Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

pareri brokeri

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gabri80el

gabri80el

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.02.2011
Ma tot gandesc sa investesc si am gasit cativa brokeri care mi se par ok.
Daca cunoasteti si ati interactionat cu acestia as dori sa stiu ce parere aveti ?
Plus500
XM
Capital
Investing


Va multumesc!

#2
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 24.11.2020
Să investeşti în... ce? Acţiuni, mărfuri, indici, obligaţiuni, FOREX, CFD-uri, crypto?

#3
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 17.05.2010
Înțeleg că vrei forex și CFD. Dar astea nu sunt investitii ci speculatii. De ce nu alegi un broker dintre cei care au topic deschis aici cu numeroase păreri și experiențe?

#4
gabri80el

gabri80el

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.02.2011

 VOC, on 10 iunie 2021 - 08:13, said:

Să investeşti în... ce? Acţiuni, mărfuri, indici, obligaţiuni, FOREX, CFD-uri, crypto?

 yndy, on 10 iunie 2021 - 12:57, said:

Înțeleg că vrei forex și CFD. Dar astea nu sunt investitii ci speculatii. De ce nu alegi un broker dintre cei care au topic deschis aici cu numeroase păreri și experiențe?

Intrebarea mea era ce parere aveti despre brokerii mentionati si daca s-a interactionat cu ei ,nicidecum parerile despre tranzactii.Care parte nu este inteleasa? Nu inteleg de ce romanii nu au capacitatea sa inteleaga anumite lucruri si sa perceapa altfel lucrurile  decat in mod critic si superior.Chiar atat de greu este sa se raspunda la ceva simplu ?Pana cand vom trai sub mediul acesta ?

#5
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 17.05.2010

 gabri80el, on 11 iunie 2021 - 06:57, said:

Intrebarea mea era ce parere aveti despre brokerii mentionati si daca s-a interactionat cu ei ,nicidecum parerile despre tranzactii.
Strict la subiect - am auzit doar de Plus500 din lista de mai sus. Am o parere proasta despre toti brokerii de forex si CFD.

#6
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 07.01.2014

 gabri80el, on 11 iunie 2021 - 06:57, said:


Intrebarea mea era ce parere aveti despre brokerii mentionati si daca s-a interactionat cu ei ,nicidecum parerile despre tranzactii.Care parte nu este inteleasa? Nu inteleg de ce romanii nu au capacitatea sa inteleaga anumite lucruri si sa perceapa altfel lucrurile  decat in mod critic si superior.Chiar atat de greu este sa se raspunda la ceva simplu ?Pana cand vom trai sub mediul acesta ?

Tocmai pentru că un broker nu e mai bun ca altul overall, ci pentru că trebuie să știm ce dorești să tranzacționezi iar în funcție de asta îți putem recomanda cel mai bun broker luând în considerare: spread mic, comisioane mai mici, suport mai bun, etc.

E ca și când ai spune: Ce să-mi iau, Dacia sau Range Rover? fără să ne spui unde și cum dorești să folosești mașina: preponderent autostradă/oraș/offroad, etc;

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate