Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vacanta in Bulgaria, cele mai bune resorturi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
E 10 Leva 1 umbrela, s-o cumperi si e a ta, o poti folosi cativa ani, oriunde...Mai exista niste fotolii de plaja care se pliaza, sunt usoare, au husa pentru transportat pe umar si sunt foarte comode. Eu am unul de cativa ani, are si suport pentru picioare si pentru doza de bere si e in stare impecabila si mai am vreo 3 umbrele si cu surub special pentru infiletat in nisip, in care se prinde teava...si te duci in "Free Zone", ca sunt suficiente.
Parcare am platit doar in primul an cand am mers in BG si mi-era frica de ridicatorii de masini (5 euro/zi in Sunny Beach). De atunci, am fost numai la hoteluri cu parcare gratuita, dar...n-am fost niciodata in Albena sau Nisipuri, unde nu exista parcare gratis. Nu de-asta n-am fost, ci pentru ca nu ne plac acele statiuni din mai multe motive. Ne place linistea Posted Image
La sfarsitul lunii, plec in Elenite, hotel 4* (Zornitza Sands), pe plaja, parcare gratuita, sezlonguri gratis pe plaja. 3 adulti, 9 nopti, (doar) Full Board, 1030 euro (-32% Last Minute)...Sper ca am ales bine, vom vedea...

Edited by danpet, 14 July 2021 - 10:55.


#20
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016
Sa revii cu un feedback pentru acel hotel.
Distractie maxima si concediu placut !

#21
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postdanpet, on 14 iulie 2021 - 10:51, said:

... La sfarsitul lunii, plec in Elenite ... Last Minute ... Sper ca am ales bine ...

Nu prea înţeleg, last-minute la cazare pe cont propriu înseamnă rezervare pentru diseară, sau hai, pentru mâine sau poimâine, nu peste două săptămâni  ...

Sau ai plătit la o agenţie, că nu mai ţin minte ?


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 14 July 2021 - 15:12.


#22
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Ovidiu, ai dreptate, imi cer scuze. Este Early Booking -32%...De 7 ani fac rezervarile numai prin "directbooking" si totul a fost ok...mai ales preturile Posted Image. Da, am platit in avans. In momentul confirmarii disponibilitatii, ei imi trimit o factura proforma si platesc ori in Lei ori in Euro (alegerea mea). Prefer Euro, ca in Lei, se mai adauga 2% corficient de risc valutar. La hotel, doar le arat voucherul primit de la "agentie".
Mereu am facut si o asigurare pentru grup, tip "Travel" (madicala+storno...acum si +covid), care e optionala si poti bifa sau nu casuta de pe formularul de rezervare...In anii trecuti a fost ~150Lei, acum a fost 300Lei (+covid). Asigurea e la Mondial...

Edited by danpet, 14 July 2021 - 16:27.


#23
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
Mi s au intors colegi(d aia de merg la allinclusive  pt mat gros) covidati (Nisipuri,Albena,Sunny ).toti saptamana asta.5stele toate cazarile.acum au 2 liniute pe testul covid.curat all inclusive.

#24
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016
De la noi mai vii si cu enterocolita sau cu salmonela, pe langa covid...
Credeti ca daca nu se duceau la AI la bulgari si mergeau la noi, nu luau ? Mi-e greu sa cred ca nu...

#25
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View Postfoxbat, on 18 august 2022 - 14:11, said:

Mi s au intors colegi(d aia de merg la allinclusive  pt mat gros) covidati (Nisipuri,Albena,Sunny ).toti saptamana asta.5stele toate cazarile.acum au 2 liniute pe testul covid.curat all inclusive.
Pai peste tot creste numarul de infectari, virusul a devenit mai contagios dar mai bland. Eu am trei doze de vaccin insa tot cred ca in vara asta l-am luat, am tusit 2-3 zile iar argumentul hotarator a fost acela ca vreo doua zile am fost obosit inexplicabil, far asa fi facut alergare sau tura de bicicleta in zilele precedente.

Oricum se pare ca in scurt timp va aparea o noua doza booster orientata catre versiunea Omicron, daca ar fi disponibila si la noi ar merita facuta.

Edited by tomcatsk8, 22 August 2022 - 11:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate