Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Proiect politie contra soferilor agresivi

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#109
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Daca nu iti convine starea actuala baga-te in politica si fa lobby sa se schimbe legile. Pana atunci insa, ramane cum e. Vezi sa nu faci un anevrism ceva .... am auzit ca nu e sanatos sa te stresezi.

#110
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

View Postro_explorer, on 07 august 2021 - 12:19, said:

Cat timp respect legislatia in vigoare, totul e OK.

Yep, +10.

Sint singurul incercat de aceasta angoasa provocata de impresia unui numar anormal de ridicat de cocalari in libertate pe Softpedia?…

#111
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

View Postgeorge_alexandru, on 07 august 2021 - 08:25, said:

In schimb, imbecilii care nu stiu sa faca o depasire...aia sunt periculosi pentru intra fix in "fraierii" care circula regulamentar pe sensul opus. Apoi dau vina pe "ala care mergea incet"

Mai zic o data, cine nu poate conduce pentru ca "altii merg incet", nu au treaba cu condusul. Fie nu stiu sa faca o depasire, fie nu au rabdare, in ambele situatii, nu au ce cauta pe sosea.

dap…


#112
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postapocalipsul, on 07 august 2021 - 12:45, said:

e lame sa iti ascunzi incapacitatile in umbra legii...
pe scurt dreptul tau se opreste cand incepi sa-l lesezi pe al meu
Nimic nu e mai lame decat spiritul de cocalar incapabil sa se desfasoare liber.
Cred ca e o adevarata tragedie existenta asta mizera de cocalar plouat.
Ar vrea sa mearga tare, dar n-are bani de benzina, ar vrea sa-si arate valoarea dar n-are cu ce si, cel mai nasol, si-ar dori sa fie acceptat asa cum e el dar lumea e rea si-l condamna.

Ca multi ar vrea multe dar saracii de ei joaca la cupa de ciocolata(ca sa nu-i zic pe nume) si viseaza la Champions League-ul cocalarilor. Norocul nostru daca pot sa chem asta noroc. Cred ca e, ca se putea si mai rau.

Ca tot ziceai de prosti, astia au o singura sansa - sa fie de treaba. Poti incerca. S-ar putea sa-ti mearga mai bine in viata si sa te mai si linistesti putin cu ocazia asta.
Sau nu, dar macar nu te mai plange ca ti se incalca dreptul de a incalca liber legea.

#113
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,672
  • Înscris: 03.12.2014

View Postapocalipsul, on 07 august 2021 - 06:21, said:

bai baiatule... viata mea si timpul meu e pretioasa... (din toate punctele de vedere)
e cel mai pretios lucru din lume, pentru ca e limitat
drumul, soseaua, delpasarea, sunt mijloace, nu scopuri.
n-am sa-i permit unui prost sa-mi iroseasca secunde (uneori minute) pretioase din viata...
tu cu viata ta, cu timpul care ti-a fost harăzit, poti face ce vrei...

e fix ca in viata... toti au acelasi potential dar unii ajung mai departe...
daca nu esti in stare? daca atata poti? lasa-i pe altii! nu incurca inutil!

d-aia ne merge nouă așa bine în România că e plin de valoroși d-aștia ca tine.

#114
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 26.01.2014
de aia ne merge noua asa bine... ca e plin de prosti pana la saturatie...
voua va merge prost pentru ca voi nu sunteti noi!... si pentru ca votati cum votati! Posted Image
văitatul = sport national!
vrzi tu? oamenii, implicit soferii, se impart in 2 mari categorii... cei care actioneaza si cei care reactioneaza...
unii asteapta sa li se dea, sa li se faca... sa le vina randul, se adapteaza la context... altii isi croiesc drumul singuri, isi fabrica contextul dupa necesitati...

acum te las pe tine sa judeci... care obtin mai mult de la viata... si care se tavalesc in mediocritate...

Edited by apocalipsul, 08 August 2021 - 09:35.


#115
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Grabitii adevarati nu stau dupa melci, ci le baga un brake-check ca sa stea, apoi, dupa asigurator. De vreo douazeci de ori mai mult. Valoarea trebuie scoasa in evidenta. Cam ca paduchele pe frunte.

#116
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Aștept cu mare interes valul de știri cu vaicareli generalizate de la cei care rămân fără permise și fără mașini în următorii ani, ca urmare a inaspririi pedepselor pe șosele.
Vite pe sosea sunt peste tot dar mai devreme sau mai târziu își găsesc locul lor în cireada.

#117
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 26.01.2014
sigur... ca toti cei ce traiesc in realitati proprii, ai asteptari nerealiste...
sansele sunt sa mori asteptand...

Quote

Dar asta nu inseamna ca nu o sa urmaresc cu interes dezvoltarea situatiei. E un studiu social interesant.
Posted Image

ai definit corect situatia... "jungla"

Edited by apocalipsul, 08 August 2021 - 10:32.


#118
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Deja singura mea legatura reala cu jungla romaneasca este un pasaport ... sincer iti spun ca din partea mea nu aveti decat sa va mancati de vii pe sosele. Dar asta nu inseamna ca nu o sa urmaresc cu interes dezvoltarea situatiei. E un studiu social interesant.

#119
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postapocalipsul, on 08 august 2021 - 09:29, said:

de aia ne merge noua asa bine... ca e plin de prosti pana la saturatie...
voua va merge prost pentru ca voi nu sunteti noi!... si pentru ca votati cum votati! Posted Image
văitatul = sport national!
vrzi tu? oamenii, implicit soferii, se impart in 2 mari categorii... cei care actioneaza si cei care reactioneaza...
unii asteapta sa li se dea, sa li se faca... sa le vina randul, se adapteaza la context... altii isi croiesc drumul singuri, isi fabrica contextul dupa necesitati...

acum te las pe tine sa judeci... care obtin mai mult de la viata... si care se tavalesc in mediocritate...

LoL
2-3 postari mai in urma te vaitai ca ti se incalca dreptul de a te "grabi" iar acum te visezi vreun victorios care "calca pe cadavre" pt a-si atinge scopul :)

Iar la faza cu prostii, ideea e sa nu fii.
Din gura merge doar cand nu faci prostii. Cand faci, doar trancanesti degeaba incercand sa te scoti dar tot asa ramai.

Iar ultima e bomboana de pe coliva, ca iar te vaitai ca ai merge tare dar n-ai bani nici de benzina nici de masina si cautai un tomberon cu GPL sau ceva care sa consume cat mai putin ca sa isi permiti si tu in sfarsit sa eliberezi cocalaria care zace ne-eliberata in tine din lipsa de mijloace.
Smecheria asta pe care incerci tu sa o fluturi cere mult mai mult decat citate din versurile lui Salam.

Dupa cum am spus, nimic mai jalnic decat un cocalar plouat plin de aspiratii dar fara mijloace.

Ce sa zic, iti doresc frustrare placuta in continuare.

PS. Cum a fost cand te-ai grabit ca natangul pana la vama iar GPSul te-a ratacit prin Bulgaria pe drumuri inchise?
Victorie maxima probabil :D

Edited by underb, 08 August 2021 - 11:00.


#120
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 26.01.2014
cred ca sigur ma confunzi...
nu cred ca m-am vaitat vreodata...
cu mijloacele... nu stiu daca tot neamul ta va avea vreodata  macar 10%
daca citeai atent vedeai ca era vorba si de un Porsche pe acolo...
eu am trecut de mult de a 60a masina cumparata... tu?
pentru mine o masina nu mai reprezinta valoare... validare, aspiratie...
asa ca nu stiu la cine sunt frustrarile... ca la mine nu...
cum pot fi invidios pe niste looseri?
eu am viata de trait, nu casc gura la altii cum isi traiesc viata... nu ma freaca griji...
aaa ca am aspiratii?!? da! ma declar vinovat. daca nici de alea n-ai? ce sa zic? nasol...

#121
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Daca nu pui si poza cu extrasul declaratiei de venit, cu cheia de la Porsche aruncata neglijent pe masa, nu ai rezolvat nimic.

Edited by ro_explorer, 08 August 2021 - 11:34.


#122
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
LoL
Sigur o sa te scoti asa...

Iti statea mai bine cand te vaicareai ca nu ti se respecta drepturile de cocalar plouat. Era mai aproape de realitate.



View Postro_explorer, on 08 august 2021 - 11:31, said:

Daca nu pui si poza cu extrasul declaratiei de venit, cu cheia de la Porsche aruncata neglijent pe masa, nu ai rezolvat nimic.
Stai sa vina neamurile acasa si pune si poza :D
Ca cica e cu neamuri treaba...

Sper ca si-a gasit telefonul sehas de 2000 de lei la care "aspira" sa aiba cu ce face o poza clara.

#123
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,368
  • Înscris: 29.01.2008
Posibil să nu aibă ce să treacă în declarația de venit, o fi unul dintre cei care merg cu Merțanul să ridice ajutorul social. După comentarii așa pare.

#124
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Am luat o pompa chinezeasca de la "rusi". Aveau si brelocuri cu Porshe, Fierarii, Maselati.

#125
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005

View Postapocalipsul, on 07 august 2021 - 06:21, said:

bai baiatule... viata mea si timpul meu e pretioasa... (din toate punctele de vedere)
e cel mai pretios lucru din lume, pentru ca e limitat
drumul, soseaua, delpasarea, sunt mijloace, nu scopuri.
n-am sa-i permit unui prost sa-mi iroseasca secunde (uneori minute) pretioase din viata...
tu cu viata ta, cu timpul care ti-a fost harăzit, poti face ce vrei...

e fix ca in viata... toti au acelasi potential dar unii ajung mai departe...
daca nu esti in stare? daca atata poti? lasa-i pe altii! nu incurca inutil!
Așa e. Visul unora e să ajungă în cel mai scurt timp in capu' la pod. De ce să-i încurcăm?

#126
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postapocalipsul, on 08 august 2021 - 11:27, said:

e fix ca in viata... toti au acelasi potential dar unii ajung mai departe...
daca nu esti in stare? daca atata poti? lasa-i pe altii! nu incurca inutil!


Eu zic sa ne sinucidem toti si sa te lasam doar pe tine sa iti continui visele si aspiratiile. Probabil te incurcam numai prin faptul ca existam. De acord ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate