Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Casti Bluetooth bune.

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
6 ore pe zi? Timp facturabil? Sau meetinguri de decis incotro s-o apucati?

#38
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,712
  • Înscris: 21.06.2016
6 ore nu e nimic deosebit.

#39
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Nu e nimic deosebit cand stai cu castile pe urechi 6 ore cu clientii ca sa tai facturi (suport tehnic) -> doar ca ala nu prea se mai cheama meeting.

Daca stai 6 ore sa discuti cu colegii cum sa apucati proiectul de coarne e problem. Cel putin la mine.

Edited by abac, 24 February 2021 - 09:14.


#40
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,712
  • Înscris: 21.06.2016
Depinde de slujba. Un manager de proiect sta cred ca vreo 80% din timp in sedinte.

#41
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postabac, on 24 februarie 2021 - 08:50, said:

6 ore pe zi? Timp facturabil? Sau meetinguri de decis incotro s-o apucati?

Sunt regional vendor coordinator. Deci in mare timp petrecut cu echipele locale + vendori externi (din fericire avem doar 4 :lol:)


Nu sunt toate zilele ocupate. Dar acum am un proiect de pilot + brexit și alte cacaturi care mâna mult timp și chef. Plm brexit :))

Edited by Lex404, 24 February 2021 - 09:21.


#42
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Ceva promo la Altex pt Beoplay

#43
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005
Este ceva promo, dar nu au H95.

#44
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
M-am tot gândit răzgândit și învârtit și azi m-am trezit de dimineața in mood de shopping :)

Attached Files



#45
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
H95-urile? Super frumoase si am auzit ca sunt superbe, de top. Auditie placuta!

#46
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Dap, H95.

Cum am zis, dupa ce mi-o zis @AWE de B&O si-am dat de H95... nu m-am mai putut uita la altceva. Sunt scumpe in draci, chiar daca vreo 2500 zl mi-i da firma, tot scumpe raman (psihologic).

Le folosesc deja de vreo 5 ore azi.

ANC ii bun, (mult) mai bun decat ce aveam pana acum. Probabil XM4 are AMC mai bun, dar pentru mine si asta e suficient.

Sunetul e din alta galaxie.

As fi apreciat sa fi putut ajusta EQ manual in aplicatie, are o chestie pe care o invart dar nu ii full manual.

La player (Sony NW-A55) le folosesc via cablu. In acelasi timp sunt conectate si la aplicatia de pe telefon (doar la aplicatie, daca primesc un apel in timp ce sunt pe cablu nu se conecteaza la telefon - asta ar fi singurul neajuns).

Urmeaza sa le testez in gaming (via USB C) si la lucru zilele urmatoare.

Also, sunt foarte foarte comfortabile; mai putin cand le dau jos si le tin pe gat.. nu cred ca am eu Big Ed neck dar simt ca ma strang de gat putin :lol:

Rotitele pentru volum si ANC sunt bestiale. Desi imi vine sa le rotesc pe dos.

#47
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
Ce recomandați intre
-BANG & OLUFSEN BeoPlay H4 2nd Gen
-Sennheiser Momentum 3
-Sony WH-1000XM4
-Bang & Olufsen Beoplay H9 3rd gen
-BOSE Quiet Comfort 35 II
Din cele de enumerate pe care le-ați recomanda că și calitate/preț.
Ma intereseaza pentru muzica și sa le pot conecta la TV.

#48
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,712
  • Înscris: 21.06.2016
Sony.
Bose e mai slab. De restul nu stiu decit ca daca Sony e exagerat de scump, alealate sint mai rau.

#49
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Deci vreau sa fac o blasfemie.

Am casti Sony wh-1000xm4. Se aud bestial. Le-am cumparat din Singapore la un pret imbatabil (245 de euro livrate la usa). Nu pot sa fiu mai multumit de ele, sunet exceptional, best in class noise cancelling (for the price).

Dar, inainte de astea aveam (si inca am) Mpow H12. Se auzeau exceptional pentru urechile mele, eram mega incantat de ele. Si am zis hai sa vad care e treaba si cu Sony ca prea erau laudate.

Au venit Sony, am facut teste comparative si am ajuns la concluzia ca Mpow sunt tunate pentru medii si inalte, Sony sunt tunate pentru joase, pastrand claritatea pe toata plaja de frecvente. Un sunet cald, plin, placut.

Am zis ca nu se poate, trebuie sa imi setez cumva Mpow sa reduc cumva inaltele si sa pun accentul pe frecventele joase.

Am facut sapaturi pe net si am gasit setarea Bass Boost in Windows la audio devices.

Deci vreau sa zic ca s-a schimbat complet treaba. Se aud acum Mpow extrem-extrem de aproape de Sony, sunet cald, plin, accent pe joase cu claritate pe toata plaja.

Acum am Mpow H12 la birou si Sony 1000xm4 acasa.

Bottom line.

Pentru pretul platit (~30 euro) Mpow H12 sunt absolut bestiale, un noise cancelling exceptional, bateria duce cam 30 de ore, extrem de confortabile. Ce ma deranjeaza: au buton mecanic de ANC pe care daca uiti sa il inchizi consuma bateria in cateva ore. Ma deranjeaza si ca nu au aplicatie sa umbli la egalizator si ca nu se opresc automat dupa o perioada de inactivitate.

Le-as cumpara din nou pe post de cal de bataie la birou? Fara ezitare.

Sony sunt the king. Au tot ce trebuie si mai mult decat atat. Sunt beton, aplicatie beton cu presetari excelenete si egalizator pentru preferinte personale, best ANC in class, materiale, feeling premium, se opresc automat, detecteaza daca sunt purtate, etc.

Deci daca sunteti pe buget si vreti casti bune, uitati-va si la Mpow. Serios. Activati si setarea Bass boost in windows. O sa ramaneti impresionati de ce sunet primiti pentru de 5 pana la 10 ori mai putini bani decat casti premium de la marci consacrate. Adica clar mai slab, dar marginal mai slab, de genul 10-20% diferenta in sunet pentru 500% diferenta de pret. Eu zic ca e un compromis foarte acceptabil.

Daca totusi aveti 300 de euro de care va puteti lipsi, nu ezitati sa ii dati pe Sony.

#50
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,712
  • Înscris: 21.06.2016
Pai Somy vreo 250$ costa ele normal, nu? Bine nu mereu, trebuie sa ai rabdare putin.

Edited by vrajitoruldinoz, 22 April 2021 - 09:15.


#51
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Vreo 350 de dolari/euro costa ele normal cand le cumperi in tari unde se adauga tva.

Modelul vechi, xm3 a ajuns sub 300 si este deasemenea un excellent buy daca nu te intereseaza multi-device si senzor de purtare.

Ah, da, o adaugire, ambele (Mpow H12 si Sony xm4) sunt varza la vorbit la telefon sau in video conferinte. Sunet muffled, de proasta calitate.

Folosesc castile blutooth strict pentru ascultat muzica si ANC. Cel putin la birou ANC este un life changer cand toata lumea se agita si vorbeste la telefon in jurul tau intr-un open space.

Pentru vorbit la telefon folosesc un headset Plantronics cu tevusca din aia de iti tine microfonul langa gura si stie si noise cancelling cu mai multe microfoane, adica taie zgomotele din jurul tau, practic interlocutorul te aude doar pe tine si nu pe colegii tai zbierand la telefon langa tine.

Edited by abac, 22 April 2021 - 10:14.


#52
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002

View PostLex404, on 10 aprilie 2021 - 18:27, said:

Dap, H95.


Ciudat ca fiind utilizator de Apple nu ai luat in considerare si Airpods Max-urile.

Daca e vorba (si) de gaming-ul noile B&O Portal cred ca sunt de luat in seama, au si Dolby Atmos via adaptor wireless MS (in ideea in care discutam de casti premium cel putin ca si pret, de peste 2000 lei).
A testat cineva Panda-urile ca vad ca sunt foarte laudate si la un pret in zona Sony XM4, Bose 700, B&W PX7

Edited by MD, 17 June 2021 - 23:31.


#53
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Airpods Max is urate cu spume... nu stiu ce o fost in capul lor

Nu au buretii schimbabili

Folosesc, pe langa iPhone si Mac, si un windows PC

H95-urile le folosesc in general via cablu (usb la PC/ mac; jack la DAP) si BT la telefon/ mac cand lucrez.


Control mult mai fain la H95. Rotitele pentru ANC si volum fac toti banii Posted Image

Prima pereche imi murise dupa 3 saptamani tho, le-am trimis in Germania si mi-au trimis altele noi. Aici Apple ar fi castigat cu service-ul lor mai rapid (genius bar si schimbat pe loc, fara sa astep n zile)

Edited by Lex404, 11 July 2021 - 12:06.


#54
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Nu stiu la ce bureti te referi dar Apple are de vanzare si sunt si astia mai ieftini si mai usor de gasit decat la B&O H95

https://www.apple.co...cushions-silver 60$

https://www.bang-olu...ay-h95-cushions 100$

Edited by MD, 11 July 2021 - 17:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate