Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Google Pixel 6

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2531 replies to this topic

#1639
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
Hai ca intreb si eu aici, deoarece am convingerea ca utilizatorul tipic de Pixel e exact genul de om priceput in IT, care stie ce vrea de la un telefon si probabil mananca Android pe paine Posted Image ... ca pe forumul cu Samsung e vai si-amar...

Se poate instala un call recorder pe Pixel 6, sau e adevarat ca de la Android 10 incoace s-a blocat orice posibilitate de a inregistra apelurile?
Se poate face root pe un Pixel 6  si sa mearga in continuare aplicatiile de mobile banking?

Mersi !

#1640
C0rn3l25

C0rn3l25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2022
@Lex poți cumpăra OnePlus și nu ai bătăi de cap cu call recorder.

#1641
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007
Răspund în ordine, la întrebările de mai sus, cat se poate...
1. Am pus eu 13 beta și nu a mers 5G, Volte și FBI, CIA :)). Că să revin la 12 original și să mai primesc update-uri a trebuit să fac reinstall cu wipe...
2. Nu am reușit sub nicio formă să găsesc un Call recorder care să meargă decent pe Pixel...
3. La Root nu am avut curaj să mă bag...

#1642
prodypaul

prodypaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.10.2007
CUBE ACR funcționează foarte bine

#1643
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009

 C0rn3l25, on 06 iunie 2022 - 13:08, said:

@Lex poți cumpăra OnePlus și nu ai bătăi de cap cu call recorder.

Un model anume sau oricare telefon produs de OnePlus?
Sunt un pic dezamagit de starea Android-ului actual pentru ca am observat ca in ultimul timp incearca sa devina un fel de iOS.
Mai multe restrictii pt utilizatori, mai putine posibilitati de customizare, de root samd. Au apus vremurile in care faceai tot ce doreai cu telefonul dpdv software. La Samsung stiu ca daca alertai Knox-ul, ziceai pa-pa aplicatiilor bancare. Eram curios cum e si la Pixel.

Edited by lex2010, 06 June 2022 - 15:59.


#1644
C0rn3l25

C0rn3l25

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2022
Eu am OP8, doar la orice model de telefon poți pune versiunea globală în câteva minute și ai call recorder pe telefon. Îți trebuie doar Oxygen updater instalat în telefon și este restul doar download and install.

#1645
enrique24

enrique24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 23.09.2010
Salut, folosește cineva NeoBT ? S-a actualizat azi și a început să detecteze root-ul așa din senin.
Deși SafetyNet e ok, Google Pay merge fara nici o problema, magisk e ascuns.

#1646
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009
Update nou.  211mb

#1647
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.12.2021
Update-ul iunie este aici si are o grămadă de fix-uri printre care si cele legate de semnal, sa speram in bine.

Attached Files



#1648
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

 Andrei4948, on 07 iunie 2022 - 07:48, said:

Update-ul iunie este aici si are o grămadă de fix-uri printre care si cele legate de semnal, sa speram in bine.

Pare interesant. Îi scoot root și îl fac dupămasa. Sper să fie OK.

#1649
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Făcut upddate. Re-root.  Băncile funcționează.
Am să monitorizez bateria și BT-ul.

A rămas delay-ul la schimbatul camerei pentru că am scos navbar-ul și ”înclinarea” meniului din cameră la rotitul telefonului (din aceeași cauză). Nu mă mai deranjează astea, m-am obișnuit
Dacă știe cineva cum să scot navbar fără delay la cameră, rog să posteze aici.

#1650
enrique24

enrique24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 23.09.2010

 enrique24, on 06 iunie 2022 - 19:57, said:

Salut, folosește cineva NeoBT ? S-a actualizat azi și a început să detecteze root-ul așa din senin.
Deși SafetyNet e ok, Google Pay merge fara nici o problema, magisk e ascuns.
S-a actualizat si ING HomeBank si a inceput sa detecteze root-ul, la fel ca NeoBT.
A aparut vreo metoda noua de a detecta root ?

#1651
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Mda, aceeași chestie.
Are cineva versiunea mai veche?

#1652
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Am făcut rost de la un prieten. și funcționează. Vedem cât merge fără update.
Dacă vrea cieva apk-ul să îmi spuneți.

Ca și bonus se poate rescrie semnătura digitală pe apk și atunci nu își mai face update singur.

#1653
enrique24

enrique24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 23.09.2010
Aveti cumva si versiunea veche de NeoBT ? Cea de ING o am.

#1654
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

 lex2010, on 06 iunie 2022 - 12:53, said:

Hai ca intreb si eu aici, deoarece am convingerea ca utilizatorul tipic de Pixel e exact genul de om priceput in IT, care stie ce vrea de la un telefon si probabil mananca Android pe paine Posted Image ... ca pe forumul cu Samsung e vai si-amar...

Se poate instala un call recorder pe Pixel 6, sau e adevarat ca de la Android 10 incoace s-a blocat orice posibilitate de a inregistra apelurile?
Se poate face root pe un Pixel 6  si sa mearga in continuare aplicatiile de mobile banking?

Mersi !

Deci, un call recorder bun, inregistreaza direct din "phone line".
Da, merge sa faci asta dar iti trebuie root pt ca Google a ingradit din ce in ce mai mult accesul.
Si da, root-ul se poate ascunde, astfel incat aplicatiile de banking sa mearga.
Din ce am folosit, cel mai bun pentru call recording este Call Recorder dezvoltat de skvalex.

#1655
DevilSShadoW

DevilSShadoW

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.12.2020
O sa las si eu aici informatii legate de activarea VoLTE/VoWIFI pe un Pixel 6 luat din Irlanda:

Eram initial pe Vodafone (prepaid). Le-am scris celor de la suport in legatura cu feature-urile mentionate mai sus si nu am primit nici un raspuns vreodata.
M-am mutat pe Digi (abonament), mi-am rootat telefonul si instalat modulul de volte/vowifi enabler. Alaltaieri le-am scris celor de la suport ca as dori activarea serviciilor de volte/vowifi (le-am cerut politicos sa-mi provizioneze IMEI-ul/IMSI-ul pentru feature-urile respective). Nu aveam asteptari foarte mari. O ora mai tarziu am primit un SMS ca cererea mi-a fost rezolvata. Dupa un restart, telefonul mi-a aparut ca provizionat pentru volte/vowifi si feature-urile merg acum. Tot respectul celor de la Digi.


Cat despre problemele cu ING si root, pot confirma ca cea mai noua versiune de Home Bank (v 4.10.0) detecteaza Root-ul cu tot cu magisk hide, denylist si asa mai departe. Sunt pe Magisk Canary v250001, folosint Zygisk).
Am reinstalat versiunea 4.9.2 de Home Bank si am oprit automatic updates din play store pana se gaseste buba sau o solutie. Alternativ renunt la ING.

#1656
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

 DevilSShadoW, on 09 iunie 2022 - 15:22, said:

... Cat despre problemele cu ING si root, pot confirma ca cea mai noua versiune de Home Bank (v 4.10.0) detecteaza Root-ul cu tot cu magisk hide, denylist si asa mai departe. Sunt pe Magisk Canary v250001, folosint Zygisk)....
Ai incercat sa instalezi modulul: Universal SafetyNet Fix in Magisk?
Dar inainte de asta, aplicatia SafetyNet Test iti arata "Passed" (cu verde)?

Edited by Ciubex, 09 June 2022 - 15:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate