Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sezonul acesta nici o echipa nu va juca in Conference League

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View Postmiki07, on 30 iulie 2021 - 10:30, said:


Reghe nu este un antrenor rău, a dus bătut Ajax și Chelsea și are două campionate. Șumudică, a luat un campionat și are și el primăvară europeană. Dar Dan Petrescu părea mai bun la CFR. Să vedem cine ia campionatul anul ăsta, că s-ar putea să avem surprize.



Țin minte cum scoteau afară televizoarele la Euro 2000 și strigau ”Hagi, Hagi!”... S-au dus vremurile alea
exact..s-au dus!
de la astia ce pretentii sa ai? cand ei vad doar tatuaje, femei, masini scumpe?
ma uitam aseara la Craiova si FCSB cum efectiv jucatorilor astora nu le era deloc rusine de modul in care se prezinta..eu, ca fotbalist, mi-ar fi jena sa joc asa, fara niciun pic de ambitie, doar la alibi, pasa inapoi sau stanga dreapta.
cum bine zicea Cornel Dinu: manele asculti, manele joci..asta e tristul adevar, trebuie sa ne vedem lungul nasului si sa ne ancoram putin cu picioarele pe pamant ca lucrurile nu stau deloc asa cum credem noi...

#20
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View PostGbr_smt, on 30 iulie 2021 - 10:33, said:


Da, cam așa este. Tu știi că orice faci, tot iei salariu. Da, mai dă Becali afară câte un jucător, dar în general toți sunt plătiți bine. OK, te umilește duminică seara la Digi Sport. Dar la finalul lunii, tot intră banul gros. Spunea un jucător că a luat 100,000 de € la semnătură. Primul lucru pe care l-a făcut a fost să își ia mașină scumpă. După care... pauză.

#21
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Acesta ne este nivelul, 0!

Imi place fotbalul si chiar urmaresc campionatele mari, la liga, premier, bundesliga si seria a.

M-am uitat anul trecut la un meci din liga 1, dupa 20 de minute am ajuns sa ma uit la bundesliga II, sutem prea jos... La noi doar banii conteaza, sa creasca putin un jucator, sa fie vandut dincolo, urmand sa se piarda pe banca de rezerve.

De nationala, nu are rost sa mai vorbim... Chair vorbeam cu un prieten cat a fost campionatul european: "Ba, cat de frumos poate fi ca tara ta sa fie in grupe? Sa urmaresti fiecare meci, statisticile, emotia aceea ca tara ta e acolo!" Eram mic cat a fost generatia de aur, nu intelegeam multe, asa ca nu cunosc sentimentul acesta. O intrebare fara raspuns... Cand il voi cunoaste? Cel mai probabil, niciodata!

#22
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
niciun jucator de-al nostru nu a confirmat in ultimii ani intr-un campionat tare. poate doar Razvan Marin, dar pana la un anumit nivel. dupa s-a vazut si la el ca e greu (Ajax).
cand zic confirmat, ma refer sa joace constant, sa fie om de baza in echipa aia, nu sa joace ca la box: 2 reprize cate 3 minute. si asta spune multe despre nivelul la care suntem
eu inca sunt uimit cum cluburi serioase mai pun botul si cumpara ceva de la noi din Liga 1. chiar ma uimeste rau de tot chestia asta si nu o inteleg...

#23
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View PostGbr_smt, on 30 iulie 2021 - 10:40, said:

niciun jucator de-al nostru nu a confirmat in ultimii ani intr-un campionat tare. poate doar Razvan Marin, dar pana la un anumit nivel. dupa s-a vazut si la el ca e greu (Ajax).
cand zic confirmat, ma refer sa joace constant, sa fie om de baza in echipa aia, nu sa joace ca la box: 2 reprize cate 3 minute. si asta spune multe despre nivelul la care suntem
eu inca sunt uimit cum cluburi serioase mai pun botul si cumpara ceva de la noi din Liga 1. chiar ma uimeste rau de tot chestia asta si nu o inteleg...

Ștefan Radu (deși el de școală veche), poate Ianis (dar joacă în Scoția). În rest, nu îmi aduc aminte. Poate doar sumele de transfer.

#24
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 06.01.2005
Dupa mintea mea alde Becali sunt doar motul de la rahat, metafora care reprezinta sportul romanesc.

Marea problema este sistemul, lipsa de orice pentru sportul de masa, de spatii unde sa bati o minge, indiferent de varsta.
il am pe fii miu, 15 ani, tre sa mearga jumatate de Iasi poate ii lasa sa joace un basket pe terenul unui liceu. Poate .. merg la ghici .. depind de dispozitia portarului sau a femeilor de servici.
Si sunt copii cuminti, curatei si ...  cu mingea lor.

Si atunci baza de selectie de unde? ... dar copii obezi puzderie.

Am 45+, nu tanjesc dupa vremurile vechi, dar toate scolile aveau terenurile de sport la dispozitia noastra, cel putin in vacanta. Nu erau lacate, nici macar portar ..  Si mai existau in spatele blocurilor, pe langa tobogane de beton, "schelele" alea metalice, nu stiu cum se cheama, pe care ne cataram, faceam si tractiuni ... eram foarte agili, toti puteau ptr ca maxim unu in grup era supraponderal dar si ala facea judo.

#25
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,161
  • Înscris: 15.05.2008
creca asa se intampla cant te crezi calificat inainte de meci sau inainte de fluierul final

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View Postsandel1, on 30 iulie 2021 - 09:48, said:

Antrenorii acestor echipe sunt cei mai slabi din lume. Nici Șumudică nu-i mai bun. Urmează să iasă și CFR-ul.
adevarul e ca fotbalistii sunt toti niste genii fotbalistice, din pacate antrenorul nu le-a explicat ce-i mingea si ce se face cu ea

Edited by slai, 30 July 2021 - 11:38.


#27
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postgeorge_alexandru, on 30 iulie 2021 - 10:12, said:

Au avut parte de adversari puternici, din campionate de top, care si-au dorit mai mult victoria.
Da, Kazakhstanul începe să aibă un campionat competitiv, vedem în ultimele sezoane Astana, cu prezențe în grupele Champions League. De asemenea, Tobol a învins cu 4-1 pe Hajduk, după ce pierduse în prima manșă cu 2-0.

Se bagă bani serioși în acea țară în fotbal, nu mai e mult și vom vedea naționala lor calificată la EURO, fiind prin urna a treia valorică.

View Postmihaicozac, on 30 iulie 2021 - 10:14, said:

Cu afacerişti gen Becali sau Rotaru nicio şansă de mai bine în fotbalul intern.
Anul acesta, FCU va detrona supremația celor inventați în Mogoșoaia în cadrul Craiovei, iar cu acea ocazie, vor atrage și mai mulți suporteri de partea lor. La anul vor fi o candidată pentru loc de cupele europene. Rotaru acum e cu morcovul într-o parte a corpului uman și frustrat, văzând că trupa lui Mutu se anunță o surpriză plăcută în acest campionat.

#28
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 21.05.2019

View Postmirel3003, on 30 iulie 2021 - 09:31, said:

Salutare,

Incredibil nici una din cele 3 echipe romanesti nu s-a calificat mai departe in Conference League.

FCSB - a ratat calificarea la penalty-uri cu o echipa din Kazakhstan

FCSB 1 - 0 Shakhtar K.
Shakhtar K. 2 - 1 FCSB si 5:3 la penalty-uri


CSU CRAIOVA - a ratat calificarea cu o echipa din Albania

Laci 1 - 0 CSU Craiova
CSU Craiova 0 - 0 Laci


SEPSI - a ratat calificarea la penalty-uri cu o echipa din Slovacia

Trnava 0 - 0 Sepsi
Sepsi 1 - 1 Trnava si 3:4 la penalty-uri


Mai e ceva de spus?
FALS, CFR este calificata in grupele Conference League!

#29
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Nici una din cele trei echipe.....FCSB,CSU si Sepsi.

CFR-ul nu era inclus in cele trei echipe Posted Image

#30
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.09.2015
Fatalai....
Hai ca antrenorii sunt slabi...Dar ce antrenor trebuie sa-l invete pe vlad sa apere sut de la distanta cand vlad e deja international...
Sau oltenii cand stiu ca le trebe gol...sa nu aiba sut spre poarta zeci de minute la rand, pe teren propriu?!?
Trebuie sa le spuna antrenorul: ca sa dati gol, trebe sa trageti la poarta??
Vorba aia: ai, n-ai mingea, dai la poarta....

Edited by Castraveta, 30 July 2021 - 12:56.


#31
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

View Postc4n1b4lul, on 30 iulie 2021 - 11:50, said:

...
Anul acesta, FCU va detrona supremația celor inventați în Mogoșoaia în cadrul Craiovei, iar cu acea ocazie, vor atrage și mai mulți suporteri de partea lor. La anul vor fi o candidată pentru loc de cupele europene. Rotaru acum e cu morcovul într-o parte a corpului uman și frustrat, văzând că trupa lui Mutu se anunță o surpriză plăcută în acest campionat.

Pe mine se face părul măciucă atunci când aud la televizor comentatorii mâncători de căcat spunând ”UNIVERSITATEA CRAIOVA a fost scoasă din Europa”. Păi Știința noastră e doar una, doar a promovat anul ăsta, n-a jucat în Europa (încă)... Trebuie să fii prea retard să crezi că mogoșoaia este ȘTIINȚA.

Edited by mihalexmihalex, 30 July 2021 - 13:01.


#32
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017
Pe zona de antrenori suntem varză. Păi dacă vine Rednic iar se bat câteva echipe pe el, chit că ăla n-a mai făcut mare lucru de vreo 10-15 ani.

La jucători, Tamaș, după toate scandalurile, problemele și lipsa de performanță, tot găsea o echipă. Exceptând Viitorul, managementul cluburilor de la noi e dezastruos. Strategie zero, selecție zero, management al finanțelor zero. Peste o lună se uita "performanta" asta și iar o să fie pe cai mari. Nu învață nimic din greșeli.

View Postmihalexmihalex, on 30 iulie 2021 - 12:59, said:



Pe mine se face părul măciucă atunci când aud la televizor comentatorii mâncători de căcat spunând ”UNIVERSITATEA CRAIOVA a fost scoasă din Europa”. Păi Știința noastră e doar una, doar a promovat anul ăsta, n-a jucat în Europa (încă)... Trebuie să fii prea retard să crezi că mogoșoaia este ȘTIINȚA.

Ah, da, presa. Scria unul azi pe GSP că și presa e de vină, că promovează toate nulitățile. L-aș fi crezut dacă primul articol de pe site n-ar fi fost, ca în fiecare zi, despre Becali. Presa sportiva e tabloid, pentru ei e bucurie mare ce-au făcut ăștia pentru că se lasă cu multe titluri de rahat și click-uri de la cititori.

#33
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Adversarii s-ar fi batut la retrogradare prin prima divizie de la noi; si totusi le-au eliminat pe toate din Conferance League - a 3-a competitie infiintata anul asta.
Fotbalul romanesc nu exista pe plan european; mentalitatea fotbalistilor e slaba, antrenorii sunt depasiti de situatie, o slaba pregatire a meciurilor... multe cauze posibile. Ce e si mai ingrijorator e faptul ca nu par ca invata din greseli. Poate ar trebui sa joace mai multe amicale in perioada de pregatire, cu echipe "slabe", dar artagoase.
Mai e si olimpiada, unde Romania nu a dat niciun gol, desi a jucat cu Honduras (mult mai slaba), Noua Zeelanda (de valoarea Romaniei)  si Coreea de sud, mai puternica; am avut noroc doar de un autogol.
Mai e si nepotismul.. in floare la fotbal. Multi fotbalisti sunt copii de fotbalisti sau de oameni de afaceri (dispusi sa dea spaga la juniori ca sa le joace copilul). Oare de ce ? Ridica un mare semn de intrebare. Nu se face o selectie buna, copii talentati nu sunt descoperiti sau nu sunt incurajati sa continue. Avea Hagi vreo sansa sa devina fotbalist daca se nastea in 2000 ? Oamenii din fotbal dau vina pe copii, ca nu mai joaca fotbal si ca in 89 aveau 1000 de copii din care alegeau un fotbalist si acum aleg unul dintr-o suta.
O buna parte din fotbalistii de succes erau foarte saraci in copilarie; si fotbalul era singura lor sansa sa ajunga bine si sa isi ajute familiile; bine, conteaza si mediul care formeaza jucatorii. Ma uitam la Elvetia la europene; aveau 2-3-4 elevetieni; restul erau nascuti inafara tarii. Motivatia e foarte importanta: citeam de razboiul din Afganistan si se spune ca talibanii sunt prost pregatiti, prost inarmati, dar super motivati pentru ca lupta sa alunge dusmanul din tara lot , lupta pentru musulmani sa alunge paganii; iar, colaboratorii americanilor, desi sunt super bine pregatiti, au super dotari, nu sunt bine motivati, ei lupta pentru pagani, contra musulmanilor; si au un moral usor mai slab, nu sunt dispusi la fel de usor ca talibanii sa lupte pana la moarte.
In concluzie, Romania nu conteaza in fotbalul extern si nu sunt perspective pozitive.

#34
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Scuze, dar nu mă pot abţine de la pune asta    :drac:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iqZMT1JIsY0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
paguba-n ciuperci. a murit cineva ca nu s-au calificat niste schelari in niste grupe de competitie de rahat la un sport de doi lei?

Edited by laffin, 30 July 2021 - 15:47.


#36
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

View Postslai, on 30 iulie 2021 - 11:38, said:

adevarul e ca fotbalistii sunt toti niste genii fotbalistice, din pacate antrenorul nu le-a explicat ce-i mingea si ce se face cu ea
De alergat aleargă? Aleargă! Dar să paseze, știu? Știu! Atunci problema este la antrenor. Simplu ca bună ziua!

Edited by sandel1, 30 July 2021 - 17:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate