Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...
 Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror
 Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...
 Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...
 

Splaiul Unirii 261-265 (lângă Evomag)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
negru199

negru199

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2021
Bună seară,

Am căutat mai multe informații aici despre blocul de lângă Evomag, însă nu am găsit. Este cineva pe aici care a cumpărat în acest bloc? Recomandați? M-ar interesa ceva păreri despre clădire, dezvoltator, construcție, sunt toate racordările făcute? Orice sfat sau părere este bine venită. Mulțumesc!

#2
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,611
  • Înscris: 16.03.2008
Șoavă este constructorul, a durat mult ridicarea blocurilor, cel din spate era în litigiu, chestii de însorire, nu știu dacă s a rezolvat. L am vizitat de mai multe ori în faza de construcție, materiale medii, 2 sau 3 lifturi, 50mp ap de 2 camere. Fără spatii de depozitare. Am înțeles ca nu s a vândut tot, eu am renunțat sa cumpăr acolo, bani vs suprafețe utile. Spațiul verde nu exista, totul este betonat. Parcări subterane și supraterane.

#3
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,589
  • Înscris: 24.02.2017

 mirc2003, on 19 mai 2021 - 19:54, said:

Spațiul verde nu exista, totul este betonat.


Ai Dambovita vis-a-vis. E suficient. Mai un tantar, o insecta . E fain

#4
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,600
  • Înscris: 09.09.2017
Și nu uita de mireasma îmbietoare a Dâmboviței.

Fresh, să te năucească olfactiv :))

#5
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,611
  • Înscris: 16.03.2008
Nu sunt mirosuri in zona de la garla. Zgomot, da.

#6
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019
In autorizatia de construire au P+4+5-6R si peste asta inteleg ca mai construiesc ceva si au fost somati de catre primarie sa inceteze lucrarile neautorizate

#7
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019
In ultimele luni au fost 5-6 sesizari numai pe tema asta a numarului de etaje, nu stiu exact de ce, autorizatia de construire emisa in 2017 specifica  P+4+5-6R si par sa respecte asta. Autorizarea de construire a fost prelungita in 08.04.2020 cu 24 de luni

Attached Files


Edited by XtremePWN, 25 May 2021 - 09:57.


#8
negru199

negru199

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2021
Nu știam de această problemă cu autorizația de construcție. Din câte am aflat ei au o problemă cu branșarea gazului. De luni bune acest bloc este "gata", însă proprietarii nu se pot muta pentru că nu au gaz. Recent, am observat și lumină în unele apartamente. Probabil, în situație de criză, unii s-au mutat improvizânt un boiler. XtremePWN sunteți propietar în acest mobil? aveți mai multe informații legate de gaz?
Mulțumesc!

#9
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,589
  • Înscris: 24.02.2017
Vara stai lejer si fara gaz. Oricum cuptoarele si plitele de la bucatarii sunt electrice.

La baie si bucatarie poti pune cate un instant si ai rezolvat problema. Oricum nu stai sub dus toata ziua.

#10
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

 negru199, on 04 iunie 2021 - 09:31, said:

Nu știam de această problemă cu autorizația de construcție. Din câte am aflat ei au o problemă cu branșarea gazului. De luni bune acest bloc este "gata", însă proprietarii nu se pot muta pentru că nu au gaz. Recent, am observat și lumină în unele apartamente. Probabil, în situație de criză, unii s-au mutat improvizânt un boiler. XtremePWN sunteți propietar în acest mobil? aveți mai multe informații legate de gaz?
Mulțumesc!

Nu sunt proprietar, pentru gaze au autorizatie 12 luni incepand cu noiembrie 2020, au si una mai veche din 2019

#11
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021
Problema la TOATE blocurile (am discutat cu mai multi proprietari pe care i-am contactat pe facebook) dezvoltatorului Soava (indiferent ca este Soava Bogdan Madalin sau Soava Catalin) este ca toate blocurile lor, pe langa finisajele extrem de slabe, au probleme cu izolarea fonica. Caramida poroterm pe care o folosesc este cea mai ieftina de tip porotherm si se aude prin pereti absolut tot de la vecini. Se aude cuvant cu cuvant din apartamentele vecine orice discutie purtata pe un ton normal.

#12
pestili

pestili

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.02.2021
Procesele despre care vorbeati mai sus sunt:

http://portal.just.r...20070&id_inst=3

http://portal.just.r...20070&id_inst=2

In faza de fond a procesului dezvoltatorul care construieste prin firma S.C. IMOBILIARE CERTIFICATE ZONA SUD S.R.L. a castigat procesul. Acum se judeca faza de recurs, pentru care nu e clara data de incepere a procesului si deci e posibil sa mai dureze cativa ani pana se va da o hotarare. Rau e pentru oamenii care au cumparat si care vor avea acest litigiu notat in acte. Tot pentru oameni e rau si cu bancile care se feresc de probleme si de litigii atunci cand aleg sa dea credite populatiei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate