Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Google Pixel 6

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2531 replies to this topic

#1657
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009
Cu root doar merg acele servicii chiar dacă ai primit sms?

#1658
DevilSShadoW

DevilSShadoW

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.12.2020

 Ciubex, on 09 iunie 2022 - 15:55, said:

Ai incercat sa instalezi modulul: Universal SafetyNet Fix in Magisk?
Dar inainte de asta, aplicatia SafetyNet Test iti arata "Passed" (cu verde)?

Da, sunt pe cea mai recenta versiune de SafetyNet Fix (2.2.1)

[ https://i.imgur.com/Zb7owBh.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

YASNA imi spune ca totul este in regula. E ok, nu e prima oara cand am de "dansat" cu aplicatia ING, si nici prima oara cant trebuie sa regresez la o versiune mai veche. Nici mare pierdere, am vrut doar sa confirm ca e o noua epidemie de detectari (probabil o fi sezonul).

 torrice, on 09 iunie 2022 - 17:32, said:

Cu root doar merg acele servicii chiar dacă ai primit sms?

Imi cer scuze pentru confuzie, SMS-ul mentionat era doar o confirmare a rezolvarii tichetului submis celor de la DIGI suport.

#1659
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Unicredit funcționează. Doar la ING am văzut problema.
Sper să găsesc o variantă. Altfel când blocheaza versiunea veche treb pe logare web.

Am mai văzut o chestie. TotalCommander nu mai lasă să instalezi apk din el.

#1660
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017
A comandat cineva de aici de pe telefonultau.eu?
nu stiu ce sa ma astept de la ei,ce varianta vand,cum e interactionarea la un eventual retur?
Pixel 6 Pro a cam ramas ultima varianta Adroid dupa ce am testat Op 10 pro,eu avand acum un S22 regular care este o mizerie dpmdv

#1661
phackyo

phackyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.03.2009

 Nickkolai, on 13 iunie 2022 - 20:13, said:

A comandat cineva de aici de pe telefonultau.eu?
nu stiu ce sa ma astept de la ei,ce varianta vand,cum e interactionarea la un eventual retur?
Pixel 6 Pro a cam ramas ultima varianta Adroid dupa ce am testat Op 10 pro,eu avand acum un S22 regular care este o mizerie dpmdv
Am luat eu, primul defect de încărcare, mi-au returnat banii repede, deși au răspuns mai greu la telefon, mă declar mulțumit. Al doilea, cumpărat tot de la ei este ok, cred că e adus din UK

Edited by phackyo, 14 June 2022 - 06:38.


#1662
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

 mrfe, on 10 iunie 2022 - 07:45, said:

Unicredit funcționează. Doar la ING am văzut problema.
Sper să găsesc o variantă. Altfel când blocheaza versiunea veche treb pe logare web.

Am mai văzut o chestie. TotalCommander nu mai lasă să instalezi apk din el.

https://9to5google.c...les-on-android/

#1663
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 21.10.2009
Imi "place" cum Google isi saboteaza propriul sistem de operare... daca mai baga multe limitari/interdictii, va deveni noul iOS ...
Nici macar fanii loiali Android nu vor mai dori sa utilizeze Android OS...

#1664
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

 geekos, on 14 iunie 2022 - 22:01, said:


"Google’s requirement that apps in the Play Store cannot download executable files from sources outside of the Play Store" faza este că eu aveam apk-ul în telefon deci nu este vorba de download apk prin TC (restricție cu care sunt de acord)
Același fișier l-am instalt după cum zice articolul cu fm de la google..

Intr-un final, a fost recunoscut ”semi-oficial”  June 14 Overheating during summers.  Acum câteva zile am filmat 4k/60 fps, clipuri de max 1 min dar după câteva clipuri a trebuit să fac pauză așa de fierbinte era (era soare puternic, dar totuși parcă s-a încins prea mult)

Probleme cu husele de la google.

#1665
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017

 phackyo, on 14 iunie 2022 - 06:34, said:

Am luat eu, primul defect de încărcare, mi-au returnat banii repede, deși au răspuns mai greu la telefon, mă declar mulțumit. Al doilea, cumpărat tot de la ei este ok, cred că e adus din UK
Ce defect mai exact?
Eu tocmai ce l am pus la incarcat cu un charger Samsung de 25 w.Are 55 % si mi spune ca mai dureaza 1.h si 16 min.Se incarca fff greu,i am pus chiar si cablul din cutia lui si la fel de greu se incarca.DEZASTRU!!!

#1666
phackyo

phackyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.03.2009

 Nickkolai, on 16 iunie 2022 - 18:25, said:


Ce defect mai exact?
Eu tocmai ce l am pus la incarcat cu un charger Samsung de 25 w.Are 55 % si mi spune ca mai dureaza 1.h si 16 min.Se incarca fff greu,i am pus chiar si cablul din cutia lui si la fel de greu se incarca.DEZASTRU!!!
Nu se incarca mai mult de 80%, asta după aproape 24h . O încărcare de la 0 la 100 se face in mai mult de 2h, deci la tine e ok

#1667
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017

 phackyo, on 16 iunie 2022 - 19:45, said:

Nu se incarca mai mult de 80%, asta după aproape 24h . O încărcare de la 0 la 100 se face in mai mult de 2h, deci la tine e ok
al meu vad ca acum nu vrea deloc wireless.pe reddit au mai multi problema asta,cica ar fi defective....Minunat....

#1668
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.12.2021
Cum adica nu s-a incarcat mai mult de 80% in 24h? L-ai lasat peste noapte sau cum? Are chestia aia cu incarcarea adaptiva si posibil sa fie asta.
Eu il incarc cu un Anker de 30w si câteodată cu un Samsung de 25w, se incarca cam într-o ora jumate de obicei, câteodată si mai repede dar câteodată parca durează si mai mult. Nu știu care e faza.




#1669
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017
Plang multe forumuri cu urmatoarea problema:nu se incarca wireless.daca intra in setarile bateriei spune "connected,not charghing"si la mine la fel.ingrijorator este ca unii au problema asta de cateva luni bune,altora le a aparut la ultimul update de securitate.nu stiu ce sa mai cred,ma mir ca nu mai au si altii de aici problema asta

#1670
phackyo

phackyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.03.2009

 Andrei4948, on 17 iunie 2022 - 06:04, said:

Cum adica nu s-a incarcat mai mult de 80% in 24h? L-ai lasat peste noapte sau cum? Are chestia aia cu incarcarea adaptiva si posibil sa fie asta.
Eu il incarc cu un Anker de 30w si câteodată cu un Samsung de 25w, se incarca cam într-o ora jumate de obicei, câteodată si mai repede dar câteodată parca durează si mai mult. Nu știu care e faza.
Avea clar o problema, recunoscută în service

#1671
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Să aveți grijă cu sticla ecranului, e destul de moale.

De curând am fost constant timp de o săptămână la plajă (cu nisip) și l-am ținut într-un săculeț. M-am ales într-o zi cu o zgârietură destul de inestetică și adâncă de aproximativ 1 cm direct in centrul suprafeței active. Mă gândesc că a fost un grăunte de nisip, nu erau chei in săculeț sau alte chestii metalice.

Cu fostul Pixel (3a) nu am avut problema asta deși l-am abuzat de i-au sărit capacele.

#1672
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Nu am încărcat wireless de cca 1 săptămână.. testez azi pe seară dacă este ok încărcarea wireless

#1673
Nickkolai

Nickkolai

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.11.2017

 mrfe, on 17 iunie 2022 - 13:41, said:

Nu am încărcat wireless de cca 1 săptămână.. testez azi pe seară dacă este ok încărcarea wireless
l am pus acum pe pad si incarca..nu stiu ce sa mai cred.retur nu l dau ca nu am chef de batai de cap,plus ca s22 pe care l e o mizerie pe langa pixel chiar si fara incarcare wireless

#1674
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
mi se pare mie sau dupa ultimul update, au stricat calitatea la camera in modul portrait? sunt f f procesate pozele (facute ziua).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate