Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

iMessage Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 26.06.2009
Ai incercat solutiile din linkul pus de mine mai sus? Pentru ca ar trebui sa poti activa iMessage/Facetime macar pe adresa de mail inregistrata in contul Apple (exact ca la un iPad de exemplu care nu are sim).

In cel mai rau caz dai un factory reset la telefon (dupa ce faci un backup) si vezi daca pe “curat” functioneaza.

Daca te poti inregistra doar cu adresa de mail atunci inseamna ca problema este din Telekom (ceva setare legata de numerul tau portat). Dar daca nu te poti inregistra nici cu adresa de mail inseamna ca ai o problema din device.

#20
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Pe adresa de mail merge, dar nu ma ajuta cu nimic, eu cu numarul de telefon am nevoie. Astept sa vad daca se rezolva cu sesizarea de la RC..

#21
Antonio05

Antonio05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.08.2020
@vince085 Și eu am avut aceeași problema, și eram și eu pe abonament.Am sunat și eu la ei și mi-au resetat tot felul(cum au făcut și la tine), și problema era că numărul centrului de mesaje nu era setat corect.Puteam trimite mesaje naționale, dar nu internationale(inculsiv pt activarea IMessage/FaceTime).L-am setat pe android, și apoi a mers totul, dar altfel, cu apeluri nu mi-au făcut nimic(doar mi-au dat sfaturi)

Puteam, de asemenea, sa sun în alte țări dar activarea acestor servicii nu se făcea.Iar după ce am sunat la RC și am depus cel puțin 5 Sesizari, în 2 săptămâni, am reusit sa activez cum am spus serviciile după schimbarea centrului de mesaje.Era o eroare de la ei, acuma vezi dacă reușești sa faci cumva.

#22
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Am încercat sa setez centrul de mesaje manual prin metode de pe net dar vad ca pe iOS 14 nu merge, am facut o sesizare la RC mai astept..

Edited by vince085, 07 April 2021 - 21:36.


#23
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Am setat manual telefonul pe 3G, am setat din nou centrul de mesaje pe Android, desi era setat deja si acum a mers.. Eu sincer cred ca a fost din cauza ca mesajul international se trimitea prin 4G si nu se ducea bine, iar prin 3G s-a dus bine. Daca mai are cineva problema aceasta sa incerce sa seteze manual telefonul pe 3G. Multumesc tuturor pentru ajutor.

#24
Antonio05

Antonio05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.08.2020

View Postvince085, on 08 aprilie 2021 - 07:35, said:

Am setat manual telefonul pe 3G, am setat din nou centrul de mesaje pe Android, desi era setat deja si acum a mers.. Eu sincer cred ca a fost din cauza ca mesajul international se trimitea prin 4G si nu se ducea bine, iar prin 3G s-a dus bine. Daca mai are cineva problema aceasta sa incerce sa seteze manual telefonul pe 3G. Multumesc tuturor pentru ajutor.

Bine ca ai reușit!Eu n-am trecut telefonul in 3G, doar am schimbat centrul de mesaje(chiar dacă era setat), pt că altfel nu a mers.
Mă bucur că te-am ajutat!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate