Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Cont Revolut blocat

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Nu răspunde nimeni.

#20
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
nu are unde sa se duca sa discute problemă apărută

asa e cu smecherii astia, banii tai sunt la ei. Preferabil sa fie doar un sutac, nu o mie de euro

nu te baga nimeni in seama, ca esti sarake

Edited by ruzgar, 18 April 2021 - 18:22.


#21
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 06.02.2011

View PostRemicade, on 18 aprilie 2021 - 11:02, said:

Nu răspunde nimeni.
Tot nu ai dat de ei?

#22
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Au trimis un mesaj că mai durează.

#23
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 06.02.2011

View PostRemicade, on 23 aprilie 2021 - 05:24, said:

Au trimis un mesaj că mai durează.
Ai avut tranzactii mai "colorate" in ultima vreme? Mi se pare ciudat sa dureze atat. Ti-au cerut macar sursa banilor sau alte acte?

#24
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Total tranzacții 1200 de lei, am cumpărat criptomonede acum 4 luni, nu am făcut nici un fel de plăți nu folosesc Revolut in mod obișnuit. Și având în vedere situația actuală nici nu voi folosi in viitor, spre deosebire de o bancă normala aici pot să-ți ia banii și să fluieri a paguba nu ai cu cine discuta, ești la mila lor.

#25
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 08.08.2018
Poate chiar asta este problema, daca-mi aduc bine aminte, pe undeva prin termeni si conditii ei definesc ca folosire abuziva si folosirea contului doar pentru tranzactii de schimb valutar repetat in scopul obtinerii de profit din diferentele de curs. Dar ce investitor o sa cumpere non-stop fara sa vanda niciodata.... Oricum, ideea este ca trebuie sa si folosesti acel card pentru tranzactii obisnuite (mai ales ca exista, in ultima vreme, tranzactii cu cashback).

Edited by mannick, 23 April 2021 - 08:00.


#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Da, inclin sa cred ca sistemul s-a sesizat de la neutilizarea cardului precum si de la neutilizarea altor functii/servicii din aplicatie...
De la suma de 1200 lei este imposibil... am rulat cateva mii de euro timp de un an si doar pentru schimb in conturile de cripto si nu m-au blocat nicio secunda!
In decurs de 2 ani, cam 90% am facut hold pe cripto dar in aia 10% am folosit saptamanal cardul la comercianti/utilitati + cel putin un top-up lunar + cateva schimburi euro/lei + 2-3 retrageri ATM si niciodata retrageri sume foarte mari.

#27
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,846
  • Înscris: 01.09.2006
Eu am folosit cardul revolut o singura data, la activare, acum vreo 3 ani si nu mi-au blocat contul.
M-au intrebat intr-adevar acum cateva luni de ce nu folosesc cardul, le-am zis ca nu am avut nevoie si cam atat.

#28
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Dar ai folosit aplicatia, nu?
Tot e ceva...sunt multi care nu folosesc luni de zile nimic si nu ma refer doar la Revolut
Unele institutii/fintech-uri au si taxa de inactivitate... utilizatorii respectivi nici macar asta nu au aflat (desi scrie clar in T&C) si cand se trezesc cu 5-10-15 euro taxa de inactivitate se mira ca ''de ce vor aia bani de la ei''!

Edited by rz, 23 April 2021 - 09:51.


#29
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Daca ar înțelege de unde provine "gratuitatea" serviciilor, nu s-ar mai mira de taxa de inactivitate. Dar cum majoritatea nu înțeleg, ci doar se bucura la pomana (cică) - aia e.

#30
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,846
  • Înscris: 01.09.2006

View Postrz, on 23 aprilie 2021 - 09:48, said:

Dar ai folosit aplicatia, nu?
Tot e ceva...sunt multi care nu folosesc luni de zile nimic si nu ma refer doar la Revolut
Unele institutii/fintech-uri au si taxa de inactivitate... utilizatorii respectivi nici macar asta nu au aflat (desi scrie clar in T&C) si cand se trezesc cu 5-10-15 euro taxa de inactivitate se mira ca ''de ce vor aia bani de la ei''!
Da, am cumparat si vandut bitcoin, am cumparat actiuni, am trimis si primit sume mici la prieteni.

#31
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Contează mult asta... sa ai lunar o minima activitate pe cont!.

#32
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 06.02.2011

View PostRemicade, on 23 aprilie 2021 - 07:25, said:

Total tranzacții 1200 de lei, am cumpărat criptomonede acum 4 luni, nu am făcut nici un fel de plăți nu folosesc Revolut in mod obișnuit. Și având în vedere situația actuală nici nu voi folosi in viitor, spre deosebire de o bancă normala aici pot să-ți ia banii și să fluieri a paguba nu ai cu cine discuta, ești la mila lor.
E prea ciudat sa blocheze contul asa aiurea. Nevastamea nu l-a folosit aproape un an de zile, nu face cumparaturi si totusi nu i-au blocat contul. Problema e ca nu dau nici o explicatie...

#33
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Nimic nou, contul e blocat in continuare, am reusit acum sa le trimit si un mesaj de pe website.

#34
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 06.02.2011
Incearca sa iei legatura cu ei printr-un prieten care are cont revolut activ si vorbesti cu ei de pe contul lui, totusi mi se pare ciudat ce se intampla, o fi vreo eroare de s-a flagat contul tau si dureaza asa mult...

#35
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,782
  • Înscris: 25.11.2009
Macar daca faceam trafic de droguri stiam o treaba.

#36
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 06.02.2011

 Remicade, on 06 mai 2021 - 05:52, said:

Macar daca faceam trafic de droguri stiam o treaba.
Adica tu nici acum nu ai un raspuns de la ei?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate