Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Samsung Neo Qled

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#235
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
MMike, corect, "plăcea" e forma corectă. Există și OLED-uri care o "ard" și pe canale TV. Caută și vei găsi !

Liviub-67, Film Maker e un mod de imagine mai întunecat, încearcă măcar noaptea să îl folosești. excesul de luminozitate poate face imaginea varză pe LCD-uri.



#236
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,985
  • Înscris: 25.04.2016

 eddy_teer, on 01 iunie 2023 - 13:33, said:

MMike, corect, "plăcea" e forma corectă.
Parca erai prof de gramaticaca pe alte topicuri. Bre, mai inainte de a corecta pe altii, mai fa odata cele 8 clase.

 eddy_teer, on 01 iunie 2023 - 13:33, said:

Există și OLED-uri care o "ard" și pe canale TV. Caută și vei găsi !
Cum adica o "ard" ? Ce inseamna in opinia ta ?

 eddy_teer, on 01 iunie 2023 - 13:33, said:

Film Maker e un mod de imagine mai întunecat, încearcă măcar noaptea să îl folosești. excesul de luminozitate poate face imaginea varză pe LCD-uri.
Repet : ai vazut tu oled pe FMM ? Nu de alta, dar eu chiar acest mod il folosesc pentru a viziona posturile tv si dupa cum spuneam, tin luminozitatea la 45%.

#237
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Văd că te-a usturat când te-am corectat cu acel "decât" pe care l-ai folosit absolut aiurea în propoziția aceea. Eu îți mulțumesc că m-ai corectat mai sus, n-am observat că autocorectul mi-a schimbat "plăcea" cu "place". Oricum, poți sta liniștit, pentru tine pot să fiu și profesor de gramatică dacă e nevoie. Și tu poți să-mi corectezi greșelile gramaticale când dorești, nu mă supăr.

Să revenim on topic, am văzut FMM pe OLED, dar aici vorbeam despre QN90B. L-am văzut și pe acesta în FMM, și cred că diferența de luminozitate între modul FMM și celelalte moduri de imagine pe LCD față de OLED-uri e mult mai mare.

#238
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,985
  • Înscris: 25.04.2016
Nu am corectat si nu obisnuiesc sa corectez gramatical pe nimeni, desi am observat la unii greseli grave, elementare.
Iar tu, ca sa de dai destept, corector, trebuie ca tu sa fii un exemplu, sa nu ai nicio greseala, nu sa o dai in balarii ca ultimu agramat ! Nu poate fi unu ca tine corectoru nimanui.... Nu ti-a convenit, te-a usturat, dar sa vezi ca sunt atent !  Si mie mi-a scapat autocorectoru de la telefon.

Vezi ca de multe ori ce vezi pe un tv, depinde si ce setari  au fost facute acelui profil de imagine ! De exemplu, eu l-am ajustat. Deci nu poti lua in seama ce ai vazut pe un oarecare tv, ca nu stii daca si cum a fost modificat.

Edited by MMike, 01 June 2023 - 15:22.


#239
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,793
  • Înscris: 04.10.2014

 MMike, on 01 iunie 2023 - 13:42, said:

Cum adica o "ard" ? Ce inseamna in opinia ta ?
Fiind vorba despre canale TV, probabil că este vorba despre imprimarea burtierei în panou. Posted Image

#240
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,985
  • Înscris: 25.04.2016
Stii, fiecare user cu expresiile lui ;) De asta am intrebat. Altfel, in mod normal, asta ar insemna.

#241
barbarossa20042005

barbarossa20042005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 28.01.2007
Pe modelul Samsung QN90B pot folosi căști Bluetooth (de ex. Sony WH-CH520W, Wireless, Bluetooth, Microfon, Multipoint connection)? Cum le pot conecta (din meniu)?

#242
Sasenoua

Sasenoua

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 16.11.2021

Vizualizare mesajbarbarossa20042005, pe 16 noiembrie 2023 - 11:45, a scris:

Pe modelul Samsung QN90B pot folosi căști Bluetooth (de ex. Sony WH-CH520W, Wireless, Bluetooth, Microfon, Multipoint connection)? Cum le pot conecta (din meniu)?
Da poti, se conecteaza la orice.(eu am qn90c) Spre deosebire de Lg care te impinge la ecosistemul lui.(nu stiu cum e la tv noi de la LG, la cel vechi daca n-ai ceva Lg nu merge)

#243
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 16.07.2017
Ce ofera în plus, Samsung QN95C fata de modelul QN90C, in afara de un pret mai mare?

Edited by freddy2017, 16 November 2023 - 15:47.


#244
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Mai multe zone de local dimming, și panouri VA pentru toate diagonalele. QN90C are panouri VA doar pe diagonalele de 43 și 50 de inch.

#245
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 16.07.2017
Am testat azi, cu degetul, ecranul unul televizor Samsung QN90C cu diagonala de "55.Reactioneaza la apăsarea cu degetul, ca un VA.Pe internet, pe situl displayspecification, apare cu ecran IPS

#246
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,299
  • Înscris: 16.05.2005
Cat este pretul unul display pentru 55QN95C ? In caz de deteriorare a displayului, la asta ma refeream.

Multumesc

#247
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Probabil undeva la 70-80% din cat costa tv-ul nou. E atat de scump sa schimbi displayul incat mai faci un mic efort si cumperi tv nou si ai garantie de la 0.

Edited by Mr. Incredible, 27 January 2024 - 12:03.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate