile blocului.

Batranica s-a gandit la binele lui, sa nu-si rupa pompierul picioarele intrand pe geam. :)

#10
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

- Doamna, acum ca v-am salvat, pot sa intru in casa sa fac un pipi? Ma tin de cand am plecat de la statie...
- Cu papucii astia murdari, niciodata. Pai eu am facut curat, am dat cu mopul, am dat cu Domestos, am spalat WC-ul, am racait acolo...
- Dar nu, ca ma descalt, iau papucii in mana si trec in sosete.
- Nu, nu, sa-mi puta mie a picioarele matale toata noaptea, sa nu pot eu uita la televizor, ca simt miros de picioare.

Edited by miki07, 24 August 2021 - 17:38.


#11
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,871
  • Înscris: 26.01.2010
Comandante, am ajuns la locul faptei!
- Și? Care este situația?
- O femeie și-a înjunghiat soțul cu 12 lovituri de cuțit, l-a împușcat în cap, apoi la decapitat și i-a ar trupul.
- Și care a fost explicația ei pentru această crimă oribilă?
- Spune că soțul a intrat încălțat în timp ce ea spăla parchetul.
- Și ați reușit să o arestați?
- Așteptăm să se usuce parchetul ... .

#12
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,475
  • Înscris: 17.04.2006
Eu sunt curios cum a ajuns tanti pe acoperisul balconului si daca este vorba de un bloc sau o casaPosted Image

#13
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Deci din cate observ aia nu trebuiau sa aiba balcone. Au facut balcoane. Si vecina de la etajul superior ce o zis? Amu? Hai ca ma cocotez eu pe acoperisul prostului de sub mine care si-a facut balcon si imi sterg geamurile pe dinafara.

#14
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
data viitoare, pompieri sa intre pe usa...

#15
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
vreau sa vad baba pe acoperis.pune filmuletul sau poza

m/am crăcănat de ras.

#16
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

View PostFane, on 24 august 2021 - 16:08, said:


Şi asta pentru ca bătrâna abia făcuse curat. Vecinii recunosc şi ei că femeii îi place să aibă tot timpul casa impecabilă.

sursa
Femeia de serviciu este violata. La politie este intrebata de ce nu a fugit. Raspuns , pai unde sa fug ?! In stanga perete, in dreapta perete, in fata abia spalasem !!

#17
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021

View PostEMPP, on 25 august 2021 - 06:01, said:

vreau sa vad baba pe acoperis.pune filmuletul sau poza

m/am crăcănat de ras.
Este video in link de la antena1.

#18
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Azi, a rasturnat unul TIR-ul, sa salveze o baba de 90 de ani, care ii sarise in fata. TIR-ul a distrus un gard si a intrat intr-o casa.
Baba, ca cealalta colega a ei, cu pompierul, era foarte suparata ca primise amenda pentru traversare neregulamentara.
Sustinea ca soferul era vinovat: "Ei, da, cum sa ma omoare daca eu eram ca lumea?"Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate