Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

Set Irigator si Periuta Philips

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 21.09.2007
As vrea sa achizitionez un astfel de kit, a mai cumparat cineva? as vrea sa stiu daca merita, totusi pretul este in jur de 1000ron.
Philips se lauda ca livreaza un toc de transport pentru periuta, care ofera posibilitatea de a incarca periuta cand este in toc, dar nu inteleg daca este strict pentru periuta sau este si pentru irigator.

Multumesc

https://www.emag.ro/...1/pd/D2YSN2MBM/

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
e 1100 nu 1000 :))))

#3
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.12.2019
pai merita, dar sunt si mai ieftine
eu, de exemplu, am periuta de la Panasonic si irigatorul Waterpick - fac o treaba excelenta impreuna

#4
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 23.12.2015
99% tocul e numai pentru irigator... dpdv al pretului cam asa l-ai lua si peste ocean(globalizarea preturilor, deh... nu si a veniturilor). Insa pentru irigator as folosii un waterpik gen https://www.emag.ro/...rch-Action=view Eu folosesc unul (sunt la al doilea in multi ani de zile) si stiu multa lume care e multumit de el. Pentru periuta ea e buna, incarcarea tine cateva saptamani (spre 3) insa calitatea lor, cel putin pana la generatia actuala, lasa de dorit. Nu tine mai mult de 3 ani. Cu generatia actuala am depasit 3 ani si sper sa fie mai bune. Insa la Sonicare modelul cu pahar e din cele mai scumpe si nu neaparat cel mai bune. In 99% din cazuri vei folosii numai programul standard. Mai toate periutele sonicare au acelasi hardware diferenta constand in incarcare, mai multe programe (masaj, inalbire) pe care nu le vei folosii, incarcare in pahar (ce se intampla daca spargi paharul?) si care se transporta mai greu decat incarcatorul standard. Eu deoarece mi se depune piatra (tartarul) mai mult si mai usor folosesc programul normal si dupa ce se termina continua cu masajul de 15 sec pentru fiecare quadrant din gura, dar as spune ca sunt o exceptie.

In concluzie as lua un sonicare mai ieftin cu incarcator normal si un waterpik (nu pe baterie). Preturile sunt cam ca peste ocean deci nu e nicio afacere.

Edited by vladut01, 15 April 2021 - 09:30.


#5
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Irigatorul philips face treabă bună. Partea proastă e că se strică destul de des. Eu folosesc de ceva ani irigator philips si am schimbat o mulţime pe garanţie.
Despre periuţă nu ştiu cum e. Cam scumpă de altfel.

#6
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
Tocul este pentru periuta, se incarca prin usb in timp ce o stochezi in el (nu are baterie incorporata). Este USB-mini B, nici macar micro: https://static.gener...ype-a-cable.jpg
Periuta este foarte ok, singurul dezavantaj comparat cu cele de la OralB este faptul ca sunt destul de scumpe capetele. Eu am pe negru, este mai scump decat alb.

De irigator nu iti pot spune mare lucru, am unul mare de la OralB. Din ce am testat, cel Philips functioneaza pe baza de impuls (trimite cate un jet de apa cu aer cand apesi butonul), asadar trebuie sa ochiesti bine intre dinti. Cel pe care il am eu trimite un jet de lichid constant cat este apasat butonul.

#7
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 21.09.2007
Am nevoie de o periuta si un irigator cat mai portabile, de aceea m-am uitat la acest set, insa ma sperie numarul mare de persoane care se plang de irigator ca se tot strica. Daca ar fi un set de periuta+irigator pe piata cu toc ce ofera posibilitatea de a le incarca ar fi extraordinar.

Daca aveti sugestii de irigatoare bune si portabile, m-ar ajuta mult.

@carolinaherera Ce model ai tu?

#8
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.12.2019
Dus bucal Cordless Plus Black Edition, WP-462E2, Waterpik - 309 ron
este pe acumulator, il incarc cam la 2 saptamani, in conditiile in care il folosesc 1 data pe zi (seara)
si la 1 saptamana daca il folosesc de 2 ori pe zi
l-am cumparat din farmacia tei (sediul Dristor)
mai am unul Nicefeel dar nu se compara cu Waterpik, in sensul ca este mult mai bun waterpik
pe nicefeel il folosesc in voiaje pentru ca este mai mic, tot pe acumulator este si el

Edited by carolinaherera, 15 April 2021 - 12:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate