Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Samsung Neo Qled

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#199
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 16.07.2017

 torrice, on 12 octombrie 2022 - 18:56, said:

Cu cât știi mai multe cu atât durează mai mult să alegi un tv. Și pretențiile cresc
Adevărat.

#200
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 16.07.2017
O comparație între QN95A și QN95B.Castigatorul ar fi QN95B.
https://www.tvfindr....neo-qled-qn95b/


#201
buz_oianu

buz_oianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 09.12.2009
Salutare la 43QN90B, exista telecomanda inteligenta pe care pot sa o cumpăr separat?
Ms anticipat

Edited by buz_oianu, 16 November 2022 - 19:05.


#202
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

View Postbuz_oianu, on 16 noiembrie 2022 - 19:04, said:

Salutare la 43QN90B, exista telecomanda inteligenta pe care pot sa o cumpăr separat?
Ms anticipat
Cei de la magazine știu.

#203
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Gasesti cate vei , din alea care au incarcare solara:
https://www.emag.ro/...d/pd/DK046NMBM/
https://www.evomag.r...f0btUdI&2pdlst=

Cred ca merg si din alea mai vechi cu baterie. Poti lua si mai ieftin dacannu tii neaparat sa fie originala ,pe la 70 RON.

Edited by edigee, 16 November 2022 - 22:14.


#204
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.11.2022

View Postfreddy2017, on 02 noiembrie 2022 - 22:39, said:

O comparație între QN95A și QN95B.Castigatorul ar fi QN95B.
https://www.tvfindr....neo-qled-qn95b/

Ai cumparat acel model?

#205
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 16.07.2017

 AzADumitru, on 09 ianuarie 2023 - 17:02, said:



Ai cumparat acel model?
Nu.

#206
boyalexutzu

boyalexutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.08.2008
Salut. Ma adresez celor care dețin qn90ba de 43. A reușit cineva sa acceseze gaming hub? Am firmware la zi și după ce conectez controller-ul xbox, teoretic ar trebui sa apară în meniul home și game hub. Help pls.

#207
lubocilbo

lubocilbo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.01.2007
salutare. Stie cineva daca modelul 55QN90B poate inregistra programele TV ? Eu nu pot... desi am conectat un HDD Seagate 2T pe portul USB special (cel de 5V 1A). Mersi

#208
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Da, televizorul Samsung QN90B poate înregistra programe TV, însă acest lucru depinde de opțiunile de înregistrare oferite de furnizorul de televiziune sau de dispozitivul de înregistrare pe care îl utilizați. De exemplu, dacă utilizați un decodor de cablu sau un set-top box, ar trebui să verificați manualul de utilizare sau să contactați furnizorul de servicii pentru a vedea dacă dispozitivul dvs. permite înregistrarea programelor TV.

În ceea ce privește televizorul Samsung QN90B în sine, acesta poate fi echipat cu un hard disk extern sau un stick USB pentru a permite înregistrarea programelor TV. Pentru a utiliza această funcție, urmați acești pași:

Conectați un hard disk extern sau un stick USB la televizorul Samsung QN90B.Accesați meniul principal al televizorului.Selectați opțiunea "Setări".Alegeți opțiunea "Canale".Alegeți opțiunea "Configurare canal".Alegeți opțiunea "Setare program înregistrare".Selectați canalul și timpul de înregistrare pe care doriți să-l programați.Salvați setările și așteptați ca programul să fie înregistrat.

Este important să rețineți că funcția de înregistrare a programelor TV poate fi diferită în funcție de țară sau regiune și poate fi afectată de opțiunile furnizorului de servicii TV. De aceea, este întotdeauna bine să verificați manualul de utilizare al televizorului Samsung QN90B sau să contactați furnizorul de servicii TV pentru a afla cum să utilizați funcția de înregistrare a programelor TV.




#209
lubocilbo

lubocilbo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.01.2007
multumesc de raspuns.

Da, stiu ca are posibilitatea de inregistrare, insa se pare ca nu si in Romania....probabil operatorii de TV cablu de la noi au restrictionat asta? Sau samsung a restrictionat inregistrarea pe TV-urile vandute in Romania?
Ma intereseaza daca cineva a reusit sau nu, sa nu ma mai chinui degeaba. Mersi frumos.

#210
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Descarcă din Google Play aplicația "Sam Remote". Dacă televizorul și smartphone-ul sunt conectate la același router, poți folosi telefonul ca telecomandă și ai și butonul "rec". Încearcă să vezi dacă merge. Televizorul meu are 10 ani, și înregistrează OK pe catv Digi.

Edited by eddy_teer, 19 February 2023 - 11:02.


#211
lubocilbo

lubocilbo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.01.2007
am instalat aplicatia, am "gasit" televizorul si chiar functioneaza aproape toate tastele, mai putin cea de REC, la care nu face nimic (iar la celelalte taste gen play, stop, pause, etc, cand apas, apare pe tv mesajul "indisponibil").
mersi oricum.

#212
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Întreabă-i pe cei de la service-ul Samsung, poate la noi nu se mai oferă funcția asta.

#213
Liviub-67

Liviub-67

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 08.02.2023
Bună ziua,
as vrea sa aflu dacă efectul de ecran murdar este foarte des întâlnit la Samsung Qn90b, am în vedere diagonala de 55" fiindcă înțeleg ca poate avea legătură și cu mărimea ecranului. Am văzut câteva rewiev-uri în care semnalează prezenta DSE la acest televizor, chiar și Rtings este menționat, dar nu-mi dau seama cât de mult poate sa agaseze.

#214
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Cred că toate televizoarele LCD au acest neajuns numit efect de ecran murdar. La unele e mai puțin evident,  dar există totuși.

#215
Liviub-67

Liviub-67

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 08.02.2023

View Posteddy_teer, on 22 februarie 2023 - 16:03, said:

Cred că toate televizoarele LCD au acest neajuns numit efect de ecran murdar. La unele e mai puțin evident,  dar există totuși.

Este mai des întâlnit DSE la qn90b prin comparație cu alte modele sau se manifesta mai puternic (am văzut câteva rewiev-uri în care deținătorii se plângeau de o afectare "masiva" cu DSE ), în asa măsură încât sa fie mai bine sa eviti acest televizor? E o slăbiciune caracteristica modelului, este DSE un atât de deranjant? La celalte televizoare din casa nu am verificat dacă exista DSE dar nici nu mi-a atras atenția ceva.

#216
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Nu cred că există un răspuns
categoric la această întrebare. Cred că cel mai bine ar fi să cumperi televizorul din magazin, să-l verifici personal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate