Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

YOU BRD

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
643 replies to this topic

#181
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011

View PostMihai_3, on 08 mai 2022 - 13:25, said:

bine înțeles ca iar nu merge YOU BRD.....de data asta spune ca Tokenul a expirat
daca incerc sa urmez pasii mai departe (ca orice om normal...) cu completarea CNP-ului si numărului de telefon si dupa introducerea lor primesc o alta eroare ca ceva nu a mers....
Attachment Screenshot_20220508-142246.jpg
m-am cam saturat de mizeriile lor...
Trebuie sa mergi iar la banca

View PostRares95, on 10 mai 2022 - 18:45, said:

Eu nu am primit niciodată notificare de autorizare din aplicație :)
Ba da,aveai doua posibilitati
-semnarea/aprobarea cu aplicatia
-Parola online
Acum nu mai cere nimic

#182
tao980

tao980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 15.12.2003
Oricum, e cea mai penibilă aplicație de mobile banking în anul 2022.

#183
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 09.08.2013
Am primit azi notificări în aplicația You...am efectuat câteva plăți la un comerciant din străinătate și la secțiunea Inbox am găsit cursul de schimb valutar și informarea de plată. Sunt curios dacă cumva se aplică și la alimentări în cont aceste notificări.

#184
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,766
  • Înscris: 13.03.2005
Poti incerca si singur, sa vezi daca te notifica. Iti trimiti niste bani in contul atasat cardului, prin transfer bancar sau il alimentezi instant, cu cash la o statie SelfPay, folosind aplicatia SelfPay Now, in care ai adaugat in prealabil cardul tau BRD.

#185
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 27.09.2006
Mie mi se pare ireal faptul ca inca nu sunt capabili sa implementeze functia "scan a barcode" pentru plata facturilor. Vechea aplicatie (My BRD) stie sa faca asta.

#186
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

View Postacvaristul, on 19 mai 2022 - 08:28, said:

Mie mi se pare ireal faptul ca inca nu sunt capabili sa implementeze functia "scan a barcode" pentru plata facturilor. Vechea aplicatie (My BRD) stie sa faca asta.

Poți folosi aplicațiile Pago, MobilPay Wallet, Un-doi plati pentru plăți facturi.

#187
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View Postacvaristul, on 19 mai 2022 - 08:28, said:

Mie mi se pare ireal faptul ca inca nu sunt capabili sa implementeze functia "scan a barcode" pentru plata facturilor. Vechea aplicatie (My BRD) stie sa faca asta.
It's a feature, not a bug. Ar zice ei.

In ideea ca au dezvoltat o aplicatie noua de la zero, cu (aproape) zero functionalitate, adaugand pe parcurs.
Problema nu e ca adauga pe parcurs, ci ca lipsesc multe lucruri foarte utile de la inceput. Ca altfel multe aplicatii au adaugat ulterior si a fost ok, dar au inceput cu minimum necesar.

#188
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
O întrebare despre YOU BRD. Pot fi administrate 2 conturi curente a 2 persoane diferite din această aplicație de pe un singur telefon?
Persoana X a transferat 100 lei către Y.
Y a primit 100 lei însă apare că i-a trimis Z.
La X nu apare nicio sumă transferată. Însă crede că au plecat de la Z.
X și Z sunt fiu și tata.
Deci poate fiul X să facă de pe telefonul lui tranzacții din contul Z al tatălui?

Eu nu am BRD și nu pot verifica daca se pot administra 2 conturi simultan de pe aceeași aplicatie.

#189
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 03.05.2019
Sa inteleg ca tatal si fiul nu discuta intre ei, ca sa lamureasca cine ce anume a platit?

#190
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
Nu ai înțeles nimic.

Reiau pt tine:
Deci poate fiul X să facă de pe telefonul lui tranzacții din contul Z al tatălui?

De pe aceeași aplicative YOU BRD se pot gestiona simultan 2 conturi diferite?

#191
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 10.01.2008
Nu stiu sigur dar cred ca este o optiune care se poate activa in sucursala prin care sa poti avea acces la contul sotiei/sotului si poate si copil/parinte.
Eu stiu ca poți imputernici pe cineva sa aiba acces si sa poata face tranzacții.

Nu se pot gestiona doua conturi diferite. Dar poti fi imputernicit sa ai acces in contul sotiei/partenerului etc din cate stiu eu.

#192
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
2 conturi diferite, firește a 2 persoane diferite se pot gestiona dia aplicația de mobil?
Știe cineva sigur daca e posibil?
Persoanele: tata-fiu
Deci au deja împuternicire că fiul să facă tranzacții pe contul tatălui.
Dar poate fiul să facă acest lucru de pe un singur telefon? Are această aplicație posibilitatea sa schimbi contul din care transferi?
Adică să alegi contul X sau contul Z din care faci transferul?
Că asta ar fi singura explicație pt ce s-au întâmplat. Din greșeală să fi selectat contul Z in loc de contul X pt transfer.

#193
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,893
  • Înscris: 25.01.2007
În aplicație vezi toate conturile tale și pe cele pe care ești împuternicit. Evident, poți face orice transfer din orice cont.

#194
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
Mulțumesc. Asta e singura explicație. X nu a căscat ochii când a făcut transferul către Y. A ales contul tatălui (Z) și nu al lui (X).
Comutarea între conturile pe care e împuternicit se face așa ușor? O simpla neatenție poate duce la așa ceva?

#195
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 10.01.2008
Nu se face o comutare.... iti apar in ordine in lista. Ale tale si cele pe care esti imputernicit. Cand faci o plata alegi din ce cont o faci. Deci trebuie sa fii atent sa alegi contul corect.

#196
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

View Postslai, on 23 mai 2022 - 23:46, said:

În aplicație vezi toate conturile tale și pe cele pe care ești împuternicit. Evident, poți face orice transfer din orice cont.

Apare inclusiv soldul soției in YouBRD?

#197
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 10.01.2008
Apare dacă ati fost la banca si ati făcut acea imputernicire. Altfel nu.

#198
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,449
  • Înscris: 01.12.2001
Evident că apar toate la conturile pe care ești împuternicit.
Nu ești împuternicit în mod implicit pe toate conturile din familie. Doar cu solicitare făcută de titular se poate face alta persoana împuternicită.
In cazul pt care am întrebat eu, era fiul împuternicit de tata și a făcut un transfer. Asta e exicatia că a făcut transferul din contul tatălui. Nu a căscat ochii de unde transfera.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate